Klimatyzator do samochodów kempingowych przecieka podczas deszczu: 6 zaskakujących przyczyn!

Czy chcesz wiedzieć, dlaczego klimatyzator do przyczepy kempingowej przecieka, gdy pada deszcz? Są puste powody, dla których tak się dzieje. Możemy również nauczyć Cię możliwych sposobów naprawienia tego problemu i zapobieżenia jego ponownemu wystąpieniu.

Instalacja klimatyzatora w samochodzie kempingowym jest wygodna i można jej używać do dowolnego celu. Na przykład może zapewnić wystarczającą ilość chłodnego powietrza za każdym razem, gdy wybierasz się na kemping lub podróżujesz z rodziną.

Klimatyzator do samochodów kempingowych przecieka podczas deszczu: 6 zaskakujących przyczyn!

Jeśli jednak nadal będzie przeciekać, będzie bezużyteczny. Co gorsza, wycieki mogą skrócić żywotność AC.

Więc nie panikuj, a my przedstawimy Ci możliwe przyczyny i sposoby rozwiązania tego problemu. Czytaj!

Dlaczego klimatyzator do samochodów kempingowych przecieka, gdy pada deszcz?

Możesz temu zapobiec, dwukrotnie sprawdzając swoją jednostkę przed wyruszeniem w podróż lub z lasu. Nawet jeśli pogoda jest słoneczna, najlepiej, jeśli będziesz gotowy. Możesz też przygotować trochę narzędzi i sprzętu.

Zalecamy wykonanie testu szczelności poprzez spryskanie wodą jednostki zewnętrznej. I poczekaj, jeśli będzie kapać w środku. Jeśli jednak już spotkałeś się z tą sytuacją, oto możliwe przyczyny, dla których klimatyzator RV przecieka podczas deszczu.

Przyczyna #1. Luźne śruby mocujące

Te śruby zabezpieczają klimatyzator na miejscu od wewnętrznej strony furgonetki do uszczelki. Jeśli jeden z nich jest luźny, będzie wystarczająco dużo miejsca, aby woda mogła wpłynąć.

Najgorszy scenariusz jest taki, że jeśli prawie wszystkie są luźne, AC może spaść z RV. Byłoby to katastrofalne, ponieważ urządzenie rozpadłoby się na kawałki, a samochód za tobą może zostać dotknięty.

Dlatego przed wyjazdem zawsze sprawdź, czy śruby są dokręcone. I sprawdź instrukcję, ponieważ niektórzy z nich mogą powiedzieć, że nie należy dokręcać śrub, tylko na tyle, aby utrzymać AC na miejscu. Dodatkowo Twoje urządzenie jest wyposażone w uszczelkę kompresyjną.

Przyczyna #2. Twoja uszczelka dachowa nie jest wodoodporna

Uszczelka dachowa jest zwykle mocowana na spodzie urządzenia. I ustawiasz go na otworze w dachu twojego vana. Ten element uszczelnia wszystkie szczeliny między klimatyzacją a sufitem.

Niektóre materiały, takie jak pianka, pozwalają na penetrację pewnej ilości wody. Tak więc, jeśli podróżujesz w ulewnym deszczu, pianka może nie być w stanie utrzymać i zapobiec przedostawaniu się wody. W rezultacie wypełniłby materiał i ostatecznie dostał się do wnętrza furgonetki, co mogłoby spowodować nieszczelności.

Sugerujemy zastąpienie uszczelki gumowym materiałem lub czymś skutecznym, aby zapobiec przedostawaniu się wody.

Przyczyna #3. Pogorszenie stanu dachu kampera

Jeśli masz przecieki i nie możesz zidentyfikować źródła w klimatyzatorze lub jego elementach, najprawdopodobniej pochodzi on z głównego dachu.

Sprawdź, czy nie ma żadnych wgnieceń lub uszkodzonych części. Pogorszenie to może zostać przebite, gdy ktoś zainstalował Twój klimatyzator lub gdy umieściłeś ciężkie rzeczy nad furgonetką.

Test szczelności przed wyruszeniem w drogę sprawdzi się również przy sprawdzaniu dachu. W międzyczasie możesz znaleźć materiał, który mógłby go pokryć, ponieważ naprawienie go może zająć dużo czasu z powodu podróży.

Przyczyna #4. Wadliwy system odwadniający

Ponieważ pada deszcz, Twój klimatyzator wchłonie więcej wilgoci niż jakikolwiek inny dzień. Tak więc twój system odwadniający powinien być gotowy na ilość kondensacji. Jeśli jednak linia odpływowa jest zatkana, woda będzie gromadzić się w misce odpływowej i ostatecznie rozleje się.

Wyciek może spowodować wycieki. Dlatego sugerujemy, aby po przejściu deszczu i dotarciu do celu sprawdzić wewnętrzne elementy urządzenia. Sprawdź, czy coś nie utkwiło w pompie kondensatu lub rurze odpływowej.

Przyczyna #5. Uszkodzone komponenty AC

Jeśli elementy AC mają jakiekolwiek dziury lub pęknięcia, woda lub inne rzeczy mogą przeniknąć. Najczęstszym przykładem jest otwór w misce kondensacyjnej. Wgłębienie uniemożliwi misce spełnianie swojej funkcji, która polega na zatrzymywaniu wody powstałej z kondensacji.

Taka sytuacja może się również zdarzyć, jeśli patelnia nie jest ustawiona płasko na powierzchni i przechylona na bok, rozlewając wodę. Dlatego często sprawdzaj swój klimatyzator nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz.

Przyczyna #6. Uszczelnione szczeliny

Wspomnieliśmy wcześniej, że uszczelka wypełnia szczeliny między dachem a jednostką. Ale w platformach jest luka, której nie powinniśmy całkowicie zamykać.

Klimatyzator automatycznie lub samodzielnie odprowadza nagromadzone kondensaty. Szczelina przeznaczona do tego, aby woda z urządzenia wypłynęła poza klimatyzator. Tak więc woda będzie płynąć na zewnątrz, a nie w kierunku wewnętrznej strony furgonetki.

Jeśli jednak zamkniesz zatyczki uszczelniaczem lub jakąkolwiek substancją, możesz zapobiec przepływowi wody. I nie będą mieli dokąd pójść.

W rezultacie popłyną z powrotem do klimatyzacji lub w kierunku pozostałych luk i będą kapać na ciebie.

Zawijanie!

I dlatego klimatyzator do przyczepy kempingowej przecieka, gdy pada deszcz. Ta sytuacja nie uszkadza twojego klimatyzatora, ale nadal musisz to natychmiast naprawić. Lub zleć profesjonalne sprawdzenie i naprawę.

Sprawiłoby to, że AC pracowałby wydajniej i miałby lepszą żywotność. Poza tym prawdopodobnie będziesz cieszyć się podróżą bez przecieków. Cieszyć się!