Jak zdezynfekować skórzaną sofę: jedyny najlepszy sposób

Istnieją trzy kroki, które możesz sprawdzić, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dezynfekować skórzaną sofę. Porozmawiamy o najlepszych praktykach, aby zniechęcić do rozwoju zarazków i drobnoustrojów na twoich ulubionych skórzanych meblach. A jeśli uważasz, że środki dezynfekujące są bezpieczne dla skóry, czytaj dalej poniżej.

Ale dlaczego musimy odkazić skórzaną sofę? Właściwa dezynfekcja leżanki ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ jest często używana. Jednak nauka dezynfekcji sofy będzie wymagała różnych technik, w zależności od materiału, jaki masz na meblach.

Jak zdezynfekować skórzaną sofę: jedyny najlepszy sposób

Jak dezynfekować skórzaną kanapę?

Krok 1. Przewietrz pomieszczenie

Otwórz drzwi i okna pomieszczenia, aby umożliwić cyrkulację powietrza. Pomoże to w redukcji cząstek wirusowych, a także jednym ze skutecznych sposobów dezodoryzacji skórzanej sofy. Chcąc również zawsze pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, używając środków czyszczących do mebli skórzanych, aby pomóc im wyschnąć i uniknąć rozwoju pleśni, co stanowi kolejne zagrożenie dla zdrowia.

Inną praktyką konserwacyjną, którą możesz wykonać dla swojej sofy, jest wynoszenie jej na zewnątrz od czasu do czasu. Dotyczy to wszystkich materiałów, ale tylko wtedy, gdy pogoda nie jest wilgotna ani wilgotna. Nie jest również konieczne umieszczanie sofy bezpośrednio na słońcu, ponieważ może to spowodować blaknięcie tapicerki, zwłaszcza skóry.

Krok 2. Wytrzyj skórzaną kanapę

Szybko odkurz sofę, aby usunąć nagromadzone cząsteczki na powierzchni i szczelinach. Niektóre osoby są również uczulone na kurz, dlatego najlepiej czyścić kanapę w masce. Po zakończeniu odkurzania mebel przetrzyj wilgotną szmatką, zamiast spryskiwać go płynem, który może nasączyć skórę.

Przygotuj roztwór czyszczący z wodą i bezkwasowym mydłem w proporcji 3:1. Niektóre mydła mają właściwości antybakteryjne, dzięki czemu można skutecznie zetrzeć zarazki ze skórzanej sofy podczas czyszczenia. Jednak zawsze przetestuj wilgotną ściereczkę na małym miejscu sofy i sprawdź, czy po minucie lub dwóch nastąpi jakakolwiek reakcja, aby uniknąć uszkodzenia materiału.

Krok 3. Wysuszyć skórę na powietrzu

Po zdezynfekowaniu skórzanej kanapy usuń pozostałości mydła inną szmatką zwilżoną ciepłą wodą. Niektórzy wspominają również o gorącej wodzie, ale pamiętaj, że skóra może ulec zniszczeniu pod wpływem wysokich temperatur. Jeśli Twoja skóra jest odsłonięta i naprawdę musisz ją głęboko zdezynfekować, możesz szybko użyć gorącej wody lub suszarki.

Nie przedłużaj ekspozycji na ciepło na sofie. Po oczyszczeniu dokładnie wysusz kanapę na powietrzu. I wreszcie, nie zapomnij o kondycjonowaniu i nawilżeniu kanapy odpowiednim produktem skórzanym, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wysuszeniem.

Jak dezynfekować fałszywą skórzaną sofę

Jeśli twoja skórzana sofa nie używa prawdziwej skóry lub skóry zwierzęcej, możesz mieć do czynienia ze skórą lub skórą PU. Ponieważ jest wykonany z plastiku, nie musisz tak skrupulatnie go dezynfekować. Nie jest porowata jak prawdziwa skóra; nie zepsuje się, gdy będzie używany z alkoholowymi środkami czyszczącymi.

 • Dokładnie odkurz kanapę ze sztucznej skóry
 • Wymieszaj równe części wody z alkoholem i wlej do butelki z rozpylaczem
 • Zamocz miękką ściereczkę roztworem alkoholu i wytrzyj całą sofę
 • Pozwól kanapie wyschnąć
 • Czy można używać chusteczek lizolowych na skórzanej kanapie?

  Lepiej unikać chusteczek dezynfekujących, a nawet sprayów dezynfekujących do czyszczenia i dezynfekcji skórzanej sofy. Pamiętaj, że skóra reaguje jak skóra, a składniki takich produktów mogą ją wysuszyć, wyblaknąć lub poplamić. Ryzykujesz również uszkodzenie powłoki na powierzchni skóry, która ją chroni.

  Czy możesz czyścić skórę octem?

  Biały ocet może działać jak środek dezynfekujący, ale należy go używać ostrożnie na skórzanej sofie, podobnie jak alkohol. Pamiętaj, że te płyny mogą wysuszyć skórzaną sofę, jeśli są używane przez dłuższy czas. Ale jeśli Twoja sofa jest odsłonięta i potrzebuje mocniejszego roztworu, możesz rozcieńczyć ocet wodą i rozprowadzić na kanapie miękką ściereczką.

  Pamiętaj, aby zawsze wycisnąć nadmiar płynu na szmatkę i pracować w odcinkach. Następnie usuń resztki octu kolejną wilgotną ściereczką, a następnie suchą ściereczką, aby przyspieszyć proces suszenia. I wreszcie kondycjonuj sofę, aby przywrócić wilgoć.

  Czy można czyścić skórę alkoholem?

  Alkohol jest odpowiednim środkiem dezynfekującym, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z ryzykownymi stanami mebli, takimi jak czyszczenie mysich odchodów z sofy. Należy jednak ostrożnie używać alkoholu do wycierania skóry, ponieważ może wysuszyć materiał lub uszkodzić powłokę i barwnik na powierzchni. Rozcieńczyć wodą i używać roztworu tylko w razie potrzeby.

  Czy istnieje spray dezynfekujący do mebli skórzanych?

  Nie ma specjalnego sprayu dezynfekującego do skóry, ponieważ popularne środki dezynfekujące, takie jak lizol, alkohol do nacierania, a nawet ocet mogą wysuszyć materiał. Jednak zawsze możesz utrzymać skórzaną kanapę w stanie wolnym od zarazków, regularnie czyszcząc ją odkurzaczem i odpowiednim środkiem do czyszczenia skóry. Przyzwyczajaj się również do wietrzenia pomieszczenia, aby zmniejszyć liczbę cząsteczek wirusa w pomieszczeniu.

  Wniosek

  I to wszystko! W tym artykule dowiedziałeś się, jak prawidłowo dezynfekować skórzaną sofę i okazało się, że użyjesz do tego roztworu mydła. Jego właściwości antybakteryjne pozwolą zetrzeć z powierzchni drobnoustroje i drobnoustroje.

  Jednak nacisk jest konieczny, aby używać octu lub alkoholu tylko wtedy, gdy jest to konieczne. I na koniec pamiętaj, aby zawsze nawilżyć kanapę, aby uniknąć uszkodzenia materiału.