Jak czyścić ochraniacz na materac? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Nauczymy Cię w dwóch krokach, jak prawidłowo czyścić ochraniacz na materac. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja tego akcesorium do łóżka będzie również korzystna dla Twojego materaca. Co więcej, ochraniacz na materac działa jak bariera dla olejków, wilgoci i kurzu.

Aby utrzymać dobrą higienę łóżka, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo myć. W przeciwieństwie do innych akcesoriów, takich jak nakładki na materac, możesz użyć pralki do czyszczenia ochraniacza na materac. Możesz kontynuować czytanie, aby dowiedzieć się więcej.

Jak czyścić ochraniacz na materac? Najlepszy przewodnik dwuetapowy

Jak czyścić ochraniacz na materac?

Krok 1. Włóż do pralki

Podczas gdy ochraniacze i nakładki na materac są uważane za ochraniacze na materace ze względu na ich wpływ na łóżko, prawdziwy ochraniacz można prać w pralce. Ten asortyment obejmuje tkaniny, które działają jak prześcieradło, ale niektóre mają inne materiały, które przyczyniają się do ochrony przed roztoczami i płynami. Proszę sprawdzić etykietę konkretnego produktu, którego używasz przed włożeniem go do pralki, aby uniknąć problemów.

Po potwierdzeniu, że możesz korzystać z pralki, postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi rodzaju środka czyszczącego, temperatury lub cyklu odpowiedniego dla ochraniacza materaca. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem korzystania z pralki na ochraniaczu na materac jest delikatny cykl z letnią wodą i łagodnym detergentem. Przypominamy o jedynym ryzyku związanym z żrącymi środkami czyszczącymi, takimi jak wybielacz lub używanie czegoś o wysokiej temperaturze, takiego jak pralnia chemiczna lub gorąca woda.

Po umyciu możesz przystąpić do zakończenia cyklu płukania. Ochraniacz na materac powinien być wolny od mydła i mydlin, ponieważ mogą one sprzyjać powstawaniu pleśni i pleśni. A skoro już o tym mowa, przed użyciem należy dokładnie wysuszyć materiał, aby uniknąć zagrzybienia.

Krok 2. Suche

Ponownie należy postępować zgodnie z instrukcjami na metce ochraniacza, nawet podczas suszenia. Możesz wysuszyć materiał w suszarce bębnowej lub, znacznie lepiej, powiesić go na zewnątrz i pozwolić słońcu i powietrzu wykonać pracę. Jeśli pogoda jest zbyt wilgotna, możesz umieścić ją w pomieszczeniu z wentylatorem obiegowym.

Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na korzystanie z suszarki, najbezpieczniejszym sposobem jest ustawienie niskiej temperatury prania lub niskiej temperatury. Wysokie i nadmierne ciepło może uszkodzić materiały, zwłaszcza te ochraniacze na materace z właściwościami wodoodpornymi. Dlatego nie ulegaj pokusie, aby później prasować ochraniacz na materac.

Czy można prać ochraniacz na materac z prześcieradłami?

Z pewnością możesz prać ochraniacz na materac wraz z prześcieradłami, a nawet ubraniami. Należy pamiętać, że wszystko w pralce nie ma części, które mogą porysować lub zrobić dziurę w materiałach. Co więcej, powinny mieć ten sam kolor, aby zapobiec plamom.

A co z suszeniem? Możesz także wysuszyć ochraniacz na materac za pomocą innych akcesoriów, takich jak prześcieradła. Ale jak podkreślaliśmy w tym przewodniku, sprawdź etykietę na materiałach, aby uniknąć problemów.

Jakie są rodzaje ochraniaczy na materace?

Aby jeszcze bardziej pomóc w utrzymaniu akcesoriów do łóżka, pozwól nam szybko rozróżnić rodzaje ochraniaczy na materace. Popularne na rynku używają bawełny, poliestru i puchu. Ale jeśli chcesz czegoś wodoodpornego, możesz również spodziewać się poliuretanu lub winylu.

W większości przypadków koncepcja prania jak z podobnym ma zastosowanie również w przypadku ochraniaczy na materac i innych akcesoriów do łóżka. Niemniej jednak prawie wszystkie rodzaje materiałów nadają się do delikatnego prania, łagodnego detergentu i dokładnego suszenia. Najlepiej byłoby również jak najszybciej zająć się zapachami, wyciekami lub plamami, zamiast pozwolić im wnikać w materiał.

Czy masz prać ochraniacze na materace?

Większość ochraniaczy na materac, a nawet podkładki na materac, można prać w delikatnym cyklu pralek lub prać ręcznie. Dopóki producent nie ma żadnych wskazówek, aby nie zamoczyć materiałów, mycie tych akcesoriów powinno być bezpieczne. Pamiętaj, że ochraniacz na materac zbiera cały kurz, oleje, wilgoć, a nawet rozsypuje się na łóżku.

Musisz utrzymywać go w czystości, aby utrzymać higienę łóżka i zadbać o to, aby materac znajdujący się pod spodem był dobrze chroniony. Ale co z wodoodpornymi ochraniaczami na materac, mówisz. Czy je też należy umyć?

Tak, należy również prać ochraniacz, nawet jeśli jest wodoodporny. Możesz zastosować te same kroki w powyższym przewodniku. I niezależnie od rodzaju używanego ochraniacza na materac, w ramach konserwacji należy go myć co dwa miesiące.

Jak działają ochraniacze na materace

Istnieją różne formy ochraniaczy na materace, ale ogólny sens ich stosowania tkwi w samej nazwie. Zabezpieczy materac przed zabrudzeniem i zużyciem. W zależności od konstrukcji i materiałów, niektóre będą nawet odporne na pleśń i robaki.

Dostępne są również wodoodporne ochraniacze na materac, które zapobiegają wyciekom. Ogólnie rzecz biorąc, posiadanie ochraniacza na materac dłużej utrzymuje łóżko w dobrym stanie. Łatwiej będzie utrzymać higienę łóżka, ponieważ można go łatwo prać w porównaniu z samym materacem.

Wniosek

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego łóżka, koniecznie użyj ochraniacza na materac. Ale ponieważ jest narażony na plamy i zabrudzenia, powinieneś również wiedzieć, jak prawidłowo czyścić ochraniacz na materac. Podsumowując ten łatwy do zrozumienia przewodnik, wystarczy włożyć go do pralki.

Użyj delikatnego cyklu z łagodnym detergentem i letnią wodą, a następnie dobrze spłucz. Na koniec wysusz ochraniacz w suszarce bębnowej lub dokładnie wysusz na zewnątrz. Jest to prosty proces, który możesz wykonywać co dwa miesiące, aby utrzymać higienę łóżka.