Kiedy zaczynasz sadzić nasiona w szklarni w Southampton w hrabstwie Hampshire?

Southampton w hrabstwie Hampshire to jedno z obowiązkowych miast we Włoszech. Kiedy zaczynasz sadzić nasiona w szklarni w Southhampton w hrabstwie Hampshire? Czy to ekscytujący temat do omówienia? Obciążona populacją ponad 270 000 osób, ta metropolia jest idealnym miejscem dla ogrodników i właścicieli szklarni.

W tym poście dowiesz się, kiedy zacząć sadzić nasiona w szklarni, kiedy można sadzić w określonych porach roku i jakie rośliny najlepiej uprawiać.

Kiedy zaczynasz sadzić nasiona w szklarni w Southampton w hrabstwie Hampshire?

W tym południowym mieście można znaleźć takie atrakcje, jak średniowieczne mury miejskie, dom i ogród Tudorów, Beaulieu i Narodowe Muzeum Motoryzacji, Muzeum SeaCity, Trial Titanica i wiele innych.

Kiedy powinienem sadzić nasiona w mojej szklarni?

Wyjątkową zdolnością szklarni, zwanej również potocznie tunelem foliowym, jest umożliwienie rolnikowi kontrolowania wilgotności i temperatury upraw niezbędnych do rozmnażania nasion, a także młodszych sadzonek. Z powodu tych kontrolowanych warunków ogrodnicy mogą zacząć od nasion w dowolnym momencie. To ekscytująca korzyść, jaką mogą dać szklarnie. Koniecznie sprawdź hiperłącza na tych blogach, aby poznać szczegóły techniczne.

Jeśli jednak zaczynasz sadzić, a wiosną udaje Ci się przesadzać ogrody na zewnątrz, możesz zacząć od nasion z tunelu foliowego na około osiem tygodni przed ostatnim spodziewanym terminem przymrozków w Twojej okolicy.

W otwartych płaskich tacach na nasiona nasiona te są hodowane w szklarni. Są przygotowywane w zależności od potrzeb, np. moczone przez całą noc, rozwarstwione i wertykulowane, a następnie sadzone w tacach tunelowych.

Za pomocą tych tac można sadzić sadzonki w równomiernie rozmieszczonych rzędach, co ułatwia podlewanie, nawożenie i leczenie chorób sadzonek, np. zgorzeliny. Następnie, gdy sadzonki wytworzą pierwszy zestaw liści, zostaną one przeszczepione do poszczególnych komórek.

Co mogę sadzić w kwietniu w Hampshire?

Kwiecień w Hampshire nie przypomina żadnego innego obszaru we Włoszech. To najlepszy miesiąc, aby wybrać się na wycieczkę i zobaczyć Easter Egg Hunt, Zamek Winchester, Park Narodowy New Forest, Portsmouth i Fordingbridge. Jeśli w tym czasie lecisz w okolicy, możesz wziąć siedem nocy w swoim kalendarzu.

Wiosna to idealne miejsce na Twoją przygodę na świeżym powietrzu. W hrabstwie można znaleźć parki narodowe, wszystkie piękne i odkryte kurorty, w których można rzucić wyzwanie swoim umiejętnościom sportowym. Te parki oferują najlepsze możliwości fotografowania i zwiedzania. Pogoda w kwietniu jest łagodna, a temperatury wahają się w wieku nastolatków w ciągu miesiąca.

Co powiesz na ogrodnictwo w Hampshire w tym miesiącu? Najlepsze rośliny w tunelu foliowym w tym miesiącu to groszek, rzodkiewka i sałata. Jeśli masz nasiona dyni, pomidorów, arbuzów i kantalup, możesz poczekać z nimi do późnej wiosny lub wczesnego lata. Możesz także jeść warzywa w chłodnej porze roku.

Groch

Istnieją techniki uprawy grochu w szklarniach. Tunel foliowy można wykorzystać na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest wysiew nasion późną zimą i wczesną wiosną, łącznie z kwietniem. Możesz mieć je w korytach w szklarni, gotowe do uprawy, gdy minie ryzyko mrozu.

Istnieją odmiany, które można wysiewać jesienią, a potem zimą.

Rzodkiewka

Po zebraniu rzodkiewka jest wspaniałym plonem, który może być dobrym składnikiem różnych potraw. Rzodkiewka może zapewnić organizmowi niezliczone korzyści zdrowotne. Obejmują one bycie dobrym źródłem pożywienia dla poprawy zdrowia układu krążenia, kontrolowania ciśnienia krwi, poprawy odporności, wzmacniania naczyń krwionośnych i najlepszego nawodnienia.

Nasiona sałaty

Tymczasem nasiona sałaty są tym, czego potrzebujesz, gdy chcesz zrobić świeże sałatki. Można je wysiewać w półbeczce lub na tacy w szklarni do użytku domowego. Następnie możesz wymieszać nasiona z mniejszymi ilościami piasku, aby zapobiec ich bardzo gęstemu wysiewowi. Sadzonki mogą również rosnąć idealnie, gdy są w odstępie ½ cala. Dojrzewanie nasion sałaty może zająć maksymalnie 45 dni.

Jakie warzywa mogę teraz sadzić w Hampshire?

W tej chwili w Hampshire trwa sezon wiosenny. Wśród warzyw, które idealnie mogą rosnąć w Twojej szklarni, są:

 • Fasola
 • Cowgroszek
 • Odciski
 • Squash
 • Dynie
 • Ogórki
 • Arbuz
 • Tykwa i
 • Słoneczniki

Kiedy powinienem zasadzić mój ogród w Hampshire?

Kiedy zaczynasz sadzić nasiona w szklarni w Southampton, Hampshire ma wiele do rozważenia. Temperatura jest; po pierwsze, po drugie pogoda. Możesz zapoznać się z tym przewodnikiem, aby znaleźć najlepsze miesiące na odpowiednie uprawy.

 • Pomiędzy 5 marca a 1 maja oto zalecane rośliny do uprawy: karczoch, kalarepa, szparagi, cebula, rabarbar, brokuły, groch, szpinak, kapusta, Rzodkiewka i Rzepa.
 • Od 30 marca do 1 maja można sadzić buraki, sałatę, ziemniaki, marchew, pietruszkę, salsefię, kalafior, pasternak, endywię.
 • Od 5 maja do 1 czerwca zacznij sadzić delikatne rośliny, w tym seler, szpinak, ogórek, dynię, suszoną fasolę, słodką kukurydzę i fasolę Snap.< /li>
 • Do 10 czerwca możesz mieć kantalupę, dynię, bakłażana, pomidora, fasolę Lima, arbuza, paprykę i dynię.

Nie tylko przy sadzeniu w tunelach foliowych, ale w różnych aspektach ogrodnictwa, czas ma kluczowe znaczenie. Niektóre nasiona są poza sezonem i nie będą dobrze rosły, jeśli posadzisz je w niewłaściwym miesiącu. Pomimo przewagi, jaką oferuje tunel foliowy, w której idealnie można mieć te rośliny w dowolnym momencie, należy nadal rozważyć odpowiednie planowanie, kiedy te nasiona powinny być sadzone.