Ile czasu zajmuje szydełkowanie kocyka dziecięcego: 5 czynników

To, jak długo trwa szydełkowanie kocyka dziecięcego, zależy od kilku czynników, takich jak wzór, rozmiar, przędza, liczba rzędów i harmonogram. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz ukończyć jedną w mniej niż 3 godziny.

W przypadku kocyków dziecięcych należy wziąć pod uwagę różne rzeczy, takie jak czas potrzebny na wykonanie, wielkość, jaką powinien mieć, a także jakiej przędzy i wzoru użyć. Ponieważ dzieci są wrażliwe w zimie, możesz zapewnić im ciepło i przytulność za pomocą kocyków dziecięcych.

Ile czasu zajmuje szydełkowanie kocyka dziecięcego: 5 czynników

Jak dowiedzieć się, ile czasu zajmuje szydełkowanie kocyka dziecięcego?

Zima to sezon na Boże Narodzenie i śnieg. To także idealny moment, aby wyjąć z szafy swetry, grube koce, rękawiczki i czapki.

Mając to na uwadze, jest to idealny czas na przygotowanie i prawdopodobnie rozpoczęcie szydełkowania kocyka, który planowałeś zrobić dla swojego dziecka.

Dobrym pomysłem może być zastanowienie się, ile czasu zajmie Ci zrobienie jednego, abyś mógł go ukończyć przed sezonem zimowym i chłodnym wiatrem!

Oto kilka sposobów, aby określić, ile czasu będziesz potrzebować na dokończenie szydełkowania kocyka dziecięcego.

  • Wiersze

W przypadku pierwszego musisz wykonać trochę podstawowej matematyki! Korzystając z timera lub stopera, zmierz czas, jaki zajmie Ci wykonanie rzędu.

Musisz obliczyć liczbę rzędów szydełka, które planujesz wykonać podczas jednego siedzenia.

Pomnóż liczbę rzędów do czasu, który uzyskałeś wcześniej. Tyle zajmie jedna sesja.

Jeśli chcesz wykończyć cały koc za jednym razem, musisz zdecydować, ile rzędów będzie miał koc.

  • Wzory

Wzór może wskazywać, jak długo Ci to zajmie. Im bardziej skomplikowany wzór, tym dłużej zajmie Ci ukończenie. Prosty wzór zajmie ci tylko kilka godzin.

Kocyk dziecięcy z bardziej skomplikowanym wzorem wymagałby więcej uwagi, wysiłku i oczywiście czasu. Może to zająć więcej niż dzień, a nawet tygodnie.

  • Rozmiar

Rozmiar kocyka ma oczywiście znaczenie. Jest to znaczący wskaźnik tego, ile czasu zajmie Ci ukończenie. Im większy rozmiar, tym dłużej będziesz potrzebować.

  • Przędza

Istotny jest również rodzaj przędzy. Ważna jest waga i grubość włóczki, aby wiedzieć, ile czasu zajmie jej ukończenie.

Szydełkowanie ciężką włóczką z pewnością będzie Cię kosztować więcej czasu.

  • Twój harmonogram

Twój czas jest również niezbędny do rozważenia! Liczba godzin, które chcesz poświęcić na szydełkowanie każdego dnia, może mieć wpływ na to, kiedy będziesz w stanie je ukończyć.     

Jak duży jest kocyk dziecięcy?

Aby wykonać kocyk niemowlęcy na szydełku, musisz zdecydować, jaki będzie długi i duży. Przeglądanie tabel rozmiarów koców będzie bez wątpienia mylące, ponieważ podałyby różne wymiary.

Nie polegaj na liczbach, które widzisz w Internecie. Zawsze będzie to zależeć od wieku i wielkości Twojego dziecka. Możesz zacząć od 30 „x 30” i stamtąd przejść.

Nie bój się dodać kilku centymetrów. Szydełko to forma sztuki. Możesz dokonać swojej interpretacji i wersji.

Jakiego rodzaju przędzy najlepiej używać na kocykach dziecięcych?

Miękka włóczka jest dobra do rozważenia przy szydełkowaniu kocyka dziecięcego. Mieszanka kaszmiru lub kaszmiru z jedwabiem wydaje się być świetnym wyborem! Możesz również rozważyć wełnę!

Jeśli Twoje dziecko uważa, że ​​wełna jest zbyt swędząca, akryl lub bawełna są dobrą alternatywą. Jeśli obawiasz się regulacji temperatury, wypróbuj włóczki z merynosów!

Jakie są typowe wzory kocyków dziecięcych?

Wzory i wzory szydełkowe sprawiają, że koce są wyjątkowe. Tworząc jeden, prawdopodobnie już przeszukiwałeś internet w poszukiwaniu pomysłów. Jeśli nadal nie zdecydowałeś, oto kilka popularnych wzorów, które możesz wykorzystać na swoim kocyku dla dziecka!

Wzór kocyka dla początkujących

To najbardziej podstawowy wzór, z którego mogą korzystać początkujący! Jest to połączenie ściegu pojedynczego szydełka i łańcuszka.

Pojedynczy wzór szydełkowy

Ten wzór jest jeszcze łatwiejszy niż poprzedni! Wykonany jest w całości z pojedynczych ściegów szydełkowych.

Wzór szydełkowy w jodełkę

Ten projekt jest bardziej skomplikowany niż dwa poprzednie, łącząc wzór w jodełkę ze ściegiem od rogu do rogu.

           

Oprócz wspomnianych trzech, istnieją inne wzory, które możesz wykorzystać jako inspiracje.

Jak poznać właściwy pomiar kocyka dziecięcego?

Możesz uzyskać dokładny rozmiar, mierząc wzrost dziecka. Możesz również użyć innego kocyka i owinąć nim swoje dziecko, używając go jako podstawy dla tego, który robisz.

Ponadto przewodniki po wzorach i samouczki zwykle zawierają wymiary.

Wniosek

Szydełkowanie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza w przypadku czegoś tak dużego jak kocyk dla dziecka. Nie jest złym pomysłem znalezienie odpowiedzi na pytanie, ile czasu zajmuje szydełkowanie dziecięcego kocyka.

Jeśli już, to pomoże Ci się przygotować, a nawet zarządzać czasem!