Kiedy usuwam sadzonki z hobbystycznego tunelu foliowego?

Na pytanie „Kiedy usuwam sadzonki ze szklarni hobby” należy odpowiedzieć szczegółowo. Nawet jeśli jest to szklarnia hobbystyczna, wszystko może się dziać szybko. W tym artykule znajdziesz wskazówki i porady, a także wskazówki ogrodnicze, jak usunąć sadzonki ze szklarni, a także wiele więcej.

Kiedy można usunąć sadzonki w szklarni

Sadzenie szklarni to zarówno słodkie sny, jak i koszmary. Bez odpowiednich narzędzi i zasobów nasiona w tunelu foliowym mogą nie rosnąć ładnie. Ogrodnicy muszą sadzić nasiona w mieszkaniach co tydzień od dziś do marca, kiedy pogoda jest wystarczająco ciepła, aby zająć się plenerem.

Jednak nawet specjaliści powiedzą, że rozpoczęcie od nasion nigdy nie jest trudne, ale wymaga największej uwagi i cierpliwości. We wczesnych stadiach wzrostu wymagają najlepszej pielęgnacji i przesiewania tych części, które są słabe oraz tych, które są wystarczająco mocne, aby przesadzić je do większych mieszkań i doniczek.

Dbaj o swoje sadzonki

Sadzonki będą miały różne etapy wzrostu. Niezależnie od tego, jak pięknie wyglądają nasiona, ogrodnik może nie być w stanie zagwarantować kiełkowania, dlatego w każdej komórce tacy należy sadzić wiele nasion. Daje to większą szansę na zakorzenienie się każdej komórki.

Kiedy sadzonki mają kilka cali wysokości i osiągnęły szczyt w tak zwanej fazie „prawdziwego liścia”, zalecane jest selektywne przerzedzanie. Odnosi się to do procedury, która zapobiega przepełnieniu, więc sadzonki nie konkurują o składniki odżywcze gleby i nie ma miejsca na wzrost.

Mieszanka na sadzonki najlepszej jakości musi być lekka i szybko odsączać. Muszą zawierać elementy takie jak mech czy wermikulit. Zachęcają one do zdrowego wzrostu. Co jednak zrobić, gdy nadejdzie czas usunięcia sadzonek?

Usuwanie sadzonek w szklarni

Ponieważ w szklarni masz kontrolowane środowisko, ogrodnicy mogą rozpocząć siew na swoim terenie w dowolnym momencie sezonu. Jeśli jednak zaczynają sadzić, podczas których przesadzają nasiona lub usuwają nasiona z tunelu foliowego na zewnątrz, na przykład wiosną, pamiętaj, że musisz rozpocząć siew od szóstego do ósmego tygodnia przed ostatnimi mrozami przewidywanymi w Twojej okolicy.

Aby osiągnąć sukces, nasiona muszą kiełkować w temperaturze co najwyżej 27 stopni Celsjusza, a nocą nie mogą spaść poniżej 13 stopni Celsjusza. Temperatura na plantacji, czyli w szklarni, musi być skrupulatnie monitorowana.

Szklarnie są uważane za ciepłe w ciągu dnia, gdy świeci słońce, ale w nocy może być chłodniej. Maty rozgrzewające dla sadzonek mogą pomóc w zapewnieniu nasionom ciepłych temperatur dla niespójnych wzorców gleby. Należy również monitorować szklarnie z wentylacją.

Kiedy należy usunąć sadzonki z propagatora?

Istnieje również drugie podejście do usuwania sadzonek ze szklarni hobbystycznej, a jest to propagator. Gdy sadzonki przejdą przez kompost, zdejmij worek i pokrywkę z propagatora, trzymając je w jasnej pozycji.

Kiedy kulisz na parapetach, po prostu obróć doniczkę lub tacę, aby sadzonki nie przyciągnęły zbytnio światła. Oto więcej kroków, na które warto zwrócić uwagę.

  • Natychmiast, gdy zobaczysz, jak twoje sadzonki wyłaniają się z kompostu, zdejmij worek i pokrywkę propagatora, utrzymując je w lekkiej pozycji.
  • Gdy pojawi się pierwsza grupa liści, sadzonki należy przesadzić pojedynczo do mniejszych doniczek lub tac z kompostem.
  • Zostaw wystarczająco dużo miejsca na wyhodowanie nasion i sadzonek przed rozłożeniem. Utwardź swoją plantację, przygotowując ją do scenariuszy plenerowych i przygotuj się do sadzenia, gdy chłodna temperatura w końcu się skończy.

Jak długo należy zakrywać sadzonki?

Przy usuwaniu sadzonek ze szklarni hobbystycznej należy również pamiętać, aby sadzonki były przykryte i trzeba wykonać kilka kroków.

Czas musi wynosić od około pięciu do 20 pełnych dni. Aby odnieść sukces w tym przedsięwzięciu, musisz codziennie sprawdzać nasiona, a gdy tylko nastąpi kiełkowanie nasion, możesz zobaczyć plastikową kopułę i ją zdjąć. W zależności od uprawianych warzyw musi to być do 20 dni. Minimum to pięć.

I konieczne jest wykonanie kroku, gdy pytasz „Kiedy mam usunąć sadzonki z hobbystycznej szklarni” i możesz mieć maty do ogrzewania, dzięki czemu możesz zapewnić odpowiednią ilość ciepła poniżej, aby przyspieszyć kiełkowanie nasion.

Po wykiełkowaniu nasion należy wyłączyć maty, które powinny utrzymywać glebę w cieple i osłabiać rośliny.

Wniosek

Kup dzisiaj tunel poligonowy hobby. Tunel foliowy to idealne rozwiązanie, aby zapewnić uprawom odpowiednie środowisko, które muszą mieć. Kiedy mam usunąć sadzonki z hobbystycznego tunelu foliowego, który wymaga poinformowania o szczegółach tej procedury? Twój sposób na lepsze ogrodnictwo jest osiągalny.