Kiedy usuwam sadzonki z hobbystycznego tunelu foliowego?

Na pytanie „Kiedy usuwam sadzonki ze szklarni hobby” należy odpowiedzieć szczegółowo. Nawet jeśli jest to szklarnia hobbystyczna, wszystko może się dziać szybko. W tym artykule znajdziesz wskazówki i porady, a także wskazówki ogrodnicze, jak usunąć sadzonki ze szklarni, a także wiele więcej.

Kiedy można usunąć sadzonki w szklarni

Sadzenie szklarni to zarówno słodkie sny, jak i koszmary. Bez odpowiednich narzędzi i zasobów nasiona w tunelu foliowym mogą nie rosnąć ładnie. Ogrodnicy muszą sadzić nasiona w mieszkaniach co tydzień od dziś do marca, kiedy pogoda jest wystarczająco ciepła, aby zająć się plenerem.

Kiedy usuwam sadzonki z hobbystycznego tunelu foliowego?

Jednak nawet specjaliści powiedzą, że rozpoczęcie od nasion nigdy nie jest trudne, ale wymaga największej uwagi i cierpliwości. We wczesnych stadiach wzrostu wymagają najlepszej pielęgnacji i przesiewania tych części, które są słabe oraz tych, które są wystarczająco mocne, aby przesadzić je do większych mieszkań i doniczek.

Dbaj o swoje sadzonki

Sadzonki będą miały różne etapy wzrostu. Niezależnie od tego, jak pięknie wyglądają nasiona, ogrodnik może nie być w stanie zagwarantować kiełkowania, dlatego w każdej komórce tacy należy sadzić wiele nasion. Daje to większą szansę na zakorzenienie się każdej komórki.

Kiedy sadzonki mają kilka cali wysokości i osiągnęły szczyt w tak zwanej fazie „prawdziwego liścia”, zalecane jest selektywne przerzedzanie. Odnosi się to do procedury, która zapobiega przepełnieniu, więc sadzonki nie konkurują o składniki odżywcze gleby i nie ma miejsca na wzrost.

Mieszanka na sadzonki najlepszej jakości musi być lekka i szybko odsączać. Muszą zawierać elementy takie jak mech czy wermikulit. Zachęcają one do zdrowego wzrostu. Co jednak zrobić, gdy nadejdzie czas usunięcia sadzonek?

Usuwanie sadzonek w szklarni

Ponieważ w szklarni masz kontrolowane środowisko, ogrodnicy mogą rozpocząć siew na swoim terenie w dowolnym momencie sezonu. Jeśli jednak zaczynają sadzić, podczas których przesadzają nasiona lub usuwają nasiona z tunelu foliowego na zewnątrz, na przykład wiosną, pamiętaj, że musisz rozpocząć siew od szóstego do ósmego tygodnia przed ostatnimi mrozami przewidywanymi w Twojej okolicy.

Aby osiągnąć sukces, nasiona muszą kiełkować w temperaturze co najwyżej 27 stopni Celsjusza, a nocą nie mogą spaść poniżej 13 stopni Celsjusza. Temperatura na plantacji, czyli w szklarni, musi być skrupulatnie monitorowana.

Szklarnie są uważane za ciepłe w ciągu dnia, gdy świeci słońce, ale w nocy może być chłodniej. Maty rozgrzewające dla sadzonek mogą pomóc w zapewnieniu nasionom ciepłych temperatur dla niespójnych wzorców gleby. Należy również monitorować szklarnie z wentylacją.

Kiedy należy usunąć sadzonki z propagatora?

Istnieje również drugie podejście do usuwania sadzonek ze szklarni hobbystycznej, a jest to propagator. Gdy sadzonki przejdą przez kompost, zdejmij worek i pokrywkę z propagatora, trzymając je w jasnej pozycji.

Kiedy kulisz na parapetach, po prostu obróć doniczkę lub tacę, aby sadzonki nie przyciągnęły zbytnio światła. Oto więcej kroków, na które warto zwrócić uwagę.

  • Natychmiast, gdy zobaczysz, jak twoje sadzonki wyłaniają się z kompostu, zdejmij worek i pokrywkę propagatora, utrzymując je w lekkiej pozycji.
  • Gdy pojawi się pierwsza grupa liści, sadzonki należy przesadzić pojedynczo do mniejszych doniczek lub tac z kompostem.
  • Zostaw wystarczająco dużo miejsca na wyhodowanie nasion i sadzonek przed rozłożeniem. Utwardź swoją plantację, przygotowując ją do scenariuszy plenerowych i przygotuj się do sadzenia, gdy chłodna temperatura w końcu się skończy.

Jak długo należy zakrywać sadzonki?

Przy usuwaniu sadzonek ze szklarni hobbystycznej należy również pamiętać, aby sadzonki były przykryte i trzeba wykonać kilka kroków.

Czas musi wynosić od około pięciu do 20 pełnych dni. Aby odnieść sukces w tym przedsięwzięciu, musisz codziennie sprawdzać nasiona, a gdy tylko nastąpi kiełkowanie nasion, możesz zobaczyć plastikową kopułę i ją zdjąć. W zależności od uprawianych warzyw musi to być do 20 dni. Minimum to pięć.

I konieczne jest wykonanie kroku, gdy pytasz „Kiedy mam usunąć sadzonki z hobbystycznej szklarni” i możesz mieć maty do ogrzewania, dzięki czemu możesz zapewnić odpowiednią ilość ciepła poniżej, aby przyspieszyć kiełkowanie nasion.

Po wykiełkowaniu nasion należy wyłączyć maty, które powinny utrzymywać glebę w cieple i osłabiać rośliny.

Wniosek

Kup dzisiaj tunel poligonowy hobby. Tunel foliowy to idealne rozwiązanie, aby zapewnić uprawom odpowiednie środowisko, które muszą mieć. Kiedy mam usunąć sadzonki z hobbystycznego tunelu foliowego, który wymaga poinformowania o szczegółach tej procedury? Twój sposób na lepsze ogrodnictwo jest osiągalny.