Co to jest materac z poduszką? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedź na to, czym jest twardy materac poduszkowy, znajduje się już w samej nazwie. Jest to twardy materac, który ma nieco więcej poduszki. W porównaniu z innymi twardymi materacami będzie bardziej miękki, nie tracąc całkowicie stabilnego podparcia.

Niektórzy producenci nazywają również swój twardy materac poduszkowy luksusowym twardym materacem. Czy ten rodzaj materaca jest odpowiedni dla Ciebie? Dowiedz się poniżej!

Co to jest materac z poduszką? Wszystko

Czym jest materac z poduszką i czy jest dla Ciebie?

Twardy materac z poduszką to kategoria lub rodzaj twardego materaca o lekko miękkim dotyku. Taka konstrukcja rekompensuje typowy brak komfortu i konturu w celu zmniejszenia ucisku, jakiego oczekuje się od twardego łóżka. Jednak twardy materac z poduszką może być również nazwą wymienną z innymi twardymi łóżkami z bardziej miękką górną warstwą, w zależności od producenta.

Poduszka twarda a pluszowy materac

Pluszowy materac może być kolejnym bardziej miękkim poziomem każdego twardego łóżka. W porównaniu do twardych materacy z poduszkami lub innych twardych materacy pluszowy materac ma o cztery cale więcej pianki w górnej warstwie, a niektóre mają nawet kołdrę. Możesz również znaleźć tak zwane łóżka ultra pluszowe, które są bardziej miękkie.

Poduszka twarda a materac z poduszką

Materac typu pillowtop jest zazwyczaj najbardziej miękkim poziomem oferowanym przez większość producentów. Może to być również mylące, ponieważ niektóre marki uważają swoje pluszowe modele za poduszkę. Można jednak łatwo odróżnić łóżko typu pillowtop od innych, ponieważ ma dodatkowe wyściełanie na górze, które zwykle można zdjąć.

Poduszka twarda a materac Eurotop

Materac Eurotop jest podobny do konstruowania łóżka typu pillowtop, ponieważ ma więcej wyściółki w górnej warstwie. Różnica polega na tym, że ta warstwa ma nawet różne poziomy jędrności, od bardzo jędrnej do bardzo miękkiej. Dlatego twarde łóżko Eurotop jest takie samo, jak tradycyjny twardy materac, ale dodatkowa pianka zapewnia użytkownikowi więcej amortyzacji.

Czy poduszka jest sztywna dla śpiących na boku?

Twardy materac z poduszką może być dobrym rozwiązaniem, jeśli śpisz na boku. Pamiętaj, że w tej pozycji należy używać miękkich lub średnio twardych miękkich łóżek, ponieważ bardzo twardy materac nie zapewni idealnego podparcia w najcięższych punktach ciała. Doprowadzi to do bólu w dole pleców i barku, typowego dla osób śpiących na boku.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że komfort jest subiektywny. Najlepiej najpierw wypróbować twardy materac z poduszką, aby sprawdzić, czy Ci się podoba. Potrzebujesz czegoś, co zapewnia kontur, który zapewnia ulgę w ucisku, a także dobrze amortyzuje plecy i ramiona.

Średnio twarde lub średnio miękkie łóżko pomoże utrzymać kręgosłup w pozycji neutralnej, ponieważ ramiona i biodra nie zagłębią się zbyt głęboko, ale nadal będą podparte. Po ustaleniu tego priorytetu weź pod uwagę masę ciała i rodzaj materaca. Twarde materace z poduszkami powinny zapewniać, że nie zagłębisz się zbyt głęboko, nawet jeśli jesteś na cięższej stronie, ale chcesz mieć pewność, że warstwa komfortu zapewnia idealne, osobiste odczucie.

Czy poduszka jest taka sama jak średnia?

Czy nadal nie wiesz, czym jest twardy materac z poduszką? Producenci uważają również to łóżko za materac o średniej twardości, ponieważ jest między twardym a miękkim. Dlatego możesz śmiało założyć, że możesz otrzymać miękkie, twarde łóżko, jeśli średni materac jest idealny dla twojego typu ciała i pozycji do spania.

Firma kontra średnio-twarda

Aby lepiej to zrozumieć, pamiętaj, że łóżka używają skali twardości. Twardy materac będzie miał wartość od 8 do 10, podczas gdy średnio twardy lub miękki to płaski 5. Będzie miękki, ale nie podda się naciskowi, który prowadzi do nadmiernego zapadania się.

Skąd mam wiedzieć, czy potrzebuję mocnego lub pluszowego materaca?

Skąd więc wiesz, jaka twardość materaca jest dla Ciebie odpowiednia? Kup pluszowy czy jędrny? Po pierwsze, weź pod uwagę swoją wagę, ponieważ cięższe osoby powinny korzystać z twardego łóżka, aby mieć pewność, że zachowają neutralny kręgosłup, a materac nie zatonie.

Jeśli masz mniej niż 130 funtów, powinieneś użyć miękkiego materaca, aby dobrze podeprzeć swoje ciało. Kiedy już to zrozumiesz, rozważ swoją pozycję do spania. Jeśli śpisz na plecach lub brzuchu, wybierz coś mocnego, a z drugiej strony osoby śpiące na boku mogą użyć miękkiego lub średniego pluszu, aby uniknąć bólu ciała spowodowanego słabym odciążeniem.

Jaka twardość materaca jest najlepsza?

Nie da się powiedzieć, że konkretna twardość jest najlepsza dla materaca, ponieważ każdy człowiek różni się budową ciała, osobistymi preferencjami komfortu i pozycją do spania. Możesz jednak spodziewać się wyjątkowego doświadczenia według skali jędrności.

Łóżko z oceną 1 byłoby wyjątkowo miękkie, podczas gdy ocena od 2 do 3 byłaby miękka, a te materace zwykle toną ciało śpiącego. Ocena 4 byłaby średnio miękka, a 5 to średnia, która jest bardziej zrównoważona. Łóżko ocenione na 6 jest średnio twarde, podczas gdy w wieku od 7 do 8 jest twarde, bez zapadania się.

Wreszcie materac z oceną od 9 do 10 jest wyjątkowo twardy i sprawia wrażenie wyjątkowo twardego. Być może wolisz, aby ten rodzaj łóżka był odrobinę bardziej miękki, ponieważ większość osób śpiących bierze pod uwagę tylko łóżka o twardości od 2 do 8.

Wniosek

Jeśli robisz zakupy do łóżek, możesz natknąć się na rodzaj poduszki. Co to jest twardy materac poduszkowy? Można go uznać za materac średnio twardy, ponieważ nadal jest twardy, ale z odrobiną miękkości, która nadrabia brak konturu typowy dla większości twardych łóżek.