Gdzie mogę sprzedać mój materac w najlepszy sposób?

Odpowiedź na pytanie, gdzie mogę sprzedać mój materac, daje dwie opcje. Po pierwsze, możesz sprzedać go w swojej okolicy, a po drugie online, aby uzyskać szerszy dostęp do klientów. Nauczysz się również podstawowych kwestii, aby upewnić się, że skutecznie sprzedasz swój materac bez napotykania problemów.

A jeśli chcesz mieć pewność, że ludzie będą chcieli kupić używane łóżko, omówiliśmy kilka wskazówek, które sprawią, że zakup będzie bardziej zachęcający. Więc na co czekasz? Nie pozbywaj się jeszcze swojego łóżka, ponieważ może dać ci dodatkowe pieniądze!

Gdzie mogę sprzedać mój materac w najlepszy sposób?

Gdzie możesz sprzedać swój materac?

Obszar lokalny

Najbardziej oczywistym miejscem, w którym możesz sprzedać używany materac, jest Twoja okolica. Nie musisz podróżować daleko, aby znaleźć potencjalnych nabywców, ale musisz zapoznać się z przepisami i prawami swojego stanu. Większość części Stanów Zjednoczonych zezwala na odsprzedaż używanych materacy, ale musisz sprawdzić, czy spełnia on wymagania dotyczące etykietowania i przetwarzania obowiązujące w Twoim stanie.

Twoja gmina może również mieć pewne szczególne przepisy, takie jak profesjonalne odkażanie łóżka i oznaczanie go jako używane podczas sprzedaży. Niektóre stany zabraniają również sprzedaży całego materaca, a sprzedawać można tylko jego elementy.

Jak sprzedać używany materac w Twojej okolicy

Po sprawdzeniu przepisów i wymagań dotyczących używanego materaca możesz zaplanować wszystko, aby skontaktować się z potencjalnymi nabywcami. Przygotuj się, aby odpowiedzieć na kilka typowych pytań, które kupujący mogą zadać i dowiedz się, co wpływa na cenę używanych materacy. Na początek chcesz zaplanować, czy dostarczysz łóżko, ponieważ sprzedajesz je w swojej okolicy, czy wolisz, aby je odebrał.

Następnie podaj markę, rodzaj i materiały materaca, jak długo jest Twój, jak jest używany i jakie są potencjalne problemy, takie jak plamy lub rozdarcia. Ogólnie rzecz biorąc, otrzymasz tylko 20% lub 30% pierwotnej ceny. Na koniec roześlij swoje ogłoszenie wśród znajomych, rodziny, a nawet często odwiedzanych sklepów.

Online

Oprócz sprzedaży materaca w Twojej okolicy, dotrzesz do szerszego grona odbiorców, jeśli zareklamujesz go online. Nadal musisz sprawdzić i przestrzegać przepisów obowiązujących w danym stanie, a także zastosować wspomniane wcześniej wskazówki dotyczące cen i reklam. Jednak Internet jest ogromny i znalezienie miejsca na sprzedaż materaca może być przytłaczające.

Jak sprzedawać używany materac online

Możesz zacząć publikować go na swoim rynku mediów społecznościowych i platformach takich jak Craiglist. Prawie wszyscy odwiedzają te sklepy i możesz szukać potencjalnych nabywców, jeśli Twoja strategia marketingowa przyciągnie uwagę. Możesz także wypróbować drobne ogłoszenia lub aplikacje, które będą działać w Stanach Zjednoczonych.

Kluczem do sukcesu jest korzystanie z rynku, z którego najczęściej korzystają Twoi bliscy. W ten sposób wysyłka nie będzie skomplikowana, a nawet możesz się spotkać. Przygotuj się na potencjalne zapytania i spraw, aby Twoja oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla docelowych odbiorców.

Czy sprzedaż łóżek jest nielegalna?

Jak wspomniano wcześniej, sprzedaż używanych materacy nie jest nielegalna, ale sprzedawca musi przestrzegać przepisów ustawowych i wykonawczych określonych przez jego stan. Można również bezpiecznie założyć, że musisz być uczciwy w swojej reklamie i oznaczyć łóżko jako używane, w tym jego materiały, jeśli sprzedajesz je w stanie zdemontowanym. Ponadto przed sprzedażą używanego materaca należy postępować zgodnie z zalecaną procedurą dezynfekcji.

A co z detalistami, którzy odzyskują materiały ze starych materacy? Niektóre stany, używając do stworzenia nowego łóżka zużytych materiałów, takich jak farsz, wymagały przepisów sanitarnych i oznakowania. Na przykład niektóre stany stosują kolorowe znaczniki przy sprzedaży używanych materacy lub ich materiałów.

Czerwona przywieszka zazwyczaj oznacza nowy materac ze zużytym materiałem, natomiast żółta przywieszka oznacza, że ​​materac jest zdezynfekowany. Jednak znaczniki te są wymagane w przypadku sprzedawców detalicznych, a nie osób fizycznych. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze skonsultuj się z lokalnym działem, aby uniknąć problemów przy sprzedaży materaca.

Czy sklepy z artykułami używanymi przyjmują materace?

Większość sklepów z używanymi rzeczami nie akceptuje materacy ze względów zdrowotnych i sanitarnych. Jednak możesz znaleźć pewne sklepy, które zabiorą używane łóżko, o ile spełnia ono ich wymagania sanitarne. Byłoby to uczciwe, ponieważ większość sklepów nie ma wystarczających środków na czyszczenie każdego używanego materaca, który otrzymują.

Jeśli nie masz nic przeciwko darowiźnie, znalezienie bliskiej Ci organizacji, która przyjmuje darowizny, powinno być łatwe. Po prostu zadzwoń i zapytaj ich wcześniej o dodatkowe wymagania, aby uniknąć kłopotów. Ale co, jeśli Twój materac nie nadaje się już do ponownego użytku?

Możesz poszukać w pobliżu zakładów recyklingu, a niektóre nawet odebrać materac w domu. Niektóre miasta mają również programy recyklingu, ale zakładają, że bardzo zniszczone i zabrudzone łóżka mogą nie zostać przyjęte. Jeśli tak jest, przed rzuceniem materaca na krawężnik sprawdź wytyczne w swoim miejskim śmieciarzu.

Wniosek

Jeśli uważasz, że struktura Twojego materaca nadal nadaje się do użytku, a czyszczenie przywróciłoby mu jego wygląd, nie musisz go natychmiast wyrzucać. Gdzie mogę sprzedać mój materac, pytasz? Możesz spróbować publikować reklamy w swojej okolicy lub sprawdzić rynki online.

Jednak chcesz postępować zgodnie z przepisami i prawami określonymi przez Twoją gminę, aby uniknąć problemów. Może to oznaczać przestrzeganie wytycznych sanitarnych, oznaczenie materaca jako używanego lub dekonstrukcję go, jeśli twoje miasto nie pozwala na sprzedaż całego materaca.