Co to jest materac królowej olimpijskiej? Kompletny przewodnik

Jeśli ktoś zapyta, co to jest materac typu queen-size olimpijski, możesz szybko odpowiedzieć, że jest o rozmiar szerszy niż standardowe łóżko typu queen-size. W szczególności materac ten jest o 6 cali szerszy niż materac typu queen-size. Pomyśl o tym jako o innym specjalnym rozmiarze królowej, podobnie jak łóżko typu king-size ma wariant króla Alaski.

Czy powinieneś rozważyć zakup materaca olimpijskiego dla królowej? Porozmawiamy o tym, czego się spodziewać w tym rozmiarze, aby pomóc Ci podjąć decyzję. Jeśli zastanawiasz się nad łóżkiem typu queen, ich porównanie jest również omówione poniżej:

Co to jest materac królowej olimpijskiej? Kompletny przewodnik

Co to jest materac królowej olimpijskiej i czy jest dla Ciebie?

Z samej nazwy można wywnioskować, że materac typu queen-size olimpijski jest większym wariantem Twojego standardowego łóżka typu queen-size. Mówiąc dokładniej, ten materac ma wymiary 66 na 80 cali, co jest idealne dla par, które dzielą łóżko lub tych, którzy chcą więcej miejsca do spania. Możesz rozważyć materac Olympic Queen, jeśli twój pokój jest za mały, aby zmieścić łóżko typu king-size, ale nadal potrzebujesz dużej szerokości do spania.

Jest jednak jedna wada, którą należy wziąć pod uwagę przed zakupem materaca dla królowej olimpijskiej. Podobnie jak w przypadku innych odmian o standardowym rozmiarze, trudno będzie znaleźć królową olimpijską w większości sprzedawców detalicznych i sklepów. Co więcej, wyjątkowe wymiary oznaczają, że musisz znaleźć i wykorzystać konkretną ramę łóżka i akcesoria, które najlepiej do niej pasują.

Jeśli masz na myśli również konkretny materiał, opcje materaca olimpijskiego dla królowej mogą być zbyt ograniczone. Na rynku dostępne są sprężyny wewnętrzne, lateksowe, pianki żelowe i typy hybrydowe. Najlepiej jest przeprowadzić badania dotyczące każdego rodzaju materaca, a następnie wybrać materac z królową olimpijską, który może zaspokoić Twoje potrzeby.

materac królowej olimpijskiej kontra królowa

Jak właśnie przeczytałeś, materac typu queen-size olimpijski jest szerszy niż standardowy materac typu queen-size. Dlatego jest to rozsądne rozważenie dla tych, którzy dzielą łóżko. Materac typu queen-size mierzy tylko 60 na 80 cali, co będzie wygodne dla osób śpiących samotnie lub dla tych, którzy chcą zmienić materac z dwóch rozmiarów.

Jednak mniejsza szerokość łóżka typu queen-size oznacza, że ​​można go używać w pokoju o wymiarach 10 na 10 stóp kwadratowych. Z drugiej strony, królowa olimpijska jest najlepsza, jeśli masz przestrzeń co najmniej 14 na 10 stóp kwadratowych. Jeśli szukasz łóżka do wykorzystania w pokoju gościnnym, królowa jest wygodną opcją.

Kolejną zaletą materaca typu queen nad królową olimpijską jest to, że łatwiej będzie kupić do niego podkłady i pościel ze względu na popularny i typowy rozmiar. Jeśli masz królową olimpijską, najlepiej zapytaj w sklepie o pasujące do niej akcesoria. W przeciwnym razie poproś o pościel typu king-size, a następnie dostosuj szerokość, ponieważ królowa olimpijska jest węższa.

Kto robi materac dla królowej olimpijskiej?

Powinieneś znaleźć różne materace olimpijskie w Amazon i niektóre firmy produkujące materace w USA. Niektóre marki oferujące ten rozmiar to OrthoSleep, Brooklyn Bedding i Mattress Insider. Możesz również sprawdzić firmy oferujące niestandardowe rozmiary łóżek, aby sprawdzić, czy zostaną wysłane do Twojej lokalizacji.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, akcesoria dla królowej olimpijskiej mogą być trudne do znalezienia w porównaniu z akcesoriami do materaca typu queen-size. Możesz zapytać, gdzie kupiłeś im sam materac. W przeciwnym razie zdobądź coś większego, takiego jak łóżko typu king size i zmień jego rozmiar, aby pasował do szerokości królowej olimpijskiej.

Co to jest materac California Queen?

Prawdopodobnie słyszałeś i widziałeś kalifornijskie łóżko królewskie, ale czy wiesz, że istnieje również kalifornijska odmiana królowej? W porównaniu z królem Kalifornii, królowa Kalifornii ma 60 cali szerokości i 84 cale długości. Jest również nieco dłuższy niż zwykły materac typu queen, mając zaledwie cztery cale.

Podobnie jak łóżko typu queen-size olimpijskie, możesz uznać królową kalifornijską za specjalny rozmiar i być może będziesz musiał wykonać ją na zamówienie, w tym akcesoria do niej. Jednak niektórzy producenci oferują ten rozmiar, ale nie jest to standard oferowany w większości sklepów, jak król Kalifornii. Jeśli uważasz, że jego wymiary są dla Ciebie idealne, wypróbuj ten materac i poszukaj go.

Co to jest materac Super Queen?

Innym wariantem rozmiaru materaca typu queen jest super queen, a znalezienie go jest jeszcze trudniejsze niż te, o których wspominaliśmy. Co więcej, niektóre marki oferują różne rozmiary łóżka super queen, co oznacza, że ​​musisz być bardzo staranny przy zakupie prześcieradeł i ramek. Ogólnie rzecz biorąc, materac typu super queen jest szerszy i grubszy niż standardowe łóżko typu queen-size, ponieważ oferuje 33 na 75 cali przestrzeni.

Materac super queen ma również 66 cali szerokości i 80 cali wysokości. Niektóre prześcieradła mają szerokość 66 cali na akcesoria, ale niektóre najlepiej nadają się do łóżka o wysokości 20 cali.

Wniosek

Jeśli chcesz czegoś większego niż standardowe łóżko typu queen-size, ale nie będzie wymagało zbyt dużo miejsca, jak łóżko typu king-size, możesz wybrać olimpijską królową. Co to jest materac królowej olimpijskiej? Ten szczególny wariant w rozmiarze queen ma wymiary 66 na 80 cali, co czyni go idealnym dla par, które dzielą łóżko.

Należy jednak pamiętać o zakupie akcesoriów, ponieważ znalezienie odpowiednich rozmiarów może być trudne. Ponownie, jest to wyjątkowy rozmiar i nie będzie standardem w większości sprzedawców detalicznych i sklepów.