Co to jest alternatywna poduszka puchowa. Przeczytaj to najpierw

Odpowiedź na pytanie, czym jest poduszka alternatywna dla puchu, jest taka, że ​​jest to poduszka z mikrowłókien poliestrowych. Ma naśladować uczucie puchowych poduszek bez używania samego puchu. Dlatego jest to rozsądna uwaga dla osób uczulonych na taki materiał.

Wykonanie poduszki puchowej jest stosunkowo łatwe, ale wypełnienie puchowe może być droższe niż inne poduszki. Dobrej jakości mikrofibra poliestrowa może być tak miękka jak puch, ale nie jest zbyt droga. Ale co jeszcze powinieneś wiedzieć o tej alternatywie dla puchu?

Czym są alternatywne poduszki puchowe?

Szukając poduszek, prawdopodobnie natknąłeś się na te oznaczone jako alternatywy puchowe. I z samej nazwy, te poduszki są tym, czego możesz użyć jako zamienników poduszek puchowych, jeśli nie możesz lub nie chcesz puchu, ale nadal lubisz ich dotyk na poduszkach. Zamiast puchu poduszki te wykorzystują mikrowłókna poliestrowe.

Teraz możesz pomyśleć, czy alternatywne poduszki puchowe są podobne do poduszek z wypełniacza? Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ poduszki alternatywne są lepszej jakości i mają wyższą cenę. Mogą naśladować luksusowe odczucie, miękkość i grubość poduszek puchowych i mogą być syntetyczne lub wykonane przez człowieka.

Zauważysz również, że podczas używania alternatywnej poduszki puchowej jest ona elastyczna, ale gęsta. Pamiętaj, że wypełnienia puchowe czasami przesuwają się, gdy na nich leżysz, ale alternatywne wypełnienia puchowe nie ulegają kompresji. Jednak, podobnie jak w przypadku innych materiałów na poduszki, dostępne będą tanie i taniej alternatywne poduszki puchowe, które mogą zapewnić niezadowalające wrażenia.

Poduszki puchowe zamiast puchowych

Doświadczenie

Używając alternatywnych i puchowych poduszek, zauważysz podobieństwa w ogólnym odczuciu. Ale jak wspomniano wcześniej, alternatywne poduszki puchowe nie ślizgają się tak często jak poduszki puchowe i wydają się gęstsze. Poduszki puchowe są jednak lżejsze i miękkie.

Jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła, zwróć uwagę, że puch ma niezwykłe właściwości izolacyjne. Jeśli śpisz gorąco i potrzebujesz chłodnej poduszki, najlepiej wybrać alternatywną poduszkę puchową. Poza tym poduszki puchowe nie są tak niewygodne pod względem zatrzymywania ciepła jak poduszki piankowe.

Alergie

Jednym z powodów, dla których śpiący wybierają alternatywne poduszki puchowe, jest ich wrażliwość na materiały puchowe i pierze. Pamiętaj, że możesz być uczulony na naturalne olejki i łupież obecne w tych produktach dla ptaków. Jednak warto również zauważyć, że istnieją poduszki puchowe oznaczone jako hipoalergiczne i są dokładnie czyszczone, aby uniknąć alergii układu oddechowego.

Trwałość

Między alternatywą puchową a poduszkami puchowymi te ostatnie dłużej zachowują swoją strukturę. Pamiętaj, że naturalne materiały tracą swoje wsparcie dużo czasu w porównaniu z materiałami syntetycznymi. Jednak wybór wysokiej jakości alternatywnej poduszki puchowej i odpowiednia pielęgnacja przetrwa lata, co jest imponujące w porównaniu z tańszą poduszką polyfill.

Przyjazność dla środowiska

Poduszki puchowe są naturalnie pozyskiwane z ptaków. Dlatego można założyć, że jest kompostowalny niż sztuczne, alternatywne poduszki puchowe. Ale jeśli chcesz jeszcze bardziej uspokoić swój umysł, najlepiej będzie sprawdzić, czy producent poduszek puchowych przestrzega zrównoważonych i humanitarnych praktyk.

American Down and Feather Council wspomniała, że ​​producenci i dostawcy muszą przestrzegać przepisów dotyczących dobrostanu zwierząt na całym świecie. Musisz sprawdzić, czy firma jest członkiem organizacji branżowej, aby upewnić się, że materiały puchowe nie są nielegalnie zbierane z żywych ptaków. Zbieranie ptaków powinno odbywać się tylko w okresie linienia, kiedy materiały te naturalnie opadają lub poluzowują się w celu humanitarnego usunięcia.

Jak dbać o alternatywne poduszki puchowe

Podobnie jak w przypadku każdej poduszki, chcesz zachować swoje alternatywne poduszki puchowe, aby zachować ich wspierającą i wygodną formę. Powinny również pozostać czyste, aby zniechęcić do gromadzenia się szkodliwych alergenów i patogenów, takich jak bakterie, pleśń i roztocza. Zacznij od użycia odpowiedniej poszewki na poduszkę, którą możesz regularnie prać.

Od czasu do czasu pomogłoby, gdybyś umył również swoją alternatywną poduszkę puchową. Sprawdź jego etykietę, aby poznać zalecenia producenta, ale generalnie można go włożyć do pralki. Użyj zimnej wody i delikatnego detergentu i wypierz poduszkę w normalnym cyklu.

W porównaniu do poduszek puchowych, pranie innych poduszek w pralce nie zrujnuje ich wypełnienia i nie zbryla się. Jednak nadal należy położyć nacisk na stosowanie delikatnego cyklu i detergentów zgodnie z etykietą. Co więcej, wysusz poduszkę całkowicie w najniższym ustawieniu suszarki lub na zewnątrz, aby zapobiec rozwojowi pleśni.

Kto nie może używać alternatywnych poduszek

Alternatywne poduszki puchowe mogą nie być odpowiednie dla osób cięższych lub osób z problemami z oddychaniem i bólem szyi. Mogą czuć się zbyt giętkie, aby zapewnić odpowiednie wsparcie, które jest kluczowe dla utrzymania dobrej pozycji podczas snu. Osoby z bólem szyi muszą wybrać dopasowany materiał, aby złagodzić dyskomfort, podczas gdy osoby śpiące z problemami z oddychaniem powinny używać twardszych materiałów, które zapewniają wysoki strych, aby utrzymać głowę podniesioną.

Wniosek

Poduszki puchowe są luksusowe, ale mają również wysoką cenę. Czy wiesz jednak, co to jest poduszka zastępcza puchu? Ta poduszka może zastąpić poduszki puchowe, ale nadal zapewnia wyjątkową miękkość puchu.

Alternatywne poduszki puchowe wykorzystują mikrowłókna poliestrowe, których nie należy mylić z tańszym wypełnieniem polyfill. Nie ściskają się i nie przesuwają, gdy na nich leżysz, ale mają niższą cenę niż poduszki puchowe. Należy jednak pamiętać, że różne alternatywne poduszki puchowe dostępne na rynku mają również różne właściwości.