8 najlepszych warzyw do uprawy w Exeter w Wielkiej Brytanii

Jedne z najlepszych warzyw do uprawy w Exeter w Wielkiej Brytanii, w tym kapusta, brokuły, buraki i inne warzywa. Exeter w Wielkiej Brytanii słynie z malowniczych widoków, majestatycznych wodospadów i malowniczych szlaków turystycznych. Jednak między innymi Exeter jest również znany jako raj ogrodnika. To wszystko dzięki dużej różnorodności roślin, które kwitną na tym obszarze.

Chociaż w Exeter często trwają tygodnie zimna, temperatury są łagodne przez większość roku. Oprócz klimatu, nawadniania, rodzajów gleby, składników odżywczych i pielęgnacji, na wzrost roślin mają wpływ inne ważne czynniki.

8 najlepszych warzyw do uprawy w Exeter w Wielkiej Brytanii

Lokalizacja jest kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu działań ogrodniczych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Aby Twoje rośliny mogły przetrwać, muszą dostosować się do mikroklimatu i lokalnego klimatu.

Możesz sprawdzić mapę stref odporności roślin USDA, aby poznać strefę klimatyczną i mrozoodporną swojego regionu. Korzystając z tej mapy, możesz zobaczyć różne rodzaje roślin, które najlepiej rosną na Twoim obszarze, oraz średnie minimalne temperatury. Exeter ma na ogół gorące, suche lata i mroźne, gorzkie zimy.

Najlepsze warzywa do uprawy w Exeter w Wielkiej Brytanii

Oto niektóre z najlepszych warzyw do uprawy w Exeter w Wielkiej Brytanii:

Brokuły

Uprawa brokułów w Exeter w Wielkiej Brytanii jest łatwa. Brokuły rozwijają się w bardziej doskonałych obszarach i nie są fanami nadmiernego ciepła. Możesz go wyhodować z przeszczepów, zaczynając od sadzonek. Jednak brokuły potrzebują dużo wody. Gleba powinna pozostać wilgotna przez cały sezon wegetacyjny.

Brokuły przyciągają szkodliwe szkodniki, w tym dżdżownice, czerwie korzeniowe i mszyce, więc uważaj na te stworzenia.

Buraki

Podobnie jak brokuły, buraki są warzywami chłodnymi. Mogą przetrwać nawet mrozy! Buraki rosną szybko w dobrze przygotowanej glebie, a zbiór można zbierać po około dwóch miesiącach od posadzenia. W przeciwieństwie do innych roślin, podczas uprawy buraków nie musisz borykać się ze szkodnikami i chorobami.

Zieloni

Jeśli uważasz, że nie możesz sadzić zieleni w chłodnym klimacie Exeter, pomyśl jeszcze raz. Wiele zielonych warzyw liściastych dobrze rośnie w Exeter, takich jak szpinak, rukola, jarmuż i boćwina. Ponieważ uprawiasz zieleninę głównie dla ich liści, musisz upewnić się, że twoja gleba zawiera dużo azotu. Nie zapomnij również ich podlać, aby szybko rosły. Jeśli twoja roślina rośnie wolno, jej liście mogą stać się twarde.

Podczas gdy zielenie mogą rosnąć w Exeter, mogą lepiej rozwijać się w szklarniach. Dzięki temu Twoje rośliny pozostają czyste i chronione przed deszczem i gradem.

Sałata

Sałata może z łatwością rosnąć w Exeter w Wielkiej Brytanii. Możesz sadzić nasiona bezpośrednio w swoim ogrodzie, ale jest to łatwiejsze, jeśli posadzisz je w pomieszczeniu. Sałata nie potrzebuje bezpośredniego światła słonecznego do kiełkowania. Dodatkowo możesz z łatwością przesadzać sadzonki.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów zieleni, niezbędna jest ochrona sałaty przed ulewnym deszczem i gradem. Twoja gleba powinna być stale wilgotna i powinna zawierać dużo azotu, aby wyhodować najlepszą sałatę. W przeciwnym razie będzie smakować niezbyt przyjemnie.

Kapusta

Kapusta dobrze rośnie również w chłodnych temperaturach. Zwiększenie ich w wilgotnych obszarach może spowodować pęknięcie ich głów przed ich zebraniem. Ponieważ kapusta jest potrzebna do jej liści, gleba powinna również zawierać dużo azotu i należy ją stale podlewać.

Ziemniaki

Ziemniaki są łatwe w uprawie, szczególnie na lekkiej, piaszczystej glebie z minimalną ilością nawozu i wody. Posadź swoje miejsce na ziemniaki w miejscach nasłonecznionych, gdzie mogą (najlepiej) uzyskać co najmniej sześć godzin światła słonecznego dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Marchew

Marchew najchętniej sadzi się w głębokiej, luźnej glebie podczas chłodnych temperatur, najlepiej wczesną wiosną i późną jesienią. Posadzone w ciężkiej glebie marchewki będą powoli dojrzewać, czego skutkiem będą nieatrakcyjne i szorstkie korzenie. Marchew należy wysiewać bezpośrednio, a glebę należy utrzymywać wilgotną, aby powierzchnia nigdy nie zapadała się. Możesz umieścić włókna kokosowe na wierzchu, aby zatrzymać wilgoć.

Pomidory

Pomidory potrzebują co najmniej ośmiu godzin ekspozycji na słońce. Rośliny te mają długi okres wegetacji, dlatego najlepiej je przesadzać, a nie wysiewać bezpośrednio do ogrodu. Aby uprawiać słodkie pomidory, zadbaj o odpowiednią równowagę słońca i ciepła. Ponieważ Exeter ma chłodniejszy klimat, najlepiej hodować pomidory w tunelu foliowym, aby móc kontrolować temperaturę.

Uprawa roślin w szklarni

Szklarnie umożliwiają kontrolowanie klimatu wewnątrz szklarni, niezależnie od aktualnej pogody. Dzięki temu możesz uprawiać różne rodzaje roślin, które nigdy nie przetrwałyby w Twojej okolicy. Możesz nawet dostosować swój tunel foliowy, dodając system ogrzewania i chłodzenia, światła i rolety oraz wentylację.

Jeśli masz większe szklarnie, możesz je podzielić, tworząc strefy klimatyczne. W ten sposób możesz uprawiać różne rodzaje roślin w tej samej strukturze.

Wiele roślin nie może przetrwać w niskich temperaturach, więc pamiętaj o natychmiastowym zebraniu zbiorów. Możesz chronić niedojrzałe owoce przed łagodnym mrozem za pomocą koszy, płótna, koców lub płóciennych worków. Ponieważ Exeter jest podatny na ulewne deszcze, rośliny liściaste są bardziej podatne na szkodniki i choroby.

Ulewne deszcze mogą nasycać glebę, przyciągając ślimaki i sprzyjając rozprzestrzenianiu się chorób liści. Chroń swój ogród przed niepożądanymi szkodnikami, deszczem, wiatrem i gradem, używając szklarni.

Inne zalety uprawy roślin w szklarni to:

  • dłuższe sezony wegetacyjne
  • stwórz idealne środowisko wzrostu
  • hoduj rośliny bez niebezpiecznych pestycydów
  • oszczędź energię

Sprawdź szklarnie z Krostrade

Uprawa najlepszych warzyw w Exeter w Wielkiej Brytanii może być trudna ze względu na panującą w mieście pogodę. Niskie temperatury, wiatr i deszcz mogą spowolnić wzrost roślin. Z drugiej strony, słoneczne dni w Exeter mogą również spalić Twoje delikatne plony. Niezbędne jest dopasowanie roślin do pogody, aby oczekiwać doskonałych plonów pomimo chłodnej pory roku.

Jeśli chcesz uprawiać najlepsze warzywa w Exeter w Wielkiej Brytanii, możesz rozważyć inwestycję w tunel foliowy przez cały rok. Krostrade oferuje niedrogie, ale wysokiej jakości szklarnie dla ogrodników i właścicieli domów. Nasze szklarnie są łatwe w montażu i demontażu i składają się z rur ocynkowanych ogniowo, które wytrzymują trudne warunki pogodowe. Aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas produktach, nie wahaj się do nas zadzwonić lub wysłać e-mail.