W jaki sposób powinna być ściana tunelu foliowego Hobby?

W jaki sposób powinien wyglądać hobbystyczny tunel poligonowy? Jak już wcześniej podkreślono, przy uprawie w tunelu foliowym ważne są szczegóły, ponieważ są szczegóły, które będą musiały określić produkt końcowy.

Wśród rzeczy i funkcji, których każdy powinien szukać, jest miejsce, w którym powinien stawić czoła tunel foliowy. Dlaczego tak jest? Kierunek jest tak samo potrzebny, jak gleba lub stosowane podejścia.

W jaki sposób powinna być ściana tunelu foliowego Hobby?

Jeśli masz tunel foliowy zorientowany bezpośrednio na południową część, musi on zapewniać największą ekspozycję na światło słoneczne. Ta uwaga jest równie ważna, nawet gdy znajdujesz się w regionach o niższych temperaturach i obszarach, w których problemem może być przegrzanie. Dotyczy to tropików.

To jest powód, dla którego przed założeniem szklarni bardzo ważne jest, aby spotkać się z ludźmi z okolicy, aby zasięgnąć porady, gdzie należy umieścić tunel foliowy i w jaki sposób tunel foliowy o wymiarach hobbystycznych musi stawić czoła warunkom.

Strona, z którą Hobbytunel foliowy powinien się zmierzyć

Odpowiedź na ten problem jest tutaj. Twój tunel foliowy powinien być założony w miejscu, w którym plantacja musi mieć maksymalną ilość światła słonecznego. Pierwsza opcja w przypadku lokalizacji musi znajdować się na południowy wschód od budynku. Światło słoneczne jest konieczne przez cały dzień, ale poranne światło słoneczne bezpośrednio na wschodniej części powinno wystarczyć dla upraw.

Położenie wschodniej strony musi być w stanie uchwycić światło słoneczne od listopada do lutego. Zaraz po tym kolejne miejsca muszą iść na południowy wschód i zachód od głównych struktur, gdzie rośliny mogą pobierać światło słoneczne później w ciągu dnia. Północna część konstrukcji powinna być najmniej pożądana i odpowiednia dla plantacji wymagających niewielkiej ilości światła.

Drzewa liściaste

Czy masz drzewa liściaste? Tego typu drzewa, na przykład klon i dąb, muszą być w stanie skutecznie zacieniać tunel foliowy przed intensywnym ciepłem słonecznym późnym popołudniem.

Drzewa tego rodzaju muszą również lepiej wystawić się na zimowe słońce, ponieważ mają tendencję do zacieniania liści w okresie jesiennym.

Aby przejść dalej, wiecznie zielone drzewa muszą mieć całoroczne liście i powinny być umieszczone w miejscu, w którym będzie zacieniać tunel foliowy, ponieważ mogą w każdej chwili zablokować drzewa, które otrzymują mniej słońca. Rolnicy muszą również być w stanie pracować nad ekspozycją na zimowe słońce, zwłaszcza gdy chcą mieć tunel foliowy, który zaspokaja potrzeby roślin przez cały rok.

Zwróć uwagę, że słońce powinno być ustawione niżej podczas zimowego nieba południowego i zapewniać dłuższe cienie oraz być rzucane przez budynki i wiecznie zielone drzewa.

Drenaż

Aby zapewnić lepsze traktowanie roślin, wymagany jest również idealny drenaż. Kiedy są wymagane, budowanie tunelu foliowego na ziemi w tym obszarze powinno być łatwiejsze, umożliwiając płynny odpływ wody. Inne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, to wymagania dotyczące miejsca, oświetlenie, elektryczność, ciepło i osłona przed wiatrem, zwłaszcza zimą.

Kiedy są osoby z zewnątrz, które mogą chcieć dostać się do szklarni, powinny być wygodne dla ludzi. W pobliżu powinno znajdować się miejsce do dosadzania roślin oraz magazyny.

Jak korzystać z Apolytunneldla początkujących?

Teraz, gdy masz już wskazówki dotyczące szklarni hobbystycznej i jej boki, w jaki sposób wykorzystać szklarnię? Korzystanie z apolytunnel może być świetną zabawą zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników. Jednak przed wybraniem preferowanych opcji dotyczących plantacji i wzrostu konieczne jest zaangażowanie się w badania.

Czynniki, które grają, to wilgoć, warunki i temperatura. Są też punkty do zapamiętania.

Zwróć uwagę, że najłatwiejsze rośliny do uprawy w apolytunnelare to słoneczniki, groszek, pomidor, cebula, czosnek, grzyby i wiele innych.

Kiedy idziesz do przygotowania nasion, pamiętaj, że musisz być mądrzejszy, musisz zainwestować w pojemniki na plony i włożyć więcej nawozu. Sprawdź też, czy klimat poradzi sobie z Twoimi roślinami.

Monitorowanie oświetlenia powinno wymagać wskazania zakresu światła dziennego, które można osiągnąć, aktualnej pory roku i rodzaju rośliny, którą aktualnie uprawiasz. Należy również zadbać o podlewanie. Można to zrobić na wiele sposobów, ale jednym z najlepszych nawyków jest nie poddawanie się podlewaniu upraw.

Ponadto istnieją akcesoria, z których możesz skorzystać, w tym ławki do zalewania, mechanizmy mgły, półki i wiele innych. Możesz również przygotować termometr.

Aby wdrożyć ochronę przed szkodnikami dla początkujących właścicieli tuneli foliowych, należy teraz również zastosować pole. Do najczęstszych szkodników należą dżdżownice, mszyce, wciornastki, ślimaki i ślimaki.

Kiedy powinieneś zacząć korzystać ze szklarni?

Jest to kwestia, którą wielu ogrodników może przeoczyć, ale wiedza, kiedy należy zacząć korzystać z tunelu foliowego, jest skorelowana ze sposobem, w jaki musi stawić czoła hobbystycznemu tunelowi foliowemu. Spójrz na konkretne wskazówki.

Rozpocznij wiosenne zbiory w tunelu foliowym od początku marca do kwietnia. Zwróć uwagę, że rośliny mogą nie tolerować mrozu tak bardzo, że kiełkują w ciągu maksymalnie ośmiu tygodni.

Dodanie wentylacji jest kluczowe. Wiadomo, że otwory wentylacyjne zwiększają wzrost upraw, zwłaszcza jeśli możesz zarządzać wszystkim zgodnie z planem.