5 prostych kroków, jak zrobić ponczo z koca

Czy wiesz, jak zrobić ponczo z koca? Poncza mogą być bajeczne lub szare, ale jeśli masz do tego umiejętności, możesz stworzyć taki, który będzie wyjątkowy – z materiałów, które masz już w domu. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić, poniższy przewodnik pomoże Ci to zrobić w kilku prostych krokach.

Krótki przewodnik po tym, jak zrobić ponczo z koca

Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby zrobić ponczo za pomocą koca.

5 prostych kroków

Krok 1. Znajdź koc pasujący do Twojego rozmiaru

Poncza mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze, w zależności od wybranego stylu. Mogą sięgać od talii lub wyższych po rozmiary do podłogi, które możesz nosić stylowo. Jednak większość poncho zwisa na wysokości nadgarstka, gdy masz ręce po bokach.

Dorośli zazwyczaj potrzebują kawałka materiału wielkości zwykłego narzuty na kanapę. Jeśli nie masz pewności co do rozmiaru, zawsze używaj za dużo materiału niż za mało, ponieważ łatwiej jest przyciąć długość niż przyszyć więcej materiału, aby był większy lub dłuższy.

Jeśli wolisz okrągłe poncho, użyj materiału większego niż zamierzałeś, ponieważ będziesz musiał sam je wyciąć.

Krok 2. Złóż koc na pół

Po ustaleniu rozmiaru tkaniny złóż ją na pół. Połóż złożoną tkaninę na płaskim obszarze roboczym, aby wykonać oznaczenia. Pamiętaj, że jeśli wolisz asymetryczne ponczo, które wisi dłużej z przodu lub z tyłu, nie składaj tkaniny w miejscu, w którym spotykają się krawędzie. Zamiast tego zrób to tak, aby dolna połowa była dłuższa niż górna połowa.

Jeśli wolisz okrągłe ponczo, zaplanuj nacięcia, które wykonasz na materiale. Użyj taśmy mierniczej, aby znaleźć punkt środkowy zagiętych krawędzi, aby zaznaczyć środek okręgu. Zaznacz dwa punkty po obu stronach punktu środkowego, aby określić długość poncza. Kontynuuj zdobywanie punktów, aby utworzyć półkole. Wytnij wzdłuż oznaczeń, aby uzyskać okrągły materiał.

Krok 3. Wytnij otwór na głowę

Wytnij szczelinę wzdłuż złożonej krawędzi koca. Ta szczelina powinna być wyśrodkowana wzdłuż krawędzi, aby upewnić się, że ponczo leży równomiernie na twoich ramionach. Otwór powinien być wystarczająco duży, aby głowa mogła się przez niego zmieścić bez spadania z ramion, zwykle około dwunastu cali długości.

Krok 4. Obszyj szwy, aby zapobiec strzępieniu się

Ten krok jest opcjonalny, ale jeśli masz czas, możesz podjąć wysiłek podszycia szwów poncho, aby uniknąć strzępienia się. Szorstkie i niezabezpieczone krawędzie tkaniny mają tendencję do szybkiego zużycia. Obszycie pomoże wzmocnić materiał, dzięki czemu będziesz mógł dłużej używać swojego poncza. 

Krok 5. Dodaj kilka projektów dla stylu

Nie musisz ograniczać projektu swojego poncza. Spraw, aby był bardziej funkcjonalny lub przyciągał wzrok, dodając kieszenie, wzory, a nawet grzywkę, jeśli masz na to ochotę. Twoja kreatywność tylko Cię ogranicza, więc nie bój się dodawać ozdobników tu i tam.

Czy istnieją stylowe sposoby noszenia poncho?

Kiedy skończysz robić swoje poncho, zastanów się, jak i gdzie zamierzasz je nosić. Nawet najprostsze poncho może być stylowe, jeśli wiesz, jak je nosić lub dodawać dodatki. Oto kilka pomysłów na początek.

  • Sweter lub koszula z kołnierzykiem

Poncza świetnie nadają się do noszenia jesienią zamiast lekkiego płaszcza lub kurtki. Kiedy połączysz poncho z lekkim swetrem lub koszulą z długim rękawem i kołnierzykiem, może to być świetny wygląd do załatwiania spraw. Pamiętaj, aby nie przesadzić ze wzorami i projektami. Jeśli twoje ponczo jest drukowane, wybierz jednokolorowy top, aby uniknąć kolizji.

  • Z obcisłymi dżinsami

Dopasowane spodnie, takie jak legginsy i obcisłe dżinsy, świetnie komponują się z większym ponczo. Stosowanie szczuplejszych dołów sprawi, że będziesz wyglądać bardziej stylowo na dzień lub na co dzień na co dzień. Zdecyduj się na ciemniejsze sylwetki, ponieważ są one wyszczuplające i mogą zrównoważyć ogromną objętość poncza.

  • Z butami za kolano

Włożenie dżinsów do wysokich butów – czy to butów do jazdy konnej, butów motocyklowych, czy butów za kolano – stanowi dopełnienie świetnego stroju. W noszeniu poncho z wysokimi butami jest coś, co sprawia, że ​​wyglądają jednocześnie stylowo i przytulnie. Trzymaj się klasycznych kolorów, aby mieć pewność, że Twój strój będzie wyglądał idealnie.

  • Z pasem cinch

Pochwal się figurą klepsydry, dodając pasek ściągający wokół talii. Jest to szczególnie przydatne dla drobnych pań, które mogą być przytłoczone większymi poncho z pozornie zbyt dużą ilością materiału. Używaj pasków szerszych niż kilka palców, aby zebrać cały materiał i stworzyć mniej masywną sylwetkę. Jest to również pomocna sztuczka dla tych, którzy używają poncza jako sukienki.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić ponczo z koca, możesz tworzyć stylowe ubrania, tchnąc życie w stare tkaniny. Poncza to bardzo poręczne części garderoby, które można nosić w dzień lub w nocy. Chociaż nie zalecamy używania ich na oficjalnych imprezach lub na sukienkach koktajlowych i wieczorowych, mogą dodać wyrazistości do Twoich podstawowych elementów.