4 proste kroki, jak zrobić zasłony z prześcieradeł!

Witajcie moi drodzy czytelnicy, czy kiedykolwiek uczyliście się hrobienia zasłon z prześcieradeł w domu? a może szukasz tańszej alternatywy dla swoich zasłon?

Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi tak, ten artykuł jest dla Ciebie. Tutaj przyjrzymy się, jak można wykonać zasłony z prześcieradeł. To wcale nie jest trudny proces. Nie musisz być profesjonalistą, żeby to zrobić.

4 proste kroki

Wystarczy podstawowa umiejętność szycia, a zasłona będzie gotowa w mig. Więc jeśli jesteś gotowy i podekscytowany, aby się o tym dowiedzieć, ja również jestem gotowy. Więc zacznijmy od razu.

Kroki, jak zrobić zasłony z arkuszy

Krok 1: Przygotowanie materiałów

Czy potrafisz odgadnąć pierwszą rzecz, której potrzebujemy do wykonania zasłon z prześcieradeł? Cóż, przygotowujemy wszystkie nasze materiały do ​​szycia. Jak myślisz, czego będziemy potrzebować? Potrzebujemy prześcieradeł. To główny materiał.

Istnieją różne rodzaje tanich i bardzo łatwych w użyciu materiałów, które można kupić w serwisie eBay, Amazon lub Walmart, a nawet w lokalnym sklepie detalicznym.

Osobiście polecam Twin Sheet, który dostałem z eBaya. Arkusze te występują w różnych rozmiarach i mają około 96 metrów długości. Więc wystarczy na zasłony.

Oprócz prześcieradła potrzebujemy również nożyczek, miarki, maszyny do szycia, żelazka i wieszaka na zasłonę.

Krok 2: Pomiary, cięcie i szycie

Następnie musisz znać długość swojej zasłony, a następnie wyciąć ją z prześcieradła. Prześcieradło, którego używamy na naszej ilustracji, ma około 96 metrów, możesz nie potrzebować tak dużej długości do zasłony.

Musisz więc użyć miarki i odmierzyć długość prześcieradła w taki sposób, aby pasowała do długości miejsca, w którym chcesz umieścić zasłonę. Upewnij się, że wykonałeś pomiar okna i drzwi, a następnie użyj go podczas wycinania zasłony z arkusza.

Po zakończeniu cięcia musisz rozciąć krawędź gładkości. Musisz powtórzyć ten proces dla obu stron kurtyny. Rozcięcie z obu stron zapewni przestrzeń, przez którą można przepuścić pręt podczas wieszania zasłony.

Złóż spód zasłony (po odcięciu jej od arkusza). Jeśli tego nie zrobisz, dół zasłony będzie szorstki, a to nie jest dobre dla estetyki.

Dlatego, jeśli chcesz mieć ładną zasłonę, będziesz musiał użyć maszyny do szycia i złożyć koniec zasłony, aby dobrze wyglądała. Dzisiejsze szycie stało się łatwe dzięki tak wielu ręcznych maszynach do szycia dostępnych na rynku. Nie musisz mieć dużej maszyny, aby móc szyć.

Krok 3: Prasowanie

Następnie musisz wyprasować zasłonę. Zazwyczaj prześcieradło jest zawsze bardzo szorstkie, dlatego nie zaleca się wieszania zasłony w ten sposób bez prasowania. Nie chcesz, żeby twoja zasłona wyglądała brzydko, prawda? Więc na tym etapie zdobądź dobre żelazko i wyprasuj swoją nową zasłonę, aby wyglądała dobrze i nie była pognieciona.

Krok 4: wieszanie zasłony

Twoja domowa zasłona jest już gotowa i musisz ją teraz powiesić. Weź wieszak na zasłony i przełóż go przez otwór, który zrobiłeś na rękawach prześcieradła. Możesz teraz powiesić tam swoją piękną zasłonę i będziesz zachwycony atmosferą i pięknem, jakie zapewnia.

Dlaczego zasłony wykonane z arkuszy są ważne? 

Zasłony są generalnie ważne z kilku powodów. Dom bez zasłony będzie prawdopodobnie miał zabawny wygląd nieodzianego człowieka. Wystrój wnętrz i na zewnątrz jest jednym z powodów, dla których większość nowych mieszkańców w budynku wybiera zasłony wykonane z arkuszy przed każdą inną nieruchomością.

Równie dobrze może służyć do oddzielenia salonu od jadalni. Takie, że goście mogą bawić się w salonie, podczas gdy dzieciom podaje się jedzenie na stole jadalnym.

W czasie upałów zasłonę można podnieść, aby wpuścić do pomieszczenia delikatny powiew wiatru. W chłodne dni niektóre prześcieradła są wykonane w taki sposób, że zatrzymują chłód z zewnątrz i pomagają ustabilizować temperaturę w pomieszczeniu.

Kto powinien mieć zasłony wykonane z arkuszy?

Każdy może zebrać te materiały i wykonać zasłony z prześcieradeł. Niektórzy ludzie specjalizują się w tworzeniu tych prześcieradeł dla siebie, swoich bliskich, a nawet komercyjnie; i zarabiają na życie, produkując te zasłony z prześcieradeł.

Wniosek

Tak, mam nadzieję, że udało mi się pomóc Ci w robieniu zasłon z prześcieradeł. Kroki są dość łatwe i niedrogie. Chciałbym, żebyś to wypróbował i zobaczył wynik.

Jeśli nie masz pewności co do któregokolwiek z kroków, możesz umieścić swoje pytania w polu komentarza. A jeśli masz swoją zasłonę z prześcieradeł, chętnie podzielisz się ze mną, jak łatwo przeszedł przez ten proces.

Czy podobała Ci się zasłona, której potrzebujesz? Będę czekał na Twoje odpowiedzi.