Jaki jest biały materiał, który rośnie w mojej glebie doniczkowej w moim tunelu foliowym?

Co to za biały materiał, który wciąż rośnie w mojej ziemi doniczkowej w mojej szklarni? W szklarni może się zdarzyć kilka rzeczy, w tym elementy, które można znaleźć na roślinach. Oto szczegóły i sposoby rozwiązania tego problemu.

Czym jest biała pleśń na mojej glebie?

Biała pleśń lub biały element, który widać na powierzchni gleby doniczkowej, może być grzybem saprofitycznym i zwykle jest nieszkodliwy. Chociaż grzyb wydaje się uszkadzać twoją roślinę, jest to niezwykłe i może oznaczać problemy z uprawami w szklarni.

Jaki jest biały materiał

Wśród przyczyn grzyba znajdują się nadmierne podlewanie rośliny, niewystarczający drenaż, skażona gleba doniczkowa i inne. Żywią się rozkładającymi się organizmami w rozmokłej glebie.

Mogą być również białą pleśnią, która kwitnie na glebie twoich roślin doniczkowych. Dzieje się tak zwykle z powodu niewystarczającego drenażu i słabej cyrkulacji powietrza, co powoduje wilgotne i wilgotne środowisko. To idealne środowisko do rozwoju białej pleśni.

Co z tym zrobić

Czym jest biały materiał, który wciąż rośnie w mojej ziemi doniczkowej w mojej szklarni i czy byłbyś w stanie się go pozbyć? Zdecydowanie.

Oto kroki, które możesz chcieć wykonać, aby rozwiązać bieżącą sprawę:

  • Usuń chore rośliny. Gdy ogród zostanie zainfekowany, nie możesz uratować roślin, gdy jest za późno. Możesz jednak temu zapobiec. Co możesz zrobić, to wykopać chorych, wyrzucić ich do śmietnika innego niż kupa kompostu, aby grzyby się nie rozprzestrzeniły. Pozbądź się gruzu w ogrodzie tuż pod koniec sezonu. Możesz także wyciąć byliny, wyciąć jednoroczne i zgrabić liście podczas ich wyciągania. Dzieje się tak, ponieważ grzyby mogą żywić się martwymi roślinami, gdy nadejdzie zima.
  • Potwierdź płodozmian. Uprawy, które można znaleźć w różnych częściach ogrodu, to układ kluczowy, który pozwala uniknąć takich przypadków. To, co możesz zrobić, to przenieść pomidory tam, gdzie możesz mieć zioła lub nagietki, albo tam, gdzie masz ziemniaki. Jeśli twój ogród nie jest na to duży, unikaj sadzenia czegokolwiek w ogrodzie przez około rok i przenieś pomidory tam, gdzie grzyb nie może się rozwijać. Możesz sadzić w pojemnikach.
  • Czy masz uprawy odporne na choroby. Możesz uprawiać zioła i warzywa, które są hodowane tak, aby były odporne na powszechne choroby występujące w glebie.
  • Przygotuj środek grzybobójczy. Środek grzybobójczy z roślinami z tunelu foliowego pozbędzie się białych substancji, ponieważ chronią one plantację przed takimi elementami.

Jak zabić grzyba w glebie?

Radzenie sobie z grzybem już minęło, ale całkowite ich usunięcie to kolejny punkt dyskusji. Bardzo ważne jest, aby zająć się tym na wczesnym etapie.

Ucieknij od kłopotów i możliwości marnowania czasu i wysiłku na uprawę roślin, ponieważ gdy grzyb się rozkwitnie, rośliny mogą nie rosnąć pięknie. Jeśli twoje doniczki, podniesione grządki i pojemniki zawierają patogeny w glebie, natychmiast wyrzuć roślinę i glebę i posadź więcej nowych.

Nie jestem pewien rodzaju grzyba

Jeśli nie masz pewności co do rodzaju grzyba, który mieszał z glebą w tunelu foliowym, możesz to zrobić. Najpierw pobierz próbkę w lokalnym biurze, aby przetestować glebę. Biuro może być częścią sieci uniwersytetów, rządów federalnych i stanowych, które współpracują między innymi w celu instruowania ludzi o lepszych ogrodach.

Czy cynamon zabija pleśń w glebie?

Cynamon może pomóc w usunięciu lub całkowitym zabiciu gleby w pleśni. Fizyczne wykopywanie grzyba, w tym bezpośredniej warstwy wierzchniej warstwy gleby, lub jego usuwanie, rozwiąże większość problemów. Jeśli jesteś wrażliwy na alergeny lub masz problemy z oddychaniem, koniecznie załóż maskę.

Następnie musisz być w stanie posypać drobnymi, równymi warstwami zmielonego cynamonu na wierzchnią warstwę gleby. Dzieje się tak, ponieważ cynamon działa jako bardzo skuteczny środek grzybobójczy, który może zabić wszelkie pozostałe grzyby.

Upewnij się, że wierzchnia warstwa gleby całkowicie wyschła, zanim będziesz musiał ją ponownie podlać, a najlepiej tylko podlewaj spod obszaru bezpośrednio ze zbiornika samonawadniającej się donicy. Gdy grzyb zostanie oczyszczony, nie powinno być potrzeby dalszego stosowania zmielonego cynamonu bezpośrednio do gleby. To po prostu zabije inne formy pożytecznych grzybów w glebie ogrodowej.

Wniosek

Co to za biały materiał, który wciąż rośnie w mojej ziemi doniczkowej w mojej szklarni? Widzenie grzybów w glebie jest powszechne w ziemi doniczkowej i mieszance, a poza przypadkami nadmiernego podlewania, mają one tendencję do występowania ogromnej ilości kory lub zrębków drzewnych. Grzyb zwykle żywi się nimi, a także inną rozkładającą się materią organiczną.

Nadmierne podlewanie stwarza problemy z glebą, zwłaszcza gdy rośliny są uprawiane w pomieszczeniach. Na tych obszarach gleba otrzymuje ograniczone światło słoneczne, a to oznacza, że ​​górna warstwa gleby nie może wyschnąć, ponieważ pozostaje nadmiernie wilgotna. W takich sytuacjach grzyb może i będzie się rozwijać.