Twój szczegółowy przewodnik na temat noszenia pasa podtrzymującego macierzyństwo

Z tego artykułu dowiesz się, jak nosić pas podtrzymujący macierzyństwo.

Najlepszym sposobem noszenia ciążowego pasa podtrzymującego jest założenie go, zanim zaczniesz rosnąć. Zakładając pasek, gdy brzuch jest jeszcze płaski, będziesz mógł lepiej zorientować się, jak będzie pasował, gdy brzuch zacznie rosnąć. Jeśli nosisz pasek zbyt wysoko lub zbyt nisko, nie będzie on działał tak dobrze, aby podpierać plecy i łagodzić ból pleców.

Twój szczegółowy przewodnik na temat noszenia pasa podtrzymującego macierzyństwo

Najważniejszą rzeczą przy noszeniu pasa macierzyńskiego jest upewnienie się, że przód pasa przez cały czas pozostaje w kontakcie ze skórą, aby nie było szczeliny między dwiema powierzchniami.

Co to jest pas podtrzymujący macierzyństwo?

Orteza pleców zaprojektowana, aby zapewnić dodatkową ulgę w bólu dolnej części pleców podczas ciąży. Wiele kobiet odczuwa pewien rodzaj dyskomfortu w okolicy lędźwiowej, zwłaszcza przy całej tej dodatkowej wadze i nacisku wynikającym z noszenia dziecka w macicy przez dziewięć miesięcy. Pas poporodowy pomaga kobiecie przywrócić ciało do stanu sprzed ciąży.

Czy powinienem używać pasa macierzyńskiego?

Jeśli lekarz zaleci użycie jednego, załóż ortezę na plecy w razie potrzeby i zdejmij ją na noc, aby pozwolić sobie na odpoczynek od dodatkowego nacisku lub wagi podczas snu. Pas poporodowy pomaga kobiecie przywrócić ciało do stanu sprzed ciąży. Więc jeśli spodziewasz się dziecka, kontynuuj noszenie go tak długo, jak jest to wygodne w czasie ciąży lub nie noś go po porodzie. Najlepiej po prostu stosować się do zaleceń lekarza w tych sprawach!

Pas podtrzymujący macierzyństwo to pomocne urządzenie, którego kobiety mogą używać, aby pomóc im w utrzymaniu ciała w czasie ciąży. Przydają się również po porodzie, aby pomóc organizmowi odzyskać siły po porodzie i porodzie!

Z czego wykonane są pasy ciążowe?

Najczęściej wykonuje się je z materiału bawełnianego, nylonowego lub spandexowego w zależności od upodobań. W razie potrzeby można nosić pod ubraniem bez zbytniego oznaczania ubrań. Jeśli masz pytania dotyczące chusty na brzuch po porodzie, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie! Uwielbiamy wspierać matki i dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci w każdy możliwy sposób przez e-mail / telefon itp., jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak długo muszę wziąć urlop rodzinny?

Musisz wypełnić wszystkie świadczenia FMLA (Family Medical Leave Act) w ciągu 12 miesięcy po urodzeniu lub adopcji. Okres ten obejmuje wszelkie inne aktualne okresy urlopu bezpłatnego wykorzystanego przed porodem, takie jak dni chorobowe i urlopy. W połączeniu daje to jeden duży czas na opiekę nad sobą i swoim nowym dzieckiem.

Czy są jakieś inne czynniki, które wpływają na moje uprawnienia do otrzymania urlopu macierzyńskiego?

W wyniku jednego lub więcej schorzeń związanych z ciążą będziesz musiała zrezygnować z pracy i cierpieć z powodu obniżonych dochodów w tym okresie, który jest bardzo krytyczny dla potrzeb finansowych Twojej rodziny.

Jeśli jednak FMLA nie dotyczy Ciebie, ponieważ Twoja firma zatrudnia mniej niż 50 pracowników lub przepracowałeś z nimi mniej niż 12 miesięcy, to niestety nie otrzymasz żadnej ochrony na mocy prawa federalnego. Możesz jednak złożyć skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia (EEOC), jeśli doszło do dyskryminacji w miejscu pracy kobiet w ciąży.

Dyskryminacja w ciąży: czy nielegalne jest zwalnianie ciężarnych pracownic w USA?

Chociaż prawo chroni kobiety w ciąży w miejscu pracy przed dyskryminacją lub zwolnieniem z pracy za ciążę, wielu osobom to uchodzi na sucho. W rzeczywistości, według badań opublikowanych przez American Progress, ponad jedna trzecia pracujących matek była nękana w pracy, ponieważ były w ciąży. Istnieje kilka powodów, dla których pracodawcy mogą chcieć dyskryminować kobiety w ciąży, w tym brak wydajności i koszty ubezpieczenia zdrowotnego związane z urlopem macierzyńskim.

Istnieje wyjątek, który pozwala pracodawcom z sektora prywatnego, którzy zatrudniają 50 lub więcej pracowników w promieniu 75 mil od miejsca pracy, na zwolnienie z tego wymogu na mocy Ustawy o dyskryminacji w ciąży (PDA), która została uchwalona w 1978 roku. Jednak nawet jeśli FMLA nie ma zastosowania dla ciebie istnieje pewna ochrona na mocy prawa federalnego dla matek oczekujących.

Ustawa o urlopach rodzinnych i medycznych (FMLA) wymaga, aby więksi pracodawcy zapewniali pracownikom do 12 tygodni bezpłatnego urlopu rocznie z kilku powodów, takich jak opieka nad noworodkami lub nowo adoptowanymi dziećmi, powrót do zdrowia po poważnym stanie zdrowia itp. Pracodawcy są zobowiązani jedynie do przestrzegać, jeśli mają 50 lub więcej pracowników pracujących w promieniu 75 mil od miejsca pracy.

Co się stanie, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim NHS?

Jeśli nie wrócisz do pracy, Twój pracodawca może zatrzymać dowolny SMP, który w innym przypadku musiałby Ci zapłacić. Mogą również poprosić o zwrot części lub całości Twojego ustawowego zasiłku macierzyńskiego (SMP), jeśli:

-Przepracowałeś tylko bardzo małą liczbę godzin w ciągu jednego tygodnia, a następnie wróciłeś na urlop – nazywa się to „liczeniem tygodni”. Na przykład, jeśli na tydzień w pracy przed powrotem na urlop macierzyński otrzymałeś 50 GBP, ale masz prawo do otrzymania 150 GBP jako pełnoetatowych zarobków z umowy z nimi, zostaniesz poproszony przez HMRC o spłatę 100 GBP (150 GBP minus 50 funtów). Nie powinieneś tracić.

-Nie wróciłaś do pracy po zwykłym tygodniu urlopu macierzyńskiego, w którym urodzi się Twoje dziecko (tzw. „powrót”) – możesz to zrobić tylko wtedy, gdy powrót byłby zbyt trudny z powodu choroby lub urazu lub wystąpiła rzeczywiste zagrożenie dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa.

– Wróciłeś na urlop rodzicielski 31 tygodni okresu SMP, za który się ubiegałeś. Jeśli pracodawca zapłacił już część ustawowej zasiłku macierzyńskiego, ale następnie zdecyduje, że chce spłaty, HMRC przekaże mu szczegółowe informacje o potrzebach spłaty, aby pobór mógł mieć miejsce zgodnie z ustaleniami z pracodawcami.