Jak długo trwa zrobienie świecy?

Niezależnie od tego, czy robisz świecę jako prezent, dla siebie, czy na sprzedaż, ważne jest, aby traktować ją poważnie. Nie będziesz w stanie wyprodukować nieskazitelnej świecy w jeden dzień. Ważna jest nawet wiedza, ile czasu zajmuje zrobienie świecy.

W rzeczywistości stworzenie świecy, która nie tylko świetnie pachnie, ale jest również prawidłowo zbudowana, może zająć wiele miesięcy. Proces chemiczny zachodzi, gdy wosk i olejek zapachowy łączą się i mieszają w jedno. Inni nazywają go „lekarstwem” w produkcji świec.

Jak długo trwa zrobienie świecy?

Potraktuj to jak sos do spaghetti, chili lub salsę. Smaki sprawdzają się lepiej, gdy mają czas na zmieszanie z woskiem – na „zestalenie”. Pierwszym krokiem jest po prostu poczekać przed zapaleniem świecy.

Jak długo trwa zrobienie świecy?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile czasu zajmuje zrobienie świecy, powiem ci, że nie jest tak długo. Większość ludzi zaleca palenie świecy na bazie parafiny przez co najmniej 24 do 48 godzin, a świecy na bazie soi nawet przez tydzień. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić podczas tworzenia świecy, aby pomóc. Upewnij się, że olejek zapachowy jest dodawany w odpowiedniej temperaturze.

Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta – lub, dla przyzwoitego punktu wyjścia, 180 stopni F. Uważaj, aby go zamieszać. To zdumiewające, jak wiele osób po prostu nie porusza się wystarczająco. Mieszaj olejek zapachowy z woskiem przez co najmniej minutę – dwie minuty są lepsze.

Kiedy nalewasz świecę, dzieją się dwie rzeczy. Wosk najpierw twardnieje do stanu półstałego, po czym olejek zapachowy „wiąże się” z woskiem. Weźmy je pojedynczo.

Wosk twardnieje do stanu półstałego.

Świece, wbrew popularnym założeniom, mają konstrukcję półstałą. W temperaturze pokojowej olejek zapachowy jest płynem. Bo to się nie zmienia tylko dlatego, że jest w świecy.

Ogólna struktura świecy jest częściowo stała (wosk), częściowo płynna (zapach) – półstała. Po zalaniu świecy wosk twardnieje. Chłodzenie powoduje twardnienie, a niektóre woski twardnieją jeszcze długo po ich wylaniu.

Ponieważ są polimorficzne, „woski roślinne”, takie jak soja, twardnieją przez całe życie. W miarę upływu czasu i temperatury w wosku nadal rozwijają się kryształy, co z czasem powoduje, że wosk staje się twardszy. Inne woski, takie jak parafina, osiągają prawie pełną twardość po jednym lub dwóch dniach od nalania.

Po wstępnym schłodzeniu wosk musi być regularnie wymieniany w ramach procesu utwardzania. Aby stopić twardszy i sztywniejszy wosk, potrzeba więcej energii cieplnej. Ta zmiana może być na tyle znacząca, że ​​knot, który działa dobrze w pierwszych dwóch tygodniach, może po tym czasie być zbyt mały. Z drugiej strony bardziej miękki wosk topi się łatwiej.

Zapach przylega do wosku.

Drugim kluczowym składnikiem utwardzania świec jest wiązanie olejku zapachowego z woskiem. Wielu producentów świec uważa, że ​​połączenie olejku zapachowego i wosku skutkuje powstaniem nowego materiału. Tak jednak nie jest.

Zapach i wosk nie reagują ze sobą chemicznie. Zrozumienie, co się dzieje podczas łączenia zapachu i płynnego wosku, wymaga dyplomu z chemii organicznej. Jednak rozwiązanie tego nadal stanowi wyzwanie z kilku powodów.

Na początek każdy wosk ma niepowtarzalny wzór. Większość dostępnych na rynku wosków do świec zawiera wiele dodatków o różnych składach, a praktycznie wszystkie mieszanki są zastrzeżone. Olejek zapachowy jest również enigmatyczny, zasadniczo nie ma żadnych publicznych informacji na temat jego zawartości.

Po drugie, szeroka gama wosków i zapachów dostępnych na rynku jeszcze bardziej myli to równanie chemiczne. Ale znamy kilka faktów na temat tego, co się dzieje, gdy są połączone. Wosk rozszerza się, gdy staje się cieczą i kompresuje, gdy ostygnie, do postaci stałej.

Zjawisko to powoduje „mokre plamy” na świecach w pojemnikach. Zapach i wosk połączą się jak płyny, nie wpływając na ich skład chemiczny. Olejek zapachowy zawsze będzie olejkiem zapachowym.

Wosk pozostaje woskiem. Wosk chłodzący wychwytuje w swojej strukturze cząsteczki olejku zapachowego, gdy się zestala. Cząsteczki „aromatyczne” rozchodzą się podczas krzepnięcia wosku.

Nadmiar olejku ma tendencję do gromadzenia się w świecy, jeśli zapach jest nieodpowiednio połączony. Albo jest po prostu za dużo w wosku. Utwardzanie świecą to proces ciągłego utwardzania wosku w celu odpowiedniego rozprowadzenia olejków aromatycznych w całej mieszance.

Czy konieczne jest wyleczenie?

Nieoficjalny argument w świecie produkcji świec dotyczy tego, jak długo świece powinny utwardzać się, zanim będą gotowe. Większość producentów świec decyduje, czy świeca jest dobra, czy nie, na podstawie wymiernych i niemierzalnych czynników. Często jednak opiera się na cechach, które są trudniejsze do zmierzenia.

Jak długo należy pozostawić świece do utwardzenia?

Zwykle preferowane są dłuższe okresy utwardzania. Czemu? Większość ludzi rzadko zapala świece, pozostawiając je nie zapalone na całe tygodnie.

Twój test knota może być mylący w zależności od wosku, jeśli początkowe oparzenia wystąpią przed zalecanym okresem utwardzania wosku. Może to wpłynąć na bezpieczeństwo świec. Sugerowane ramy czasowe są jedynie wytycznymi. Nie są one oparte na dowodach naukowych, ale raczej na zbiorczych poglądach niezliczonych producentów świec na przestrzeni lat.

Wniosek na temat tego, ile czasu zajmuje zrobienie świecy

Ile czasu zajmuje zrobienie świecy? Większość producentów świec wolałaby szybszy okres leczenia, jednak jest to oznaka zniecierpliwienia. W rzeczywistości, niezależnie od czasu utwardzania, większość świec wykonanych dla innych nie zostanie zużyta w ciągu pierwszych 24 godzin. Dodaj, aby dodać czas potrzebny do wykonania testu spalania, który czasami może potrwać kilka tygodni. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek i poradników na temat wytwarzania świec, zapoznaj się z naszymi innymi artykułami na stronie.