Wskazówki i pomysły, jak mierzyć biustonosz ciążowy

Na tym blogu porozmawiamy o tym, jak zmierzyć biustonosz ciążowy. Każda kobieta wie, jak trudno jest znaleźć idealny biustonosz ciążowy, który jest jednocześnie wygodny i stylowy. Proces ten może zająć wiele godzin prób i błędów, ale ten artykuł pomoże Ci skrócić czas wyszukiwania, przedstawiając trzy proste kroki, aby samodzielnie zmierzyć jeden!

Kroki, jak zmierzyć stanik ciążowy

Krok 1: Określ, jak długi ma być pasek stanika. Będzie to zależeć od tego, jak duża jest twoja klatka piersiowa.

Wskazówki i pomysły

Na przykład, jeśli masz miseczkę 34B, będziesz potrzebować co najmniej cala lub dwóch więcej niż to, co zmieściłoby się wokół twojej klatki piersiowej, mierząc nad twoimi piersiami.

Jeśli jesteś większy niż rozmiar miseczki 36D, to powinno być około 4-6 cali między miejscem, w którym znajduje się poniżej klatki piersiowej, a miejscem, w którym spotyka się wokół klatki piersiowej.

Krok: Narysuj prostą linię w poprzek pleców od ramienia do ramienia i zmierz jej długość. Tyle czasu chcesz, aby pasek stanika ciążowego znajdował się z przodu po zakończeniu pomiaru.

Jeśli ta liczba okaże się o około cal lub dwa dłuższa niż ta, która zmieściłaby się na twojej klatce piersiowej, nie będąc zbyt ciasnym, wtedy będziesz chciał mieć to, jak długo mierzyłeś.

Jeśli ta liczba jest dłuższa niż ta, która zmieściłaby się na twojej klatce piersiowej, ale nie byłaby zbyt niewygodna ani krępująca, dodaj centymetr lub dwa do długości opaski, zanim zszyjesz cokolwiek.

Ile dostanę zasiłku macierzyńskiego?

Urlop macierzyński w Wielkiej Brytanii trwa aż 52 tygodnie. Możesz otrzymać wynagrodzenie za maksymalnie 39 z nich, w zależności od pracodawcy i od tego, jak długo z nim pracujesz. Wychodzi to na około 140 funtów tygodniowo – mniej więcej połowę tego, co zarabiasz pracując w pełnym wymiarze godzin. Nieźle, jak na około pięć miesięcy!

Czy pracodawcy muszą płacić ustawowy zasiłek macierzyński?

Zgodnie z prawem pracodawcy muszą płacić ustawowy urlop macierzyński bez względu na to, czy prowadzą polisę. Jednak niektóre firmy mogą wymagać więcej niż ustawowe minimum świadczeń SMP i właśnie tutaj powinieneś rozważyć swoją sytuację jako przyszłej matki.

Zalecamy, aby w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących statusu zatrudnienia w firmie skontaktować się z nią bezpośrednio w celu uzyskania wyjaśnień przed złożeniem wniosku o nową pracę w innym miejscu.

Jeśli w czasie ciąży konieczne będzie wzięcie urlopu z powodu komplikacji zdrowotnych, nie wahaj się skontaktować z HR z dowodami od lekarzy, o ile pracodawca zapewni ci ścisłą poufność.

W takich przypadkach zwrócenie się o wypowiedzenie z co najmniej sześciotygodniowym wyprzedzeniem może być korzystne, chociaż wyjątki zależą od warunków i oczekiwanej długości nieobecności, co ponownie należy zawsze przedyskutować z pracodawcą.

Czy możesz zostać zwolniony za zgłoszenie choroby w ciąży?

Pracownicy mogą zostać zwolnieni lub zdegradowani z różnych powodów i ważne jest, aby zrozumieć legalność zatrudnienia. Chociaż istnieją przepisy federalne, które chronią kobiety w ciąży przed dyskryminacją w miejscu pracy, w niektórych stanach obowiązują bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące zasad przerywania ciąży.

Jeśli obawiasz się, że możesz stracić pracę, jeśli zachorujesz w oczekiwaniu, ten przewodnik zawiera informacje na temat luk związanych z ciążą, które pracodawcy mogą przytaczać jako uzasadnienie rozwiązania stosunku pracy z pracownicą, która jest w ciąży.

Jaki jest 8-tygodniowy okres kwalifikujący do zasiłku macierzyńskiego?

Gdy jesteś w ciąży, okres urlopu macierzyńskiego rozpoczyna się od 14 tygodnia przed terminem porodu.

Nie ma prawnego obowiązku informowania pracodawcy, że jesteś w ciąży do 20 tygodnia ciąży (jeśli jest to pracownik). Musisz powiadomić o tym z co najmniej 15-dniowym wyprzedzeniem, jeśli zamierzasz zrezygnować z pracy lub przyjąć dobrowolne zwolnienie.

Matka może wybrać, kiedy chce skorzystać z pełnego urlopu macierzyńskiego, ale powinien on zostać wykorzystany natychmiast po zakończeniu ustawowego zasiłku macierzyńskiego (SMP) lub w ciągu jednego roku od zakończenia SMP.

Jeśli nie jest to możliwe, może zostać odroczone na okres do sześciu miesięcy, pod warunkiem spełnienia określonych warunków. Obejmuje to pisemną zgodę obu stron, a także powiadomienie HMRC z dowodami, takimi jak zaświadczenie lekarskie.

Jak obliczana jest ustawowa zasiłek macierzyński?

Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy obliczaniu ustawowej płacy macierzyńskiej (SMP) jest liczba tygodni przepracowanych przez pracownika dla swojego pracodawcy. Jeśli byłeś zatrudniony w swojej obecnej firmie przez 26 tygodni lub dłużej, SMP zostanie obliczony na podstawie tego czasu.

W przeciwnym razie zostanie obliczona na podstawie liczby dni w roku, które przepracowałeś do tej pory – co oznacza, że ​​jeśli nadal jesteś w okresie próbnym i/lub jesteś bezrobotny, pieniądze z HMRC mogą nie pojawić się po 13 tygodniu przynajmniej ciąży!

Kto płaci ustawową zasiłek macierzyński?

Niektórzy pracodawcy oferują podwyższony zasiłek macierzyński, który jest dodatkiem do ustawowych uprawnień. Jeśli firma, w której pracujesz, to robi, musi określić, jaki poziom ochrony zapewnia jej polisa i jaki jej zakres obejmuje.

Powinni również podać przykłady wyjaśniające, jak długo wystarczyłaby każda wypłata w przypadku zwolnienia chorobowego lub niezdolności do pracy z powodu choroby/nieobecności związanej z ciążą.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jeśli wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim, masz prawo do pełnego wynagrodzenia za przepracowane godziny. Nazywa się to wynagrodzeniem zamiast wypowiedzenia (PILON). Powinieneś nadal naliczać urlopy roczne i/lub firmowe podczas urlopu na matach.

Jeśli tak się nie stanie lub jeśli nie ma porozumienia w tej sprawie z pracodawcą, rodzice mogą ubiegać się o te dni urlopu z powrotem za pomocą kalkulatora wynagrodzeń urlopowych HMRC.

Rodzice mogą również mieć możliwość uzyskania dodatkowych świadczeń ojcowskich / dzielonych zasiłków rodzicielskich od swojego ubezpieczyciela pracowniczego w okresie zwolnienia z pracy.