Przewodnik eksperta dotyczący trzymania kotów z dala od gondoli

Jeśli masz kota, a nawet jeśli nie masz; prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, jak bardzo lubią wspinać się na małe przestrzenie. Jednym z najczęstszych miejsc, które koty lubią odkrywać, jest kołyska, co może prowadzić do bałaganu zarówno dla Twojego dziecka, jak i kota. W tym poście na blogu omówimy, jak trzymać koty z dala od kołysek, aby wszyscy w rodzinie mieli więcej snu!

Kroki, jak trzymać kota z dala od gondoli

Krok 1. Upewnij się, że drzwi gondoli są zawsze zamknięte, nawet jeśli Twój kot jest „dobry” i nie będzie próbował się do niego dostać. Wystarczy jeden raz, by doszło do katastrofy!

Przewodnik eksperta dotyczący trzymania kotów z dala od gondoli

Krok 2. Trzymaj poza zasięgiem zabawki lub inne przedmioty, które mogą zainteresować Twojego kotka, takie jak wysokie półki z książkami lub szczególnie kusząco wyglądające pudełka. Możesz również zainwestować w niektóre zabezpieczenia przed dziećmi tylko w tym celu. Jeśli masz komodę pełną ubrań w pobliżu łóżka dziecka, połóż na niej coś ciężkiego, aby dziecko też nie mogło się tam wspinać.

Krok 3. Twój najlepszy zakład? Całkowicie zablokuj dostęp, umieszczając kolejne łóżeczko wokół gondoli za pomocą podkładek pod meble, aby nie mogły się pod nią dostać. Być może będziesz musiał zrobić trochę kreatywnego zdobienia, ale pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest warte każdego dodatkowego wysiłku, który musisz włożyć!

Krok 4. Trzymaj gondolę z dala od okien, szczególnie tych z pionowymi żaluzjami lub nawet jedną z tych „drapowanych” zasłon, do których mogą po prostu sięgnąć i je pociągnąć.

Krok 5. Nie zostawiaj dziecka samego w łóżku przez dłuższy czas; Istnieje wiele historii o tym, jak dzieci dusiły się pozostawione śpiące, ponieważ rodzice myśleli, że są bezpieczne, więc nie daj się wpaść w tę pułapkę!

Jak skuteczne są ultradźwiękowe odstraszacze kotów?

Nie ma danych naukowych na temat skuteczności odstraszaczy ultradźwiękowych.

Sugerowano jednak, że mogą działać w następujący sposób:

#1. Koty nie lubią nagłych zmian w swoim otoczeniu. Dźwięk emitowany przez te urządzenia ma być nieprzyjemny dla kotów, ale nie dla ludzi, aby nie zakłócać odpoczynku śpiącego dziecka! Ponieważ matka często wraca w nocy podczas swojego cyklu snu, gdy urządzenie emituje dźwięk o wysokiej częstotliwości i sama grzechota kluczami lub torebką, wydając mnóstwo głośnych dźwięków, to wprawiłoby ich to w zakłopotanie na tyle, że nie chciałaby w to wejść obszar ponownie, aż wszyscy pozostali ponownie zapadną w głęboki sen – zwykle długo po powrocie do domu.

#2. Kot może pomyśleć w ten sposób: „O rany, ten obszar bardzo mocno pachnie czymś, co wydaje irytujący dźwięk. Lepiej trzymaj się z dala od tego miejsca”. Po wyjęciu urządzenia lub wyczerpaniu baterii wystarczy tylko jeden przypadek, w którym dziecko budzi się w łóżeczku, a Ty przychodzisz go pocieszyć, aby pamiętało, jak bardzo kocha się znowu z ludźmi!

Jeśli nadal masz problemy z przywróceniem kotka na właściwe tory z jego starymi zachowaniami, sugerujemy wypróbowanie Feliway, który można kupić w Petco. Wszyscy nasi eksperci zgadzają się, że ten produkt zwykle pomaga kotom przezwyciężyć wszelkie problemy behawioralne, a także pomaga zmniejszyć poziom stresu podczas podróży, a nawet przeprowadzki do nowego domu.

Jaka jest najlepsza gondola?

Istnieje wiele różnych rodzajów gondoli do wyboru, a niektóre, które wyglądają bardzo podobnie w stylu, mogą mieć zupełnie inne cechy. Jednym z przykładów jest to, jak jedna gondola może być wyposażona w telefon komórkowy, a inna nie. Musisz przeprowadzić badania i znaleźć najlepszą markę w cenie, w której jej potrzebujesz, aby Twoje dziecko było bezpieczne i wygodne w nowym miejscu do spania.

Gdzie kupić gondole?

Jeśli masz trochę czasu na rozeznanie, najlepiej udać się do sklepu i przyjrzeć się, jak powstaje gondola. Powinieneś również upewnić się, że może być używany od noworodków, aż do samodzielnego wyczołgania się. Zapewni to ich maksymalne wykorzystanie, tak aby nie wymagały wymiany w ciągu zaledwie kilku miesięcy lub krócej.

Jakie typy gondoli?

Istnieje wiele różnych stylów, ale większość ludzi wybiera tradycyjne lub nowoczesne opcje. Styl, który wybrałeś, sprowadza się głównie do osobistych preferencji, chociaż mogą istnieć pewne cechy, które dziecko lubiłoby bardziej niż inne, takie jak wbudowana karuzelka muzyczna lub brak przymocowanych zabawek, takich jak tradycyjne kołyski.

Ile kosztuje dobra jakość gondoli?

Budżet będzie głównym czynnikiem dla większości ludzi. W zależności od tego, ile chcesz wydać na swoją gondolę, może ona mieć pewne funkcje, które ułatwiłyby życie, takie jak możliwość łatwego złożenia, przymocowanie kółek, dzięki czemu można ją przenosić bez podnoszenia, a nawet długość materaca jest zrobiony zwłaszcza jeśli w rodzinie są starsze dzieci, które mogą przypadkowo stanąć na łóżeczku dziecka podczas jego snu.

Upewnij się, że kupiłeś taki, który ma boki z siatki, które umożliwiają przepływ powietrza, ale trzymają robaki z dala od miejsca, w którym śpi Twoje dziecko. Zapewni to im dostęp do dużej ilości świeżego powietrza w łóżeczku, ale ograniczy wszelkie potencjalne problemy z owadami wchodzącymi do pomieszczenia w nocy, kiedy wszystkie okna powinny być zamknięte.