Który materac jest najlepszy do spania: 3 najlepsze czynniki

Jeśli chcesz wiedzieć, który materac jest najlepszy do spania, zadaj sobie trzy pytania. Najpierw porozmawiamy o tym, jak pozycja spania, typ ciała i warunki zdrowotne wpływają na uzyskanie najlepszego materaca do spania. Po drugie, porozmawiamy również o rodzajach materacy i ich twardości, aby pomóc Ci je lepiej zrozumieć.

Czy chcesz również wiedzieć, jak sprawić, by Twój materac był wygodniejszy? Polecamy zapoznanie się z naszym osobnym przewodnikiem, aby poznać cenne wskazówki.

Który materac jest najlepszy do spania: 3 najlepsze czynniki

Który rodzaj materaca jest najlepszy do spania?

Jaka jest Twoja pozycja do spania?

Wśród pytań, które należy zadać przy zakupie materaca, jest to związane z pozycją spania. Zamiast szukać dziesięciu najlepszych łóżek lub najlepszych marek materacy do spania, powinieneś najpierw poznać idealny rodzaj materaca do swoich nawyków spania. Po znalezieniu rodzaju materaca dla swojej pozycji do spania możesz łatwo poruszać się po rynku.

Podkłady sypialne

Najlepszym materacem do spania, jeśli śpisz na plecach, jest materac hybrydowy. Dzieje się tak, ponieważ ten rodzaj materaca jest wystarczająco twardy, aby utrzymać kręgosłup w stanie neutralnym, ale nadal ma pewną amortyzację, aby zmniejszyć nacisk. Unikaj używania miękkiego materaca, jeśli śpisz na plecach.

Podkłady boczne

Najlepszym materacem do spania, jeśli śpisz na boku, jest materac typu pillow-top. Możesz również wybrać materac piankowy z pamięcią kształtu ze względu na jego zdolność do konturowania. Kiedy śpisz na boku, chcesz podeprzeć ramiona i biodra, ponieważ stają się one najcięższymi obszarami.

Podkłady na brzuch

Najlepszy materac do spania, jeśli śpisz na brzuchu, to bardzo twardy i cienki materac piankowy. Korzystanie z miękkiego łóżka, jeśli śpisz na brzuchu, zniechęca do dobrej pozycji do spania, ponieważ górna część ciała nie będzie wyrównana z dolną częścią ciała. Co więcej, rozważ spanie w innych pozycjach, ponieważ spanie na brzuchu obciąża kręgosłup.

Podkłady łączone

Jeśli zmieniasz pozycję do spania w ciągu nocy, ustal, z której pozycji często korzystasz i wybierz idealny rodzaj materaca. Na przykład możesz rozważyć materac z pianki lateksowej, ponieważ dobrze dostosowuje się do ruchu, zapewniając ciągłe podparcie. Z drugiej strony unikaj łóżek, które nie reagują tak dobrze na ruch.

Jaki jest Twój typ ciała?

Będziesz spać wygodnie tylko wtedy, gdy konstrukcja i skład materaca będą odpowiednie dla Twojej wagi i wzrostu.

Lekkie kontra ciężkie

Jeśli jesteś lżejszą osobą lub osobą o wadze poniżej 130 funtów, możesz wybrać materac, który jest po bardziej miękkiej stronie. W przeciwnym razie poczujesz, że łóżko wydaje się sztywniejsze niż w rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, cięższe osoby o wadze 230 funtów lub więcej powinny używać twardych materacy, aby nie zapadały się głęboko i nie traciły podparcia.

Wysoki kontra niski

Materace różnią się rozmiarem, więc znalezienie takiego, który zapewni Ci wygodę, powinno być łatwe. Na przykład, jeśli jesteś osobą wysoką, możesz czuć się lepiej śpiąc na łóżku typu queen-size niż na krótszym podwójnym materacu. Warto również wziąć pod uwagę szerokość materaca, jeśli dzielisz łóżko.

Czy masz problemy zdrowotne?

Rozważ skonsultowanie się z lekarzem, ponieważ może on mieć konkretne zalecenia, jeśli masz schorzenie. Na przykład istnieją materace do fibromialgii, które pomagają złagodzić sytuację. Możesz również sprawdzić zalecane przez kręgarza materace, aby złagodzić ból i dyskomfort.

Czy lepiej spać na twardym czy miękkim materacu?

Jeśli wybierasz między twardym a miękkim materacem, najlepszą odpowiedzią powinien być materac średnio twardy. Używanie bardzo miękkiego lub bardzo twardego materaca może zniechęcić do neutralnego kręgosłupa, co prowadzi do dyskomfortu i bólu ciała. Z drugiej strony łóżko o średniej twardości zapewnia wystarczające podparcie, aby utrzymać ciało w jednej linii, a także ma amortyzację, aby zmniejszyć nacisk.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, jak wybrać twardość materaca, aby pomóc Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Który materac jest lepszy pianką czy sprężyną?

Materace piankowe

  • Materace piankowe mają tendencję do dłuższego użytkowania niż materace sprężynowe, ponieważ nie mają zwojów, które mogą ulec uszkodzeniu
  • Łóżka piankowe, takie jak pianka z pamięcią kształtu, wyjątkowo dopasowują się do ciała, dzięki czemu wsparcie jest bardziej jednolite niż materac sprężynowy
  • Łóżka piankowe ograniczają przenoszenie ruchu, co czyni je idealnymi dla tych, którzy dzielą łóżko

Materace sprężynowe

  • Materace sprężynowe są tańsze niż łóżka piankowe
  • Ludzie, którzy preferują sprężystość, docenią łóżka sprężynowe w porównaniu z pianką, która powoduje wrażenie tonięcia
  • Materace sprężynowe są chłodniejsze niż łóżka piankowe

Jaka jest dobra grubość materaca?

Dobra grubość materaca to 10 cali, ale musisz również wziąć pod uwagę pozycję spania i typ ciała. Kiedy dowiesz się, jak gruby powinien być materac, przekonasz się, że różne osoby śpiące będą czuły się bardziej komfortowo przy odpowiedniej grubości materaca. Na przykład, jeśli śpisz na brzuchu, optymalne jest 10-calowe łóżko, podczas gdy osoby śpiące na boku mogą korzystać z 14-calowego łóżka, aby amortyzować ramiona i biodra.

A jeśli śpisz na plecach, 12-calowe łóżko jest idealne do utrzymania neutralnego kręgosłupa.

Wniosek

I to wszystko! W tym artykule odpowiedzieliśmy, który materac jest najlepszy do spania i ujawniliśmy, że należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy. Poznaj swoją pozycję do spania, typ ciała i stan zdrowia.

Na rynku dostępne są różne rodzaje materacy, więc znalezienie najlepszego dla siebie powinno być łatwe. Jeśli jednak masz więcej problemów związanych z materacami, wypróbuj naszą wyszukiwarkę.