W co się ubrać na włoskie wesele: najlepsze stroje

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na włoskie wesele, musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki. Najpierw omówimy, w jaki sposób dress code i funkcjonalność powinny wpływać na Twój strój jako gość weselny na włoskim weselu.

A jeśli masz więcej pytań dotyczących różnych strojów gości na różnych weselach, możesz przejrzeć nasz blog, aby dowiedzieć się więcej. Na przykład rozmawialiśmy również o tym, w co się ubrać na afrykańskie wesele i nie tylko.

Pamiętaj, że musisz przestrzegać zwyczajów i tradycji wesela, w którym uczestniczysz jako gość.

W co się ubrać na włoskie wesele jako gość

Przestrzegaj zasad ubioru

Przede wszystkim chcesz sprawdzić zaproszenie na ślub pod kątem ubioru wskazanego przez parę młodych. Jeśli jest to formalny, typowy włoski dress code, mężczyźni mogą wybrać dobrze dopasowany garnitur, a kobiety w eleganckich długich sukniach.

Mając to na uwadze, podczas stylizacji stroju należy zachować skromność i subtelność. Poza przestrzeganiem zasad ubioru najlepiej byłoby, gdybyś uważał na noszenie czegoś, co może wyglądać, jakbyś próbował przyćmić parę.

Można śmiało powiedzieć, że nie odsłanianie zbyt dużej ilości skóry jest odbierane jako bardziej eleganckie i eleganckie. Jednak w razie wątpliwości zawsze możesz wyjaśnić, czego oczekują od młodej pary, zwłaszcza jeśli nie masz pewności co do dress code’u.

Bądź funkcjonalny

Kolejną wskazówką, która pomoże ci zdecydować, w co się ubrać na włoskie wesele, jest miejsce ceremonii. Oczywiście na weselach odbywających się w kościele lub kaplicy oczekuje się stroju formalnego, podczas gdy ceremonie plenerowe są zazwyczaj bardziej tolerancyjne, a strój półformalny może się sprawdzić.

Jeśli wiesz, że lokalizacja włoskiego wesela będzie trudna, musisz się odpowiednio ubrać. Być może para organizuje ślub we Włoszech na brukowanej ulicy, więc kobiety mogą pominąć obcasy i założyć odpowiednią parę płaskich butów, aby zapewnić wygodę, a jednocześnie zachować formalność.

Musisz również ubierać się zgodnie z porą roku, aby uniknąć uczucia gorąca lub chłodu, w zależności od pogody w danym miejscu. Oto cenny przewodnik po tym, jak się ubrać na wesele w winnicy, jeśli para weseli się we włoskiej winnicy.

Co powinienem ubrać na ślub we Włoszech?

Panna młoda

Według Exclusive Italy Weddings, które planuje wesela we Włoszech od ponad dekady, możesz nosić tradycyjną białą suknię ślubną. Możesz również wcześniej kupić włoską suknię ślubną, aby jak najlepiej wykorzystać ten modny europejski kraj.

Pamiętaj tylko, aby zastanowić się, gdzie weźmiesz ślub, ponieważ chcesz zachować skromność w kościele. Z drugiej strony, symboliczna włoska ceremonia ślubna pozwala pannom młodym na odważne stylizacje sukien ślubnych, które niektóre mają nawet wysokie rozcięcia i cięcia bez pleców.

Jeśli chcesz czegoś po wyjęciu z pudełka, nowoczesne panny młode we Włoszech mogą nawet zdecydować się na kombinezon ślubny. Co więcej, nie ograniczasz się do noszenia bieli, o ile skonsultujesz się z rodziną, jeśli niektóre są tradycyjne, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień.

Pan młody

Można bezpiecznie założyć, że włoscy mężczyźni są znani z tego, że są modni, więc jako pan młody we Włoszech chcesz ubierać się zgodnie z tymi standardami. Wybierz stylowy garnitur i krawat i upewnij się, że są odpowiednio dopasowane.

Zmiana ubrania do wymiarów powoduje znaczną różnicę w wyglądzie, zamiast nosić coś zbyt ciasnego lub zbyt luźnego. Będziesz wyglądać mądrzej i z klasą, a do rozważenia jest szereg włoskich projektantów garniturów.

Dodatkowo włoski pan młody zwykle ma w kieszeni żelazko. Ten urok symbolizuje siłę twojego oddania narzeczonej, a także uważa się, że odstrasza złe oko.

Przyjęcie ślubne

Miejsce, pora roku i czas wydarzenia będą miały wpływ na to, co powinna ubrać mamy na włoskie wesele. To samo dotyczy druhny i ​​reszty wesela.

Nie ma konkretnych zasad, których należy przestrzegać planując strój na wesele i matki pary. Pamiętaj tylko, że powinni odróżniać się od reszty gości.

Jakie kolory ubrać na włoskie wesele

Możesz zapoznać się z paletą kolorów wskazaną w zaproszeniu na ślub, aby dowiedzieć się, jakie kolory nosić. Na przykład we włoskim weselu należy unikać czerni, ponieważ wiąże się to z żałobą.

Pamiętaj, że większość Włoch podąża za katolicyzmem, gdzie czerń jest tradycyjnym kolorem żałoby. I oczywiście nie wolno ci nosić białego stroju na pannę młodą.

Jeśli ubierasz się na lato, warto rozważyć inne jasne kolory. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to obrazić pannę młodą, nawet jeśli nie jest to twoją intencją.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na włoskie wesele, biorąc pod uwagę zasady ubioru i pamiętając o funkcjonalności.

Większość włoskich wesel jest katolickich i odbywa się w kościołach, więc można założyć, że skromność i formalność są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o stroju. Ale jeśli lokalizacja znajduje się na zewnątrz, musisz ubrać się wygodnie i przewidywać wyzwania związane z pogodą.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania; zostaw nam komentarz, jeśli nadal masz.