Przejście z gondoli do łóżeczka: wszystko, co musisz wiedzieć

Jedną z najważniejszych decyzji, jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, jest przejście z gondoli na łóżeczko. Dziecko spędza dużo czasu w swoim łóżeczku, więc kiedy podejmujesz tę decyzję, musi to być właściwa decyzja. Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, kiedy powinieneś to zrobić, ale omówimy je później w tym poście na blogu.

Kiedy jesteś gotowy, aby przejść z gondoli lub innych metod spania w pokoju dziecka, jednym pytaniem, które może się pojawić, jest to, jak długo im to zajmie. Odpowiedź zależy od tego, czy wyrosły ze swojego obecnego łóżka i potrzebują czegoś większego; jeśli tak, rozważ również łóżeczka.

Przejście z gondoli do łóżeczka: wszystko

Kiedy jest najlepszy czas?

Dziecko może spędzać w łóżeczku do 18 godzin dziennie, co oznacza, że ​​chcesz mieć pewność, że ta decyzja nie zostanie podjęta pochopnie. Kiedy powinieneś to zrobić, to jedna z tych rzeczy, na które nie ma właściwej odpowiedzi i każdy robi to inaczej! Ale porozmawiamy o niektórych czynnikach poniżej, a także o tym, kiedy większość ludzi wybiera dla własnego dziecka.

Typowe powody, dla których rodzice decydują, kiedy przejdą z gondoli na łóżeczko, zależą od rozwoju Twojego dziecka. Pierwszą rzeczą, którą poleciłbym zrobić, to skonsultować się z pediatrą, ponieważ niezależnie od tego, co mówią inne książki dla rodziców (i uwierz mi, wielu się nie zgadza), rozwój dziecka różni się w zależności od genów.

Niemowlęta mogą być gotowe do zmiany łóżeczka lub śpiwora w wieku około 3 miesięcy. Zazwyczaj przerastają je o 4 miesiące, kiedy są za duże na te produkty. Dobrym pomysłem jest również nie próbować przestawiać się, gdy Twoje dziecko właśnie miało przyjemną sesję karmienia (ponieważ to tylko go zdezorientuje).

Czynniki, które decydują o tym, czy należy przenieść dziecko do łóżeczka:

Najlepszą porą na przenoszenie dziecka z gondoli lub materaca do łóżeczka jest moment, kiedy jest gotowe. Oto lista pytań, które możesz sobie zadać, a które pomogą ustalić, czy w końcu nadszedł najwyższy czas:

  • Jak duże jest moje dziecko?

Istnieje wiele różnych rodzajów gondoli, ale zazwyczaj mają ograniczenia wagowe. Niektóre mogą utrzymać dziecko tylko do 10 funtów, podczas gdy inne pozwalają nosić 20 funtów lub więcej.

Możesz nie wiedzieć, jaki limit wagi będzie miał Twoje dziecko, ale jeśli nie możesz go znaleźć w instrukcji obsługi lub na stronie internetowej ich producenta, zachowaj ostrożność i przenieś je do łóżeczka, gdy osiągną 15 funtów.

  • Czy wyglądają na ciasne?

Nie pozwól dziecku zbyt wygodnie leżeć w gondoli. Niezależnie od tego, czy jest już na swoim limicie wagi, czy nie, możesz zauważyć, że wydaje się ciasna i niewygodna, gdy kładzie ją na drzemkę – zwróć uwagę.

Twoje dziecko może nie spać dobrze, ponieważ znajduje się w niewygodnej pozycji. Możesz spróbować przenieść jej materac do bardziej otwartej przestrzeni gondoli lub umieścić na wierzchu poduszki, aby uzyskać dodatkowe wyściełanie, aby spędzić tam noce z maluchem, jak w domu.

  • Czy moje dziecko może usiąść lub przewrócić się w łóżeczku?

Wiesz, kiedy te noce są ciężkie i po prostu nie możesz spać? Cóż, to nie dlatego, że twój kot siedzi na wierzchu kołdry (choć może to być problem). Okazuje się, że dzieci też mają dość aktywne dni – co oznacza, że ​​jeśli przewracają się w łóżeczku lub zaczną siadać podczas snu, mogą wystąpić poważne, niebezpieczne konsekwencje.

Najbardziej ryzykowny czas na drzemkę dziecka w każdym łóżeczku — niezależnie od tego, czy jest przedstawiony jako opuszczony materac przed snem, aby dziecko nie upadło na podłogę; układanie na miękkich powierzchniach, takich jak poduszki, otoczone niebezpiecznymi przedmiotami.

Czy możesz przenieść dziecko w ciągu 2 lat, czy jest za wcześnie?

Niemowlęta są urocze i przytulanki, co sprawia, że ​​trudno im odejść. Ale dwa miesiące to idealny czas na pierwszą samotną sesję snu Twojego malucha w łóżeczku! Poczujecie się blisko siebie po zrobieniu tego niestandardowego doświadczenia związanego jako rodzice – bo kto nie lubi przytulania?

Jak długo Twoje dziecko powinno leżeć w gondoli?

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do spania we własnym łóżku, często zdarza się, że wyrasta z gondoli. Jednakże! Jeśli zauważysz, że dobrze sypiają z rodzeństwem lub dwojgiem w pobliżu, a w wieku sześciu miesięcy nadal są mniejsze niż przeciętne, nie ma potrzeby spieszyć się z zakupem kolejnego produktu — większość rodzin w miarę wzrostu i tak z czasem większe rozmiary, więc dlaczego miałoby być inaczej?

Wniosek

Od tak dawna śpisz w swoim pokoju, że czujesz się jak w domu. Masz wszystkie te wspomnienia, a teraz czujesz się zagubiony bez ich sąsiadów lub przynajmniej w zasięgu słuchu – ale nie martw się! Dostosowanie się może zająć trochę czasu, ale ostatecznie ta zmiana powinna być dobra dla wszystkich zaangażowanych: dziecko uczy się niezależności; mama odzyskuje trochę tak potrzebnej prywatności po tym, jak ostatnio nie śpi z nią 24 godziny na dobę (a tata też odzyskuje swoje miejsce).