Jak usunąć pleśń z płóciennych toreb: 2 najlepsze rozwiązania

Ciekawi Cię, jak usunąć pleśń z płóciennych toreb? Torby płócienne są popularne ze względu na ich stylowe, niedrogie i przyjazne dla środowiska funkcje.

Ten rodzaj torby jest uniwersalny i wytrzymały, dzięki czemu można go używać jako uniwersalnej torby na zakupy, wyjście na plażę czy na siłownię. Zobacz ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o powodach, dla których warto używać płóciennych toreb.

Jak usunąć pleśń z płóciennych toreb: 2 najlepsze rozwiązania

Jako różnorodna torba zyskałaby niezłe bicie. Czytaj dalej, a nauczymy Cię, jak dbać o torby płócienne.

Co to jest pleśń?

Według BELFOR pleśń jest rodzajem grzyba, który rozwija się w wielokomórkowych strukturach zwanych strzępkami. Te strzępki wytwarzają zarodniki pleśni, które istnieją wewnątrz i na zewnątrz domów.

Na szczęście te zarodniki potrzebują wilgoci do rozwoju, więc nie wszędzie rosną.

Pleśnie są złe, ponieważ mogą pożreć materiały, na których wyrosną, powodując uszkodzenie określonego przedmiotu. Chociaż większość pleśni nie jest niebezpieczna dla ludzi, nadal mogą mieć negatywny wpływ na niemowlęta i dzieci, osoby z astmą lub słabym układem oddechowym, a także mogą powodować podrażnienie skóry poprzez bezpośredni kontakt.

Pleśnie szybko rosną, a ich pozostawienie nie jest idealne dla twoich rzeczy i zdrowia. Najlepiej mieć gotowy zestaw działań zapobiegających pleśni, a po jej napotkaniu należy natychmiast rozwiązać problem.

Usuwanie pleśni z płóciennych toreb

Chociaż pleśń może rosnąć zarówno w gorącym, jak i zimnym środowisku, oziębłość faktycznie pomaga w spowolnieniu wzrostu pleśni. Rosnąca pleśń na twoich rzeczach byłaby powszechna, jeśli mieszkasz w cieplejszym środowisku.

Rozwój pleśni na Twojej płóciennej torbie nie oznacza, że ​​jest ona już uszkodzona, a wyrzucenie jej również nie jest najlepszą opcją, ponieważ nadal możesz temu zaradzić. Kilka artykułów gospodarstwa domowego z Twojej kuchni może pomóc w rozwiązaniu tego rodzaju sytuacji.

Oto dwa najlepsze i proste sposoby, które mogą pomóc w usunięciu pleśni z torby:

Metoda nr 1. Używanie białego octu

Zacznij od opróżnienia torby. Ze względów bezpieczeństwa przed zwilżeniem gąbki białym octem użyj rękawiczek plastikowych.

Za pomocą gąbki przetrzyj obszar dotknięty pleśnią. Po usunięciu pleśni spłucz worek wodą i pozostaw do wyschnięcia na słońcu.

Kiedy worek wyschnie, może wydzielać nieprzyjemny zapach. Aby usunąć nieprzyjemny zapach, możesz użyć arkuszy suszarki lub sody oczyszczonej — pozostaw ją w środku na kilka godzin, aby upewnić się, że zapach zniknął.

Metoda nr 2. Korzystanie z sody oczyszczonej

Najpierw usuń zawartość torby. Upewnij się, że jest sucha, pozostawiając ją na słońcu na kilka godzin.

Następnie po wysuszeniu na słońcu wsyp do woreczka sodę oczyszczoną. Pozostaw na noc w suchym i ciemnym miejscu.

Następnego dnia otwórz torebkę i za pomocą wilgotnej gąbki delikatnie wyszoruj formę za pomocą sody oczyszczonej. Wysyp nadmiar sody oczyszczonej, umyj torebkę i pozostaw do wyschnięcia.

Dodatkowo, oto pomocny przewodnik dotyczący czyszczenia pleśni z płótna.

Zapobieganie pleśni na płóciennych torbach

Pleśń na płóciennej torbie nie jest szkodliwa, ale irytuje, gdy rośnie na czymś, czego zwykle używasz. Czyszczenie i usuwanie pleśni zajmuje dużo czasu, więc lepiej zapobiegać takim okolicznościom.

Najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni w workach jest kontrolowanie wilgotności miejsca, w którym je przechowujesz. Oto kilka sposobów, aby to zrobić:

  • Użyj osuszacza w miejscu, w którym przechowujesz swoje płócienne torby. Im mniej wilgoci, tym lepiej.
  • Pomogłoby również trzymanie włączonej żarówki, ponieważ zapewniałoby ona ciepło. Im więcej ciepła, tym bardziej miejsce będzie suche, co może wyeliminować możliwość rozwoju pleśni.
  • Wywietrzyć i wysuszyć na słońcu torby płócienne co najmniej raz w miesiącu, aby zapobiec dalszemu rozwojowi pleśni. Zapobiegaj wietrzeniu swoich toreb w nocy lub wcześnie rano, kiedy wilgotność jest zwykle najwyższa.
  • Jeśli używasz płóciennej torby w deszczowy dzień, upewnij się, że całkowicie ją wysuszysz przed przechowywaniem.
  • Nadal najlepiej wyczyścić torbę zaraz po jej użyciu. Niezależnie od tego, czy chodzi o pranie, odkurzanie, czy zanurzanie w słońcu na kilka godzin, może to pomóc w zapobieganiu tworzeniu się na nim pleśni.

Możesz również zapoznać się z przyczynami pleśni w szafie, aby dodatkowo pomóc w zapobieganiu jej rozwojowi.

Wniosek

Torby płócienne to uniwersalne przedmioty, które można wykorzystać na różne okazje. Należy o nią dbać, aby się zachowała i mogła dłużej używać.

Dbanie o torby brezentowe wymaga rozważenia różnych kroków, takich jak sposób usunięcia pleśni z torby brezentowej, właściwe sposoby jej prania, a nawet czynniki, o których należy pomyśleć przed ich przechowywaniem. Właściwa obsługa tych rzeczy może zaoszczędzić wysiłek, pieniądze i czas.