Proste kroki, jak czyścić fotelik samochodowy dla niemowląt

Fotelik samochodowy dla dziecka to niezbędny przedmiot, którego potrzebuje każdy rodzic. Jak często czyścisz fotelik samochodowy swojego dziecka? Wielu rodziców jest winnych tego, że nie czyści regularnie fotelika swojego dziecka.

Może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych niemowlęcia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak czyścić fotelik samochodowy. W tym wpisie na blogu dowiemy się, jak bezpiecznie myć i dezynfekować fotelik samochodowy dziecka za pomocą popularnych artykułów gospodarstwa domowego, które już masz w domu.

Proste kroki

Kroki czyszczenia fotelika samochodowego dla niemowląt?

Bardzo ważne jest, aby wyczyścić fotelik samochodowy i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

Krok pierwszy: Spryskaj tkaninę roztworem czyszczącym, ale unikaj używania zbyt dużej ilości wody z mydłem, ponieważ może to spowodować rozwój pleśni w miejscach, w których występuje nadmiar wilgoci.

Krok drugi: Użyj starej szczoteczki do zębów lub szczotki o miękkim włosiu, aby usunąć plamy z tapicerki. Celem tutaj nie jest zniszczenie tkaniny, po prostu pozbycie się brudu.

Krok trzeci: spłucz ciepłą wodą, aż nie będzie widać piany podczas szczotkowania wzdłuż szwów & linie szycia (nie chcesz, aby resztki mydła były uwięzione między tkaninami.)

Krok czwarty: Pozwól mu całkowicie wyschnąć przed ponownym złożeniem. Upewnij się, że po wyschnięciu łączniki są bezpiecznie ponownie zmontowane.

Jak często muszę myć fotelik samochodowy mojego dziecka?

W zależności od tego, czy planujesz mieć dodatkowe dzieci po tym (najbezpieczniejsza opcja), czy też jest to ostatnia (bardziej ryzykowna), czynniki te określą, jak często będziesz musiał czyścić fotelik samochodowy.

Czy mycie fotelika samochodowego dla niemowląt jest bezpieczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy mycie fotelika samochodowego dla dziecka jest bezpieczne, odpowiedź brzmi: tak. Możesz bezpiecznie prać w pralce lub ręcznie fotelik samochodowy swojego dziecka, o ile przestrzegasz szczegółowych instrukcji producenta dotyczących prania jego produktu.

Te wytyczne zapewnią, że bezpieczeństwo Twojego niemowlęcia nie będzie zagrożone przez nieprzestrzeganie odpowiednich procedur pielęgnacji i czyszczenia.

Większość z tych fotelików wymaga używania mydła bez żrących chemikaliów, takich jak wybielacze i inne silne detergenty, które mogą pozostawiać osad na tworzywach sztucznych używanych obecnie w wielu częściach nosidełek dla niemowląt.

Używanie gorącej wody z zatwierdzonym środkiem dezynfekującym w ciągu pierwszego miesiąca po zakupie powinno wyeliminować wszelkie bakterie, aby zarazki nie były przenoszone między opiekunami lub pasażerami podczas jazdy do domu ze szpitala. Comiesięczna dezynfekcja pomaga upewnić się, że Twoje dziecko jest bezpieczne przed zarazkami.

Jak usunąć plamy z dziecięcych fotelików samochodowych?

Najlepszym sposobem na usunięcie plam z dziecięcego fotelika samochodowego są odpowiednie środki czyszczące i narzędzia. Na przykład możesz potrzebować:

  • Odkurzacz parowy
  • Mydło do naczyń lub detergent do prania (na plamy rozpuszczalne w wodzie)
  • Uniwersalny środek czyszczący do innych rodzajów plam, takich jak rozlane jedzenie. W niektórych przypadkach może to być ocet zmieszany z sodą oczyszczoną.
  • Będziesz również potrzebował starej szczoteczki do zębów, jeśli są jakieś trudne miejsca, których nie da się wyczyścić bez szorowania.
  • Unikaj używania produktów zawierających wybielacz, ponieważ mogą one uszkodzić skórę dziecka, jeśli dostaną się na nie, gdy są nadal przypięte do szelek bezpieczeństwa.

Jak pozbyć się pleśni z fotelika samochodowego dziecka?

Jednym z najłatwiejszych sposobów usunięcia pleśni z fotelika samochodowego jest po prostu przetarcie go alkoholem.

Aby upewnić się, że masz wszystkie zarazki i zarodniki, włącz również podgrzewacz ciepłej wody, ponieważ są to środki sterylizujące, które zabiją wszelkie pozostałe bakterie lub zarazki, które mogą czaić się w foteliku samochodowym Twojego dziecka.

W tym celu można również użyć sprayu przeciwgrzybiczego, takiego jak Lysol Disinfectant Spray (lub innego sprayu dezynfekującego).

Tylko uważaj, aby nie przesiąknąć zbyt dużą ilością materiału podczas korzystania z tej metody. Jeśli mydło nie działa, spróbuj zamiast tego octu; wlej trochę do miski lub kubka i zanurz w szmatce lub gąbce przed nałożeniem bezpośrednio na plamy/plamy.

Po zakończeniu czyszczenia pozostaw fotelik samochodowy do wyschnięcia na kilka godzin przed ponownym użyciem, ponieważ mokre siedzenia nie są tak czyste jak te, które zostały dokładnie wysuszone.

Jeśli to możliwe, trzymaj fotelik dziecka w bezpośrednim świetle słonecznym, aby jego materiały pozostały ciepłe i były dezynfekowane naturalną energią słoneczną.

Jak wyczyścić fotelik samochodowy mojego dziecka po wymiotach?

Wyczyść fotelik wodą i mydłem, aby usunąć resztki wymiocin. Spróbuj zetrzeć jak najwięcej wymiocin za pomocą ciepłej, wilgotnej szmatki.

Jeśli usuwasz zaschnięte kawałki lub cały wyciek, użyj środka do czyszczenia tapicerki zamiast mydła i wody, aby uniknąć przebarwień. Następnie odczekaj co najmniej 30 minut na wyschnięcie przed ponownym włożeniem dziecka.

Jakie są różne style fotelików samochodowych dla niemowląt?

Istnieją dwa rodzaje nosideł dla niemowląt, w tym kubełkowe i kabriolet tyłem do kierunku jazdy.

Styl kubełkowy obejmuje zarówno bagażniki o okrągłym dnie, jak i prostokątne z uchwytem u góry, podczas gdy kabriolety skierowane tyłem do kierunku jazdy mają regulowaną podstawę, z której można korzystać od urodzenia do około 40 funtów wagi.

Konwerty przodem do kierunku jazdy mają podobną formę, ale zwykle wytrzymują tylko do 25 funtów, zanim trzeba będzie przenieść je w tryb wspomagania (bez uprzęży).

Jeśli urodziły się przed 37. tygodniem ciąży, lekarz może zalecić przestawienie ich przodem do kierunku jazdy wcześniej, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca w przednim przedziale poduszki powietrznej po stronie pasażera w Twoim pojeździe.