Kto sprząta po ślubie: czego się spodziewać?

Odpowiedzią na pytanie, kto sprząta po ślubie, jest ekipa sprzątająca, którą zatrudniasz do tego konkretnego zadania. Jednak może się również okazać, że niektóre miejsca weselne, a nawet dekoratorzy, obejmują sprzątanie po przyjęciu.

Mówiąc o dekoratorach, możesz również chcieć wiedzieć, ile kosztuje dekorator ślubny. Lektura, która da Ci kilka pomysłów na pakiety i koszty, których możesz się spodziewać po ich zatrudnieniu.

Kto sprząta po ślubie: czego się spodziewać?

Kto jest odpowiedzialny za sprzątanie po ślubie?

Ekipa sprzątająca odnosi się do grupy osób, które zatrudniasz do sprzątania po ślubie. Istnieją jednak inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed uzyskaniem jednego i etykiety po swojej stronie jako gospodarzy, jeśli chodzi o sprzątanie po ślubie.

Zanim cokolwiek innego, zapytaj lokal

Zanim zatrudnisz ekipę sprzątającą, pamiętaj o zapoznaniu się z regulaminem lub umową Twojego obiektu. Najlepiej byłoby, gdybyś spytał koordynatora miejsca, ponieważ mogą obowiązywać przepisy i oczekiwania co do tego, co dzieje się ze sprzątaniem po weselu.

Niektóre miejsca weselne mogą uwzględniać sprzątanie w pakiecie weselnym, więc nie musisz sam zatrudniać ekipy sprzątającej. Powinieneś również upewnić się, że przestrzegasz regulaminu strony, w jaki sposób należy go pozostawić po zakończeniu wesela.

Ale co, jeśli miejsce wesela nie obejmuje sprzątania po imprezie? Rozważ zatrudnienie specjalistów do wykonania zadania lub zastanów się, czy możesz to zrobić sam.

Zatrudnij ekipę sprzątającą

W zależności od budżetu, wielkości wesela i osobistych preferencji możesz zatrudnić profesjonalistów lub samemu posprzątać. Niektórzy gospodarze mogą rozważyć to drugie, zwłaszcza jeśli wesele jest małe, a i tak nie ma zbyt wiele do sprzątania.

Odbiór może być również krótki, ponieważ później nie będziesz oczekiwać zbyt wielu zadań. Jednak nie lekceważ sprzątania, zwłaszcza gdy jest to długi i duży ślub.

Są szanse, że po imprezie będziesz chciał tylko odpocząć, a może lepiej spędzić pierwszą noc poślubną na relaksie. Z ekipą sprzątającą możesz od razu po weselu wrócić do domu, nie stresując się zasadami ustalonymi przez miejsce, jak go opuścić.

Czy zamiast tego rozważasz utratę recepcji? Jeśli czytanie do tego momentu kręci Cię na myśl o przyjęciu weselnym, przeczytaj, co zrobić zamiast wesela.

Goście nie są zobowiązani do pomocy w sprzątaniu

Para nie jest zobowiązana do późniejszego sprzątania w recepcji. To samo dotyczy gości, bez względu na to, jak blisko nich jesteś.

O ile celowo nie zgłoszą się na ochotnika do sprzątania imprezy, byłoby tandetnym, aby poprosić gości o wykonanie sprzątania. Są tam, aby świętować z tobą, a także będą zmęczeni pod koniec imprezy.

Pamiętaj, aby przekazać swoje oczekiwania

Znacząca część sprzątania po ślubie to miejsce, w którym pójdzie kilka rzeczy. Upewnij się, że koordynujesz i komunikujesz swoje oczekiwania z ekipą sprzątającą, aby uniknąć nieporozumień i potencjalnego stresu związanego z przedmiotami, które mogą zostać zgubione.

Po pierwsze, może być konieczne zatrzymanie wypożyczonych dekorów do zwrotu do dekoratora lub innego sklepu, w którym je kupiłeś. W lokalu mogą znajdować się również inne przedmioty wypożyczone od rodziny i przyjaciół.

Na weselach pary często mają resztki jedzenia, określone dekoracje, które robią lub za które płacą, a nawet kompozycje kwiatowe wysyłane później do ich domu. Zastanów się nad umieszczeniem przedmiotów, które chcesz otrzymać po wydarzeniu i oddaj je sprzątaczom, aby nie zostały zgubione lub przypadkowo wyrzucone.

Czy organizatorzy ślubów sprzątają?

Organizator ślubów nie zajmie się sprzątaniem po ślubie, ale jest odpowiedzialny za to, aby wszystko przebiegło gładko i przeoczyło sprzątanie. Oznacza to, że jeśli jesteś organizatorem ślubów, wiesz, kto musi zapłacić niezbędne rachunki i sprzedawcom, kto ma pozwolenie na zawarcie małżeństwa, kto zbiera prezenty, kto pakuje dekoracje i wypożyczone przedmioty oraz czy sprzedawcy posprzątali swoje wyznaczone powierzchnie zgodnie z umową.

Twój organizator ślubów jest również tym, który koordynuje z miejscem, więc będziesz wiedział, czy potrzebujesz ekipy sprzątającej. Powinni również potwierdzić, czy każdy sprzedawca będzie odpowiedzialny za własne sprzątanie i działać jako osoba sprzątająca po ślubie.

W ten sposób para nie musi zostać po przyjęciu, a wystarczy zapytać jedną osobę, jeśli ma pytania dotyczące sprzątania po ślubie. Niemniej jednak potwierdź swoje oczekiwania ze swoim konsultantem ślubnym, aby upewnić się, że te role są pod opieką.

Co się dzieje na przyjęciu po ślubie?

Po ślubie przyjęcie powinno być przechowywane w oryginalnym stanie. Możesz zapoznać się z umową z serwisem lub zapytać swojego koordynatora ślubu o jego odpowiedzialność za to zadanie.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, kto sprząta po ślubie i jest to ekipa sprzątająca, którą zatrudniasz.

Jednak niektóre miejsca mają własne ekipy, a inne mogą wymagać przywiezienia własnego.

Jeśli będziesz mieć indywidualnych dostawców, musisz również potwierdzić, czy sprzątanie jest zawarte w wybranym pakiecie. Ponownie, musisz wiedzieć, co dzieje się po imprezie, aby uniknąć potencjalnego naruszenia umowy obiektu.