Jak kupić narzutę na sofę?

Jeśli chodzi o aktualizację wystroju, kupowanie nakładek jest jedną z najłatwiejszych metod. Możesz otrzymać narzuty do swojego fotelika w różnych wzorach, co czyni je prostym wyborem do przeprojektowania przy ograniczonym budżecie. Ale jak kupić pokrowiec na fotelik miłosny?

Zakup doskonałych pokrowców na sofę będzie kosztował mniej niż wymiana starych mebli. Głównie jeśli przedmiot jest trwały i wygodny, narzuta na sofę miłosną będzie uzupełnieniem Twojej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy chcesz przykryć stary fotelik, narzuty nadadzą Twojemu fotelikowi nowy, dopracowany wygląd Twojego domu.

Jak kupić narzutę na sofę?

Pokrowce nie tylko chronią twoją kanapę przed zalaniem i plamami, ale także umożliwiają natychmiastową zmianę wyglądu. Podczas gdy tapicerka dwuosobowa jest kosztowna w naprawie i łatwa do uszkodzenia, pokrycia mebli są opłacalną i poręczną opcją.

Slipcovers umożliwiają aktualizację i zmianę wyglądu i projektu mebli bez konieczności wymiany drogich mebli. Możesz zrobić znacznie więcej, jeśli utworzysz niestandardowe narzuty.

Narzuty mogą chronić antyki — jeśli masz w domu przestarzałe i drogie meble, narzuty mogą je zabezpieczyć. Co więcej, umieszczanie pokrowców na antyki może odświeżyć ich wygląd, tak aby wszystkie wydawały się należeć do tego samego otoczenia.

Narzuty są niedrogie — zamiast kupować nowy fotelik, kup narzutę i gotowe. Pokrowce są dostępne dla prawie wszystkich mebli, nie tylko sofy. Ponadto dostępne są pokrowce na leżanki i pokrowce na fotele rozkładane, dzięki czemu możesz dopasować swój projekt do stołu.

Jak kupić narzutę na sofę?

Określ wymiary swojego fotelika

Ponieważ pokrowce na fotelik dwuosobowy są dostępne w różnych rozmiarach, ważne jest, aby wybrać właściwy. Mierząc długość sofy za pomocą taśmy, pamiętaj o uwzględnieniu ramion. Najlepiej byłoby, gdybyś również obserwował, jak szerokie są twoje tapicerowane ramiona.

Następnie, jeśli kupujesz narzutę z falbanką na dole, zmierz odległość między dnem a podłogą. Jeśli chodzi o elastyczne narzuty, musisz zachować szczególną ostrożność. Niestandardowe nakładki mogą nie podlegać zwrotowi, więc upewnij się, że otrzymasz odpowiednie wymiary.

Jak często używasz swojego fotelika?

W przypadku wielu zastosowań wybierz okładkę o trwałym kolorze, która nie blaknie przy wielokrotnym użytkowaniu. Jeśli Twoi goście od czasu do czasu spędzają noc na Twojej kanapie, możesz chcieć zainwestować w powierzchnię antybakteryjną. Jeśli znajdziesz odwracalną narzutę, to również pomoże.

Wybierz model

Dopasowany pokrowiec tworzy bezszwowy efekt, który utrudnia wykrycie zakrytego fotelika. Innym wyborem są narzuty, które drapują lub wiązują się na Twojej kanapie. Dostępne są również elastyczne pokrowce z domieszką elastycznej gumy dla lepszego dopasowania.

Wybierz kolor narzuty na sofę, który podkreśli wystrój Twojego domu.

Narzuty na meble występują w różnych neutralnych kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do każdego wystroju. Aby urozmaicić pomieszczenie, możesz użyć jasnych nadruków. Aby mieć pewność, że Twój fotelik będzie dobrze wyglądał z nowymi pokrowcami, zastanów się nad wyglądem zasłon i dywanu.

Wybierz odpowiednie tkaniny na narzuty

Jeśli Twój fotelik ma wiele zastosowań, wybierz narzutę, która jest zarówno zmywalna, jak i odporna na plamy. Jeśli masz nieletnie dzieci, wybierz materiał, który będzie wytrzymały i odporny na rozdarcie. Pokrowce na meble są dostępne w praktycznie każdym możliwym materiale, od jedwabiu po prawie niezniszczalne mieszanki poliestrowe.

Ile kosztują narzuty na foteliki miłosne?

Zakres cen będzie się różnić w zależności od tego, gdzie otrzymasz pokrowce. Specjaliści od szycia lub tapicerowania idealnie nadają się do zakładania narzuty, ponieważ mają bezpośredni dostęp do fotelika. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa przyjdą, zarzucą materiał na kanapę i wszystko przywiążą.

Następnie zszyją kawałki, odwrócą narzutę na lewą stronę i voilà! Ale oczywiście za to, co otrzymujesz, trzeba zapłacić.

Jeśli jednak korzystasz z Internetu, możesz mieć to samo niestandardowe pokrycie fotelika za mniej niż 600 USD. Ponadto obejmuje robociznę, materiały, a nawet dostawę. Jest tylko jedna opcja: wybierz firmę internetową.

Poznaj swój budżet

Im większy masz budżet na pokrowiec, tym więcej alternatyw będziesz mieć, jak większość rzeczy w życiu. Gotowe narzuty na sofę są dostępne za mniej niż 200 USD, chociaż jakość i dopasowanie mogą się różnić. Niestandardowe narzuty mogą być w Twoim przedziale cenowym, jeśli jesteś gotowy wydać na pokrycie ponad 400 USD.

Czy Twój fotelik może być nakryty?

W świetle powyższego będziesz chciał sprawdzić, czy Twoja sofa może być przykryta narzutami. Ponieważ nie wszystkie kanapy są sobie równe, można sobie wyobrazić, że narzuty nie będą pasować do twojego fotelika. Jednak biorąc pod uwagę charakter fotelików i kreatywność, z jakich mogą być zaprojektowane, około 80% z nich powinno być porównywalne i dostępne.

Wciąż są firmy, które sprzedają uniwersalne narzuty za rozsądną cenę, które pasują do prawie każdego fotelika. Jedynym problemem jest to, że nie może to być tkanina, którą preferujesz. Ponadto ostateczny wygląd fotelika może znacznie różnić się od oryginału.

Wniosek

Najbardziej przystępnym podejściem jest wiedzieć, co chcesz kupić pokrowce na fotele dwuosobowe z tak wieloma opcjami. Następnie wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom i użyj go, aby nadać swojemu domowi świeży wygląd. Te proste sposoby pomogą Ci kupić narzutę na fotelik.