Kiedy wprowadzono urlop macierzyński? Przewodnik dla uczniów!

Wiele osób często pyta, kiedy wprowadzono urlop macierzyński. Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w tym poście na blogu.

Urlop macierzyński został wprowadzony w Stanach Zjednoczonych ustawowo. Federalna Ustawa o Urlopach Zdrowotnych Rodzinnych (FMLA) z 1993 r. gwarantuje niektórym pracownikom do 12 tygodni urlopu z powodu porodu, adopcji lub choroby związanej z ciążą.

Kiedy wprowadzono urlop macierzyński? Przewodnik dla uczniów!

Jest egzekwowany, gdy pracodawca zatrudnia ponad 50 pracowników w promieniu 75 mil. Jeśli ten wymóg nie jest spełniony, stany mogą mieć swoje przepisy dotyczące urlopu macierzyńskiego, które obejmują również tych pracodawców; jeśli to zrobią, muszą być zgodne z przepisami FMLA, ale zwykle zapewniają dodatkową ochronę niepłatnej pracy po wygaśnięciu nakazanego przez władze federalne 12-tygodniowego urlopu zdrowotnego dla rodzin.

Oprócz mandatów stanowych i federalnych, niektóre firmy oferują płatną polisę macierzyńską niezależną od jakichkolwiek wymogów prawnych, która może wahać się od czterech tygodni z 20% wynagrodzenia do sześciu miesięcy w pełni płatnego urlopu rodzicielskiego.

Pracodawcy zatrudniający mniej niż 50 pracowników nie są objęci FMLA, ale większość dużych firm stosuje zasady dotyczące urlopów macierzyńskich, które są zgodne lub przekraczają wymagania stanowe i federalne.

Co się dzieje, gdy rozpoczynam poród?

Zazwyczaj większość kobiet zaczyna odczuwać skurcze lub skurcze menstruacyjne około 40 tygodnia ciąży. Po rozpoczęciu aktywnego porodu: zazwyczaj w odstępie 20-60 minut (ale to się różni) – skurcze stają się bardziej intensywne i trwają 90 sekund każdy; może przez nie rozmawiać, ale nie śpiewać; rozszerzenie szyjki macicy z około jednego cm do dziesięciu cm w ciągu sześciu godzin lub rzadziej dwunastu godzin; zachęcam do pchania.

Ile czasu zajmuje wychodzenie dziecka po koronacji?

Zazwyczaj, gdy poczujesz, że woda odpływa, jest to znak, że Twoje ciało jest gotowe do porodu! Jeśli z łożyskiem wszystko jest w porządku, pępowina zostanie odcięta blisko brzucha dziecka.

Wtedy organizm potrzebuje zwykle około dwudziestu minut, aby wypchnąć łożysko i zatrzymać krwawienie.

Istnieje wiele różnych pozycji, które możesz przyjąć podczas porodu! Niektóre kobiety wolą leżeć na plecach, inne siadają lub kucają, inne wolą być wyprostowane w wodzie.

Czy źle jest spać na brzuchu w ciąży?

Nie. Zaleca się spanie na boku, zwłaszcza że waga rosnącego dziecka może być trudna wokół pleców i miednicy.

Czy noszenie obcisłych ubrań podczas ciąży wpływa na dziecko?

Ważne jest, aby podczas ciąży unikać obcisłych ubrań, aby dziecku nie było za gorąco. Jeśli nosisz coś nieco ciaśniejszego niż zwykle, pamiętaj o częstszym karmieniu dziecka lub wyprowadzaniu go na spacery, aby zapobiec przegrzaniu!

Czego powinienem się spodziewać, jeśli noworodek odmówi karmienia piersią?

Jeśli noworodek wydaje się niezdecydowany, gdy przychodzi pora karmienia, może to być spowodowane tym, że potrzebuje pomocy przy prawidłowym przystawianiu. Zapytaj kogoś z doświadczeniem (np. członka rodziny) lub idź od razu do LC.

Mogą udzielić wskazówek, jak najlepiej poradzić sobie z wszelkimi problemami, dopóki karmienie piersią nie stanie się drugą naturą – kolejną świetną opcją byłyby ciasteczka laktacyjne, które, jak wykazano w badaniach, zwiększają podaż mleka! Jeśli to nie pomoże, spróbuj wykonać masaż sutków przed karmieniem, aby zachęcić do zawiedzienia.

Nie czuję się komfortowo, gdy mam karmić swoje dziecko w miejscach publicznych, co powinienem zrobić?

To całkowicie normalne, że wokół tego tematu pojawia się pewien niepokój — nie musisz karmić piersią, jeśli nie czujesz się z tym komfortowo. Istnieje wiele sposobów, w jakie mamy mogą dostarczać mleko swoim dzieciom, w tym za pomocą domowej laktatora lub nawet kupując mleko od innej matki (sprzedawane w sklepach lub przez Internet).

Jakie dokumenty są wymagane do urlopu macierzyńskiego?

Matka będzie potrzebować zaświadczenia od lekarza, aby potwierdzić, że jej ciąża jest w trzecim trymestrze i że ma jakiekolwiek potencjalne komplikacje.

Czy mogę ubiegać się o zasiłek macierzyński po urodzeniu dziecka?

Nie, o zasiłek macierzyński można ubiegać się tylko podczas rzeczywistej ciąży matki.

Czy można karmić piersią w miejscach publicznych?

Istnieje wiele sposobów, w jakie mamy dostarczają mleko swoim dzieciom, w tym za pomocą domowej laktatora, a nawet kupując mleko od innej matki (sprzedawane w sklepach lub przez Internet). To całkowicie normalne, że wokół tego tematu pojawia się pewien niepokój — nie musisz karmić piersią, jeśli nie czujesz się z tym komfortowo.

Jakie dokumenty są wymagane do urlopu macierzyńskiego?

Matka będzie potrzebować zaświadczenia od lekarza, aby potwierdzić, że jej ciąża jest w trzecim trymestrze i że ma jakiekolwiek potencjalne komplikacje.

Jakie są minimalne wymagania dotyczące urlopu macierzyńskiego w Kanadzie?

W Kanadzie minimalny wymóg urlopu macierzyńskiego wynosi 17 tygodni.

Jakie są korzyści z karmienia piersią?

Karmienie piersią może w dłuższej perspektywie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajnika u kobiety. Badania wykazały również, że niemowlęta, które otrzymują całość lub część mleka ze źródeł ludzkich, są zwykle zdrowsze niż dzieci, którym podaje się samą mieszankę.

Dlaczego kobiety wcześnie przestają karmić piersią?

Najczęstszym powodem, dla którego mamy przestają karmić piersią wcześnie, jest to, że nie czują się z tym komfortowo – a może nawet są fizycznie sprawne ze względu na trudności z prawidłowym ssaniem lub posiadanie wystarczającej ilości dostępnego mleka .

Ten niepokój może wynikać z negatywnego publicznego nastawienia do pielęgniarstwa w miejscach publicznych, co sprawia, że ​​te mamy czują się jak wyrzutki, próbując tej metody również w domu (zwłaszcza jeśli nie ma żadnej dostępnej pomocy, aby rozwiązać problemy, z którymi się borykają).