Kiedy można włożyć dziecko do wózka bez fotelika samochodowego? Przewodnik!

Kiedy można włożyć dziecko do wózka bez fotelika? Kiedy dziecko ma co najmniej dziewięć miesięcy i 20 funtów. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci pozostawały tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, dopóki nie osiągną najwyższej wagi lub wzrostu dozwolonej przez producenta ich fotelika.

Jeśli musisz obrócić dziecko przodem do kierunku jazdy, zanim osiągnie maksymalny limit wagi, należy to zrobić tylko wtedy, gdy potrafi samodzielnie usiąść na siedzeniu bez garbienia się – zwykle w wieku około dwóch lat.

Kiedy można włożyć dziecko do wózka bez fotelika samochodowego? Przewodnik!

Twój lekarz może zalecić wczesne odwrócenie go, jeśli istnieją względy rozwojowe, takie jak dystrofia mięśni lub rozszczep kręgosłupa, które uzasadniają częste sprawdzanie pozycji głowy, aby uniknąć nacisku na tkankę rdzenia kręgowego, co z czasem może spowodować paraliż.

Wiele fotelików rozkładanych w dzisiejszych czasach pozwala na użytkowanie tyłem do kierunku jazdy do 30 lub 35 funtów, ale te nowe foteliki „dla małych dzieci” mogą nie pasować dobrze dla noworodków i są przeznaczone dla dzieci, które mogą siedzieć samodzielnie.

Jak zainstalować podstawę fotelika samochodowego Evenflo

Podstawę fotelika należy zamontować na środku samochodu. Fotelik samochodowy dla niemowląt Evenflo można również montować z boku, ponieważ jest wyposażony w technologię łączenia na klik, którą można łatwo przymocować i odczepić, używając tylko jednej ręki. Jak montuje się podstawę fotelika samochodowego Evenflo?

Instrukcja instalacji krok po kroku:

Krok pierwszy – upewnij się, że zatrzask na desce podłogowej znajduje się dokładnie pod miejscem, w którym znajdą się stopy Twojego dziecka, gdy będzie siedzieć w swoim składanym foteliku lub foteliku podwyższającym. Upewnij się, że nad ścieżką pasa biodrowego nie ma żadnej przeszkody (np. uchwyt na napoje).

Jeśli to możliwe, spróbuj złożyć wszystko przed wyjęciem z pudełka, aby wszystkie elementy były w zasięgu przed rozpoczęciem

Krok drugi — mocno dociśnij kolanem dolne kotwy, aż zatrzasną się na swoim miejscu.

Krok trzeci – Przeprowadź pas biodrowy przez wyznaczoną ścieżkę w foteliku samochodowym i zabezpiecz go klipsem blokującym lub zwykłą sprzączką.

Najlepszy składany fotelik samochodowy

Kabrioletowe foteliki samochodowe są najlepszym wyborem dla większości rodziców, ponieważ zapewniają większą wartość w porównaniu z innymi rodzajami fotelików samochodowych dla niemowląt. Będą rosnąć wraz ze zmieniającymi się potrzebami i postępami rozwojowymi Twojego dziecka.

Kupując składane foteliki samochodowe zamiast fotelików dla niemowląt lub przodem do kierunku jazdy, zyskujesz o wiele więcej opcji. Kabrioletowe foteliki samochodowe są najlepszym wyborem dla większości rodziców, ponieważ zapewniają większą wartość w porównaniu z innymi rodzajami fotelików samochodowych dla niemowląt.

Będą rosnąć wraz ze zmieniającymi się potrzebami i postępami rozwojowymi Twojego dziecka. Kupując składane foteliki samochodowe zamiast fotelików dla niemowląt lub przodem do kierunku jazdy, zyskujesz o wiele więcej opcji.

Kabrioletowe foteliki samochodowe są najlepszym wyborem dla większości rodziców, ponieważ zapewniają większą wartość w porównaniu z innymi rodzajami fotelików samochodowych dla niemowląt.

Będą rosnąć wraz ze zmieniającymi się potrzebami i postępami rozwojowymi Twojego dziecka. Kupując składane foteliki samochodowe zamiast fotelików dla niemowląt lub przodem do kierunku jazdy, zyskujesz o wiele więcej opcji.

Najlepsze luksusowe połączenie wózka dziecięcego

Maclaren Volo – to mniejszy wózek z parasolem, który waży zaledwie około 13 funtów. To sprawia, że ​​jest łatwy w przemieszczaniu się, wygodny w podróży, ale także jest najlżejszym luksusowym fotelikiem samochodowym, ważącym poniżej 200 USD!

Wózek Maclaren Volo jest niezwykle zwrotny dzięki obrotowemu przednim kołem, a Twoje dziecko może wygodnie oprzeć się w wózku, zapewniając komfortową jazdę.

Wózek Maclaren Mark II – to kolejny lekki wózek z luksusowym fotelikiem samochodowym, który waży zaledwie 13 funtów! Ułatwia to poruszanie się, wygodną podróż, ale także jedną z najlżejszych opcji na naszej liście o wadze poniżej 200 USD.

Wózek Maclaren Mark II jest bardzo zwrotny dzięki obrotowemu przednim kołem, a Twoje dziecko może wygodnie leżeć w wózku, zapewniając komfortową jazdę.

Czy 10-latek może bezpiecznie jeździć na przednim siedzeniu?

Dla dziecka poniżej 13 roku życia jazda na przednim siedzeniu nigdy nie jest bezpieczna. Siła wywierana na ich ciało podczas wypadku może być znacznie większa niż ta, której doświadczają dorośli, nawet jeśli używają pasów bezpieczeństwa.

W wielu stanach istnieją przepisy wymagające od dzieci o wadze powyżej 40 funtów używania fotelików samochodowych przodem do kierunku jazdy lub fotelików podwyższających, dopóki nie osiągną 57 cali (145 cm).

Foteliki przodem do kierunku jazdy powinny być używane tylko wtedy, gdy dzieci wyrosły już z tych montowanych tyłem do kierunku jazdy, ponieważ są bezpieczniejsze zarówno podczas, jak i po kolizji. Fotele podwyższające pomagają zapewnić prawidłowe dopasowanie pasów biodrowych — nisko w poprzek bioder i górnej części ud, a nie tylko na brzuchu — oraz prawidłowe ustawienie pasów barkowych, aby nie zsuwały się z małych barków.

Dzieci są bezpieczniejsze na tylnym siedzeniu, ale jeśli trzeba je położyć z przodu, starsze dzieci powinny zawsze jeździć zapiętymi pasami.

Kiedy należy umieścić moje dziecko w składanym foteliku samochodowym?

Tak szybko, jak to możliwe.

Kabrioletowe foteliki samochodowe są zaprojektowane tak, aby przenosić się wraz z rosnącym dzieckiem — więc będziesz ich używać przez lata, zamiast potrzebować wielu siedzeń na jednym etapie lub nawet jednego siedzenia w całości.

A ponieważ składane foteliki samochodowe mogą pomieścić dzieci do 30-100 funtów (a czasem więcej!), jest to generalnie ostatni rodzaj fotelika samochodowego, który rodzice muszą kupić, zanim ich dzieci całkowicie z nich wyrosną.

Jeśli używasz najwyżej ocenianej kombinacji niemowlęcej i kabrioletu, takiej jak niemowlęcy fotelik samochodowy Graco SnugRide Click Connect 40 LX / kombinowane foteliki podwyższające, które pasują do niemowląt o wadze od 4 do 35 funtów i małych dzieci o wzroście do 50 cali, będą być w stanie dobrze chronić swoje dziecko w wieku niemowlęcym.