Ile miejsca między kuchenką a szafką? 7 prostych kroków!

Ile miejsca między piecem a szafką? Musisz pozostawić co najmniej od 24 do 30 cali odstępu między kuchenką a górną szafką, abyś mógł swobodnie pracować podczas gotowania.

Niezależnie od tego, czy przebudowujesz, czy organizujesz swoją kuchnię, założę się, że jesteś podekscytowany, że to zrobisz, prawda? Cóż, mając tę ​​myśl, prawdopodobnie zastanawiasz się, który element kuchni umieścić gdzie.

Ile miejsca między kuchenką a szafką? 7 prostych kroków!

Jeśli zastanawiasz się nad dodatkowymi szafkami do swojej kuchni, musisz wiedzieć, gdzie je umieścić. Jest to szczególnie ważne, jeśli próbujesz umieścić je razem z piecem kuchennym. Chciałabym, abyś wiedział, że podjąłeś właściwą decyzję, aby przeczytać ten artykuł, jeśli zastanawiasz się, jak uporządkować swoje szafki kuchenne. Ten artykuł będzie zawierał wskazówki i pomysły dotyczące odstępów między szafkami, modelowania kuchni i wszystkiego, co ma związek z wyrównywaniem kuchni, więc bądź na bieżąco i zacznijmy.

Organizowanie kuchni: ile miejsca między kuchenką a szafką

Jeśli chcesz szybko i sprawnie wykonać pracę, musisz zorganizować etapy przebudowy kuchni. Ale tym razem nie będzie łamigłówki, ponieważ przygotuję dla ciebie zamówienie.

Krok 1. Oczyść pokój

Jeśli przebudowujesz swoją kuchnię, musisz wszystko wyczyścić. Najpierw musisz stworzyć miejsce na nowe szafki. Następnie wyjmij przestarzałe i wysłużone meble kuchenne. Być może będziesz musiał uwzględnić szafki, armaturę lub tapety w swojej kuchni. Ponownie, możesz cieszyć się tymi rzeczami, ale najlepiej zatrudnić kogoś profesjonalisty do wykonania tej pracy.

Doświadczony zespół wykonawców wie, jak zburzyć wszystko, unikając jednocześnie kanalizacji i rur ukrytych za ścianami. Ale jeśli chcesz zrobić to sam, pamiętaj, aby zakręcić wodę.

Krok 2. Kadrowanie i hydraulika

Ponieważ przebudowujemy całą kuchnię, przyjrzyjmy się również ramom i szczegółom hydraulicznym. W większości przypadków będziesz musiał zastanowić się, gdzie rury są ukryte za ścianami. Jednak ten krok najlepiej sprawdzi się dla profesjonalistów, ponieważ będzie czasochłonny.

Krok 3. Wykończenie ścian

Jeśli sprawdziłeś całe pomieszczenie i nie masz ważnych kodów budowlanych, możesz zacząć wykańczać ściany. Proces obejmuje wykańczanie szorstkich obszarów oraz malowanie ich na nowo. Dodaj podkład do ścian, aby były dobrze ocieplone. Wypadki zdarzają się w kuchni cały czas, ale przy odpowiedniej ochronie i zapobieganiu będą one ograniczone tylko do drobnych i prostych wypadków.

Krok 4. Instalowanie wentylacji

Jeśli dodajesz nowe okna lub drzwi, upewnij się, że pomaga to w utrzymaniu dobrej wentylacji kuchni. Posiadanie dobrze wentylowanej kuchni może obniżyć koszty ogrzewania i chłodzenia pomieszczenia. Pomaga również zapobiegać rozprzestrzenianiu się ognia. Możesz przeczytać, jak odpowietrza się piec na pelet.

Krok 5. Szafki i hydraulika

Przed dodaniem szafek zmierz je, jeśli dokładnie pasują do obszaru. Sprawdź, czy są zainstalowane listwy, aby były dokładnie dopasowane. Jeśli nie mają, dołącz je. Luki mogą spowodować w przyszłości poważniejsze problemy. Ile więc miejsca między piecem a szafką? Chociaż zgodnie z przepisami budowlanymi nie ma określonej odległości między szafkami a piecem, najlepiej jest pozostawić co najmniej 24 do 30 cali przestrzeni między piecem a górną szafką.

Wspomniany pomiar dotyczy również zlewu kuchennego, urządzeń i szafek zwróconych w stronę ścian. Dlaczego więc ważne jest, aby mieć tyle odstępów między nimi? Zapewnienie odpowiedniej i odpowiedniej ilości miejsca między kuchenką a czymkolwiek w kuchni może zapobiec pożarowi i innym zagrożeniom. Dzięki temu stanie się bezpieczniejszą kuchnią, umożliwiającą swobodną pracę.

Krok 6. Nowe urządzenie

Teraz możesz dodać do swojej kuchni dodatkowe urządzenia. To tutaj Twoja kuchnia zaczyna nabierać kształtu — dodając lodówkę, chłodziarkę do wina lub system filtracji wody.

Krok 7. Zainstaluj podłogę

Ostatnią metodą jest zakończenie montażu nowej podłogi. Możesz chcieć dodać drewno lub płytki przed dodaniem szafki, ale możesz zamienić oba kroki.

Wskazówki dotyczące przestrzeni w kuchni

Twój piec nie znajduje się w rogu pokoju. Zamiast tego zawsze znajduje się wciśnięty między dwie szafki. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile miejsca powinno być między piecem a szafką.

Wskazówka nr 1. Umieść piec na środku

Zawsze umieszczaj swoje piece pośrodku lub między dwoma zestawami szafek. Nigdy nie umieszczaj ich w rogu, ponieważ utrudni to i zminimalizuje przestrzeń, która może pomóc w poruszaniu się podczas gotowania.

Wskazówka 2. Zostaw dużo miejsca na blaty

Jeśli twoje blaty są za małe dla obu stron kuchenki, mogą wcale nie wyglądać atrakcyjnie. Ponownie, nie chodzi tylko o oprawę wizualną, ale także o wydajność pracy, która pozwala na swobodną pracę.

Wskazówka nr 3. Zasada odstępu ¼ cala

Ile więc miejsca między piecem a szafką? Według profesjonalistów Twoja kuchnia będzie wyglądać bardziej reprezentacyjnie i schludnie, jeśli szafki i kuchenka będą miały ¼ cala odstępu między nimi. Ponadto może podnieść ogólny wygląd kuchni. Wypróbowałem je i zadziałały.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, ile miejsca znajduje się między piecem a szafką, mam nadzieję, że możesz bez problemu rozpocząć remont swojej kuchni. Pamiętaj, aby między piecem a czymkolwiek było wystarczająco dużo miejsca.