Jak dodać drugi podgrzewacz wody? 2 proste sposoby!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak dodać drugi podgrzewacz wody? Bez obaw, wylądowałeś we właściwym miejscu. Istnieją dwa sposoby na dodanie drugiego podgrzewacza wody, jeden to rurociąg powrotny, a drugi to rurociąg obejściowy.

Gdy domownikowi zabraknie podgrzanej wody, jedną z pierwszych czynności, które powinien wykonać, jest podniesienie temperatury zbiornika. Ma to sens, ponieważ tę samą mieszaną kombinację temperatur można osiągnąć przy mniej podgrzanej wodzie.

Jak dodać drugi podgrzewacz wody? 2 proste sposoby!

Zwiększenie poziomów temperatury między 130 ° F a 150 ° F dodałoby tylko 15 USD do rocznego zużycia energii konwencjonalnego podgrzewacza wody. Często opowiadamy się za uzyskaniem drugiego systemu ciepłej wody i połączenie pary w celu zwiększenia wydajności obecnego podgrzewacza wody jest dość świeże i działa poprawnie. Całkowita szacowana cena tej opcji wynosi 800 USD, czyli znacznie mniej niż koszt samodzielnej konfiguracji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Sposoby dodania drugiego podgrzewacza wody

Istnieją dwie metody dodawania drugiego podgrzewacza wody; kiedy ludzie borykają się z brakiem ciepłej wody, stają się nieszczęśliwi, dlatego lepiej jest dodać drugi grzejnik. Oto jak dodać drugi podgrzewacz wody:

#1. Metoda orurowania zwrotnego

Po podjęciu decyzji, że w jakiś sposób potrzebny jest drugi kontener, wydaje się, że należy wziąć pod uwagę dwa główne systemy rurociągów, zwrot powrotny. W przypadku awarii jednego z podgrzewaczy wody lub konieczności jego serwisowania, pozostałe mogą działać niezależnie. Inne niewłaściwe techniki rur do dodawania zbiornika są nieskuteczne, ale mogą również prowadzić do zatorów i późniejszych problemów z wodą.

Ta popularna, ale nieskuteczna technika dodawania drugiego systemu ciepłej wody powoduje niezrównoważoną cyrkulację i zatory w drugim pojemniku. Rura powrotna rewersu zapewnia równomierny ciąg rewersu pomiędzy zbiornikami o podobnej wielkości i zakresie. Jego najdrobniejszym kanałem do wchodzenia do wody jest pierwszy pojemnik. Natomiast najkrótszą drogą dla ciepłej wody jest rzeczywiście zbiornik wtórny, co skutkuje równoważną cyrkulacją w obu zbiornikach.

#2. Metoda rurociągów szeregowych

Natomiast jeśli pojemniki nie zawsze mają ten sam wymiar, wymagane było szeregowe orurowanie. Podczas gdy 50-galonowy zbiornik kosztuje nieco poniżej 30-galonowych zbiorników, nowy zbiornik często będzie większy z dwóch. Z drugiej strony rurociągi szeregowe mają kilka wad. Po pierwsze, ze względu na dłuższy przebieg, w całym maksymalnym przepływie następuje spadek ciśnienia, ponieważ cała podgrzana woda musi przepływać przez oba zbiorniki i związane z nimi rury. Po drugie, pierwszy zbiornik z serii zawsze będzie przenosić większość ocieplenia, powodując wcześniejsze wypalenie zbiornika.

Zainstaluj przewód spalinowy podwójnego obciążenia

Typowa długość podgrzewacza wody wynosi od 15 do 20 lat. Podczas gdy większość wersji opalanych gazem ma energię około 70%, niektóre mają wydajność do 90%. Chociaż jeśli któryś zbiornik się zepsuje, ustalone redundancje zbiornika magazynowego zapewniają dodatkową przyjemność, że nie brakuje podgrzanej wody. Przy rosnących wydatkach na energię, porównywalnie wyższa cena ultrawysokosprawnego systemu ciepłej wody może zapewnić większy zysk.

Należy jednak pamiętać, że zbiornik gorącej wody na paliwo kopalne wymaga wystarczająco dużego przewodu spalinowego, aby w odpowiedni sposób odprowadzić cały tlenek węgla, który wytwarza. Jeśli w jakiś sposób nowy i istniejący podgrzewacz wody przetnie komin, średnicę przewodu kominowego należy zwiększyć o co najmniej jedną średnicę rury tuż na skrzyżowaniu.

Generalnie przekrój przewodu kominowego musi być co najmniej o 25% większy niż łączny przekrój każdego dostarczanego urządzenia. Podatna na zginanie, izolowana i nieizolowana wykładzina ze stali nierdzewnej lub wykładzina aluminiowa powinna być zamontowana w uprzednio niepoddanym obróbce ceglanym kominie. Przewód spalinowy musi wychylać się o ¼ cala na każdą stopę od urządzenia w kierunku komina, a każde złącze musi być mocno zamocowane, co najmniej trzema śrubami samogwintującymi ze stali nierdzewnej.

Bezpieczeństwo zaworu nadmiarowego

Zawór nadmiarowy przecieka za każdym razem, gdy płomień działa, wskazując, że system jest w wyższych temperaturach. Nieszczelnego zaworu nadmiarowego nie wolno zatykać. Woda pod ciśnieniem może zostać podgrzana do temperatury znacznie przekraczającej 210°F. Ogromny wybuch może wystąpić, gdy przegrzana woda zamieni się w parę i pęcznieje 1080 razy w stosunku do pierwotnej pojemności. Zawór nadmiarowy T&P każdego zbiornika musi być poprowadzony w większej wersji (zwykle 3/4 cala) w odległości sześciu cali od ziemi, bez użycia plastiku.

Plastikowa rurka nie powinna być używana z wodą o temperaturze 211°F, ponieważ gwałtowne uwolnienie tej temperatury może zmusić ją do rozszczepienia się lub oderwania, stwarzając zagrożenie dla wszystkich w pobliżu. Jeśli wzrost ciśnienia osiągnie 145 psi lub temperatura wody przekroczy 215°F, zawory T&P zostaną zwolnione. Podwójne podgrzewacze wody mogą być dostarczone przez pojedynczy zbiornik, który może pomieścić całkowitą objętość, lub każdy podgrzewacz ma oddzielny zbiornik wyrównawczy o odpowiedniej wielkości. Powinny one być certyfikowane do picia i mieć minimalną siłę 145 funtów na cal kwadratowy (psi).

Typowe zbiorniki rozszerzeń systemu grzewczego są teraz oceniane tylko na 20 psi. Należy pamiętać, że dobre specyfikacje wymiarów producentów pojemników termicznych mogą być oparte na wyższych temperaturach wody wpływającej i niższych temperaturach wody końcowej niż ma to miejsce, co skutkuje nieodpowiednimi zbiornikami o wysokiej temperaturze, napiętą grzałką i nieszczelnym zaworem nadmiarowym. Najlepiej też wiedzieć, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się dodawać drugi podgrzewacz wody. Jeśli twój podgrzewacz wody nie może zaspokoić twojego zapotrzebowania na ciepłą wodę, powinieneś dodać drugi, ale użyj wyżej wymienionych metod i innych czynników bezpieczeństwa. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem dlaczego mój grzejnik się nie włącza i jak ogrzać pomieszczenie bez grzejnika . Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.