Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy dla dziecka?

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy dla dziecka, to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców, gdy próbują dowiedzieć się, kiedy ich dziecko może obrócić fotelik samochodowy.

Ważne jest, aby znać te wskazówki, aby nie popełnić żadnych błędów, gdy przyjdzie czas na malucha. Porozmawiamy, kiedy Twoje dziecko jest w stanie obrócić się w foteliku i kiedy może to być dla niego niebezpieczne.

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy dla dziecka?

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy dla dziecka można odwrócić, gdy obaj mają 15 funtów. Przy tej wadze dziecko jest wystarczająco duże, aby dostosować się do przodu lub do tyłu, aby zapobiec obrażeniom podczas wypadku.

Ta zasada nie ma zastosowania, jeśli dzieci mają 19 cali wzrostu przed ukończeniem dwóch lat, ponieważ sprawia to, że są zbyt wysokie na foteliki samochodowe.

Kiedy mogę ustawić fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy?

American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca, aby dzieci jeździły tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia lub do osiągnięcia najwyższego limitu wagi dozwolonego przez ich producenta i dopasowania do jego wymiarów.

Niektórzy rodzice mogą się zastanawiać, kiedy jest właściwy czas, aby zmienić fotelik dziecięcy z tyłu na przodem do kierunku jazdy. AAP zaleca, aby dzieci miały co najmniej rok i 20 funtów, zanim będą mogły jeździć przodem do kierunku jazdy.

Czy mój 1-latek może siedzieć w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy?

Amerykańska Akademia Pediatryczna zaleca, aby dzieci były w foteliku samochodowym tyłem do kierunku jazdy do ukończenia drugiego roku życia. Siedzenia niektórych producentów mogą pomieścić dzieci o wadze do 35 funtów lub więcej (w zależności od modelu), czyli w wieku około 11 miesięcy, ale ze względów bezpieczeństwa najlepiej jest trzymać się wytycznych AAP i poczekać, aż Twoje dziecko skończy dwa lata.

Kiedy można obrócić fotelik samochodowy do przodu Graco?

Kiedy dziecko ma ponad 40 funtów i co najmniej cztery lata. Fotelik samochodowy został zaprojektowany z ograniczeniem ciężaru przodem do kierunku jazdy wynoszącym 65 funtów, ale limit jego wysokości pozwala na uprząż do 57 cali wysokości.

Jeśli Twoje starsze dzieci są powyżej tego przedziału wzrostu, powinieneś rozważyć umieszczenie ich w foteliku podwyższającym lub innym urządzeniu do mocowania pasów.

Kiedy mogę obrócić Graco 4ever przodem do kierunku jazdy?

Graco zaleca, aby po osiągnięciu wagi 35 funtów obrócić dziecko do pozycji przodem do kierunku jazdy. Kiedy tak się stanie, kontynuuj używanie go, aż osiągną wysokość 40 cali lub ich głowa znajdzie się w odległości jednego cala od górnej części skorupy fotelika samochodowego.

Jak obrócić fotelik samochodowy Graco przodem do kierunku jazdy?

Fotelik posiada czerwoną naklejkę z napisem „REAR FACING” w czarnym nadruku. Kiedy Twoje dziecko osiągnie 22 funty i/lub rok, możesz obrócić je przodem do kierunku jazdy.

Fotelik będzie miał etykietę wskazującą, w którym kierunku należy zwrócić się do fotelika samochodowego po obróceniu się przodem do kierunku jazdy. Ważne jest, aby nie obracać fotelika, zanim dziecko waży 22 funty i nie ukończy pierwszego roku życia.

Jak zainstalować fotelik samochodowy Graco Click Connect przodem do kierunku jazdy?

Montaż fotelika samochodowego Graco Click Connect przodem do kierunku jazdy jest bardzo łatwy. W przypadku tego typu fotelika będziesz musiał użyć systemu LATCH lub pasa bezpieczeństwa pojazdu. Oto kilka kroków, aby zainstalować go w większości pojazdów:

Najpierw wyjmij wszystkie przedmioty z kieszeni i przegródek znajdujących się za tylnymi siedzeniami (w tym fotelik dziecięcy).

Po drugie, użyj złączy LATCH, aby przymocować foteliki samochodowe do kotwic w pojeździe. Istnieją dwa zestawy złączy: jeden do kierunku jazdy, a drugi do kierunku jazdy tyłem.

Po trzecie, zaciśnij oba paski, używając równego nacisku z każdej strony, aż będziesz mógł podnieść spód fotelika samochodowego.

Po czwarte, upewnij się, że słyszysz kliknięcie złączy łączących się z kotwami pojazdu i że są one zabezpieczone. Możesz także sprawdzić, czy porusza się o więcej niż cal w obie strony, ciągnąc z każdej strony na ścieżce taśmy.

Jak zainstalować bazę Click Connect w samochodzie?

Aby zainstalować bazę Click connect w samochodzie, należy wykonać następujące czynności:

Pierwszy krok: Znajdź dolną część zatrzasku pasa bezpieczeństwa (podstawę). Będą dwie zakładki, które trzeba będzie wcisnąć.

Drugi krok: Znajdź klamrę. Po obu stronach znajduje się przycisk zwalniający, który należy jednocześnie nacisnąć i wyciągnąć, aby całkowicie odłączyć go od punktu połączenia podstawy zatrzasku.

Krok trzeci: Delikatnie pociągnij taśmę pasa bezpieczeństwa, aż zostanie całkowicie poluzowana i będzie można ją wyjąć z siedzenia.

Czwarty krok: Znajdź podstawę klamry zatrzaskowej – będzie ona miała dwa metalowe pręty, górny i dolny, które musisz wcisnąć do środka po obu stronach, aby wyskoczyły z punktu połączenia. Po wciśnięciu wszystkich czterech metalowych prętów zdejmij podstawę z połączenia.

Krok piąty: Powtórz ten proces dla wszystkich pasów bezpieczeństwa w samochodzie, a następnie wymień je na bazy typu click connect. Będziesz musiał połączyć ze sobą górny pasek każdej sprzączki, a także oba dolne metalowe paski – nie martw się, jeśli wyskoczą, gdy wciśniesz je do środka, jest to normalne i pozostaną na miejscu, gdy podstawa będzie zatrzasnął się na zatrzask pasa bezpieczeństwa.