Jak usunąć wosk ze świecy z koca?

Wycieki wosku ze świec są wszechobecne, pomimo najlepszych prób ich uniknięcia, a kiedy wosk ląduje na kocu, sytuacja staje się ponura. Jak więc wyjąć wosk ze świecy z koca?

Gdy wosk ze świec, a nawet produktów do pielęgnacji skóry kapie na odzież lub dywan, czyszczenie może być trudne. Na szczęście, jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz szybko usunąć wosk z tych obszarów. Ten artykuł przedstawia techniki usuwania wosku ze świecy z koca.

Jak usunąć wosk ze świecy z koca?

Jak usunąć wosk ze świecy z koca?

Metoda 1: Leczenie obszaru

Krok 1: Pozwól woskowi całkowicie wyschnąć. Po wyjęciu wosku z koca należy poczekać, aż wosk utwardzi się przed czyszczeniem. Jeśli spróbujesz wytrzeć go, gdy jest mokry, ryzykujesz wepchnięcie wosku głębiej we włókna.

Wosk wyschnie w ciągu kilku minut w niewielkich ilościach. Jednak w przypadku większych wycieków może być konieczne odczekanie 15 do 20 minut. Nałożenie kostki lodu na dotknięty obszar może pomóc woskowi szybciej wyschnąć.

Krok 2: Za pomocą skrobaka usuń nadmiar. Więc kiedy wosk wyschnie, zeskrob go nożem do masła lub łyżką, aby go rozbić. Zbierz wszystkie znaczące kawałki, które się odpadają i wyrzuć je.

Rozprowadzenie jak największej ilości zabłąkanych płatków wosku może utrudnić czyszczenie. Zdejmij szmatkę z tyłu wosku, aby uwolnić bardziej znaczące fragmenty tkaniny. Upewnij się, że wszystkie płatki wosku zostały usunięte.

Krok 3: Odkurz obszar po usunięciu wosku z koca, aby złapać wszelkie zeskrobane kawałki lub płatki wosku. Gdy spróbujesz usunąć wosk, zapobiegnie to wtopieniu się go w koc na większym obszarze. Zamiast prać, wynieś koc na zewnątrz i potrząśnij nim, aby usunąć wszelkie resztki wosku.

Krok 4: Żelazo jest najprostszą techniką usuwania wosku z koców tylko wtedy, gdy materiał jest odporny na ciepło. Ustaw żelazko na małym ogniu i poczekaj, aż się ogrzeje. Gdy żelazko jest gorące, przyciśnij je do niepozornej części materiału lub dywanu na 30 sekund.

Wyjmij żelazko i sprawdź, czy nie ma śladów korozji, stopienia lub wypaczenia. Wyjmij żelazko natychmiast, jeśli koc lub materiał zacznie palić. Wyjmij też żelazko, jeśli podczas testu koc pachnie spaleniem lub zaczyna się topić.

Metoda 2: Jak wyjąć wosk ze świecy z koca.

Krok 1: Owiń wosk papierowym ręcznikiem. Weź dwa ręczniki papierowe i umieść je w podwójnym stosie na rozlanym wosku. Następnie umieść dwa arkusze ręcznika papierowego na spodzie wycieku na ruchome dywany, dywaniki i tekstylia.

Gdy wosk jest podgrzewany, ręczniki papierowe go wchłaniają. Jeśli nie masz ręcznika papierowego, wystarczy jedna warstwa białej lub brązowej papierowej torby. Tylko upewnij się, że na torbie nie ma atramentu, wosku ani napisów.

Możesz także użyć bibuły. Jest to materiał chłonny przeznaczony do wchłaniania oleju i innych płynów. Możesz również użyć do tego celu papieru transferowego.

Krok 2: Użyj żelazka, aby ogrzać miejsce. Ustaw żelazko w niskiej temperaturze i poczekaj, aż się nagrzeje. Więc kiedy żelazko jest gorące, delikatnie wepchnij je w woskowy obszar ręcznika papierowego.

Ostrożnie przesuwaj żelazko z boku na bok, aby ogrzać obszar. Ręcznik papierowy wchłonie wosk, gdy się nagrzeje i ponownie topi. Unikaj używania pary podczas podgrzewania wosku, ponieważ spowoduje to nasycenie ręcznika papierowego.

Korzystanie z ustawień pary może zapobiec wchłanianiu wosku. Możesz zastosować tę metodę do usuwania wosku z dywanów, skóry, imitacji skóry. Również na denimie, zamszu, mikrozamszu i innych materiałach.

Krok 3: Następnie użyj suszarki. Użyj suszarki na gorąco, aby podgrzać wosk w przypadku materiałów, które nie przeszły testu termicznego. Zachowaj 6 do 8 cali między suszarką a dywanem.

Skieruj gorące powietrze na rozlany wosk, drugą ręką naciskając na ręcznik papierowy. Możesz potrzebować suszarki nadmuchowej zamiast żelazka do materiałów, które mogą się topić, takich jak poliester. Upewnij się, że Twój koc się nie pali.

Krok 4: W razie potrzeby wymień ręczniki papierowe, aż obszar będzie nieskazitelny. Pamiętaj, że ręczniki papierowe są nasączone woskiem. Następnie zwróć arkusze nad i pod materiałem ze świeżymi arkuszami.

Pozwala woskowi wnikać głębiej, jednocześnie zapobiegając jego rozprzestrzenianiu się na większą powierzchnię. Kontynuuj prasowanie wosku i uzupełnianie ręczników papierowych, aż ręczniki nie będą już dłużej utrzymywać wosku. Następnie przetrzyj lub zeskrob resztki wosku plastikową szpatułką.

Krok 5: Umyj dotknięty obszar. Rzeczy, które można prać w pralce, należy przed praniem w pralce oczyścić odplamiaczem. Następnie spryskaj obszar środkiem do czyszczenia dywanów i wytrzyj go czystym ręcznikiem, aż będzie czysty.

Suche dla materiałów nie zmywalnych, takich jak wykładzina. Po usunięciu wosku na materiale mogą nadal znajdować się barwniki lub pozostałości, dlatego wymagane jest czyszczenie. Upewnij się, że Twój koc jest bez skazy.

Wniosek

Próba wyciągnięcia wosku ze świecy z koca jest mniej przyjemna. Jednak powyższe metody uczą najlepszych technik usuwania wosku ze świecy z koca. Ciesz się więc świątecznymi kolacjami, spotkaniami rodzinnymi lub po prostu siedząc przy ognisku.