6 Przewodnik krok po kroku, jak myć wózek Britax

W tym poście na blogu omówimy, jak myć wózki Britax i inne modele, abyś mógł mieć spokój, wiedząc, jak szybko je ponownie wyczyścić!

Wózki Britax są jednymi z najpopularniejszych na rynku, ale jak często wiesz, jak prać wózek Britax? To nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jaka jest Twoja preferowana metoda prania wózka Britax? Istnieje wiele sposobów i kroków związanych z wyczyszczeniem tego dziecięcego sprzętu.

6 Przewodnik krok po kroku

Kroki dotyczące mycia wózka Britax

Zaczniemy od tego, jak prać Britax B-Ready. Będziesz potrzebować:

  • Gąbki lub różdżka do naczyń — łagodne mydło (lub użyj preferowanego środka czyszczącego)
  • Wiaderko z wodą, gąbką i płynnym środkiem czyszczącym
  • Suche ubrania do wysuszenia wózka po praniu.

Britax zaleca używanie własnej przystawki do węża natryskowego, którą można kupić u dowolnego autoryzowanego sprzedawcy, która jest łatwiejsza w przypadku tkaniny niż zwykłe spuszczanie ramy od góry. Jeśli zdecydujesz się nie kupować tego opcjonalnego akcesorium, zachowaj ostrożność podczas natryskiwania, aby nie uderzyć zbyt mocno w tkaninę.*

Krok 1. Ten proces należy zawsze rozpocząć od wyjęcia wszystkich zdejmowanych części z wózka i ułożenia ich na płasko w suchym miejscu.

Krok 2. Britax B-Ready: zdejmij siedzisko, tacę i podpórkę dla niemowląt

Krok 3. Baby Jogger City Select: zdejmij fotelik i wszystkie akcesoria zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji). Po umyciu ramy (lub wyjęciu jej w celu ułatwienia dostępu) użyj gąbki lub szczotki do naczyń, aby wytrzeć wszelkie powierzchnie, na których nadal są brudne, przed zwilżeniem wodą za pomocą węża spryskiwacza. Użyj łagodnego mydła (lub usuń wszelkie pozostałości produktu).

Krok 4. Po spryskaniu/namyciu pozostawić na 30 sekund, a następnie dokładnie spłukać pod bieżącą wodą. Jeśli nie jesteś w stanie wyciągnąć mydła z trudno dostępnych miejsc, takich jak rogi, spróbuj użyć starej szczoteczki do zębów. Podczas czyszczenia części z tkaniny, takich jak paski lub ochraniacz siedzenia, najpierw spryskaj wodą, a następnie użyj gąbki lub szczotki do naczyń, aby dokładnie wyszorować.

Krok 5. Nie zanurzaj w wodzie z mydłem (chyba że czyścisz tylko elementy tkaniny). Po wypłukaniu i wyjęciu wszystkich akcesoriów z ramy przed wysuszeniem, pozwól jej wyschnąć na kilka godzin na zewnątrz lub umieść ją w nieużywanym pomieszczeniu w domu w wilgotne dni.

Krok 6. Na ustawieniach niskiego zużycia energii podczas korzystania z arkuszy suszarki, które mają zapachy niezawierające wybielaczy. Niestrzępiące się ściereczki pomogą zmniejszyć ilość kłaczków uwalnianych do atmosfery podczas wysychania. Przewietrzanie oznacza, że ​​większość wilgoci została usunięta, ale niewielka jej ilość może nadal znajdować się na powierzchniach, takich jak szwy i narożniki.

Suszarki mogą wytwarzać elektryczność statyczną, która może prowadzić do większej ilości kłaczków w suszarce i na ubraniach, więc jeśli podczas tego etapu na zewnątrz jest wilgotno, zalecamy suszenie powietrzem lub inny sposób usunięcia wilgoci z powierzchni.

Jak ponownie złożyć Britax Clicktight?

Oto jak ponownie złożyć Britax Clicktight. Aby to zrobić, musisz zacząć od wyrównania dwóch połówek ramy, a następnie dociśnięcia ich tak, aby zatrzasnęły się na swoim miejscu, jak pokazano na poniższym obrazku.

Upewnij się, że wszystkie cztery przyciski są wyrównane ze sobą, zanim naciśniesz je, gdy wszystko zostanie prawidłowo ustawione, wciśnij mocno, aż kliknie.

Stamtąd chwyć śrubokręt krzyżakowy i obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara w obie strony rowka znajdującego się po obu stronach podstawy wózka, gdzie pokazano na powyższym obrazku, o około dziewięćdziesiąt stopni.

Spowoduje to zaostrzenie sytuacji, jednocześnie upewniając się, że te elementy pozostaną ładnie połączone za każdym razem, gdy od teraz będziesz chciał złożyć lub złożyć wózek.

Jeśli zagłówek znajduje się w niewygodnej pozycji, jak możesz go wyregulować?

Poluzuj paski, ciągnąc za oba końce – pociągnij w górę, aby wydłużyć, i wciśnij, aby skrócić – trzymając nadal jeden koniec każdego paska, przechyl do tyłu lub do przodu, aż do osiągnięcia żądanej pozycji, a następnie ponownie zaciśnij paski, aby dobrze dopasować.

Jeśli to nie pomoże, spróbuj wyregulować ustawienia przy niższych ustawieniach wysokości, a także zmienić ich ciasność (większe ich poluzowanie pozwoli na większy ruch). Regulacja może być mniej skuteczna w przypadku mocowania sztywnymi haczykami w porównaniu z pętelkami z tkaniny.

Mały ręcznik umieszczony między dłonią a podkładką podczas zaciskania/luzowania pasków może zapobiec poślizgnięciu się.

Jak przymocować fotelik samochodowy Britax do wózka?

Jeśli masz Britax B-Agile, fotelik samochodowy mocuje się do wózka za pomocą haczyków lub pętli. Jeśli masz Britax Boulevard, musisz użyć dodatkowego paska, aby go prawidłowo zamocować.

Jak umieścić dziecko w foteliku samochodowym Britax Millenia?

Usuń wyściółkę dla niemowląt lub inne przedmioty, które będą przeszkadzać dziecku w przypięciu go do fotelika samochodowego. Połóż dziecko na jednym biodrze i unieś je twarzą w dół, głową do przodu na dolnej części fotelika.

Zapiąć i dokręcić zgodnie z instrukcją producenta. Podnoś, trzymając dziecko za biodra jedną ręką, podczas gdy drugą ręką trzymaj je nad plecami od tyłu, aż będzie bezpiecznie ustawione twarzą w dół pod kątem 45 stopni, siedząc w pozycji pionowej. Poruszaj rękami wokół przedniej części ciała, aby zacisnąć paski (luźno).