Kiedy kupić biustonosze ciążowe? Przewodnik po wyborze najlepszego czasu

Kiedy kupić biustonosze ciążowe? To częste pytanie nowej mamy. Przygotowaliśmy jednak ten artykuł, aby pomóc Ci w szczegółowym poradniku, kiedy kupić biustonosz ciążowy.

Biustonosze ciążowe nie należą do najtańszych, więc chcesz mieć pewność, że otrzymasz swoje pieniądze. Nie musisz ich kupować, gdy tylko wyjdą z opakowania – dobrym pomysłem może być odczekanie do pierwszego prania przed przymierzeniem ich dla dopasowania i wygody. Jeśli jednak możesz wejść do sklepu i wypróbować, zrób to!

Kiedy kupić biustonosze ciążowe? Przewodnik po wyborze najlepszego czasu

Jeśli nie masz czasu ani miejsca, w którym możesz to wypróbować, kupuj online w renomowanych sklepach, takich jak Amazon Maternity Bras. Oferują świetne oferty, ale także mnóstwo opinii poprzednich klientek, które podpowiedzą, jaki rozmiar najlepiej pasuje i które marki produkują wygodne biustonosze ciążowe.

Jaki jest zalecany urlop macierzyński?

Urlop macierzyński to okres, który młode mamy mogą spędzić ze swoimi noworodkami przed powrotem do pracy. Płatny urlop macierzyński jest obecnie obowiązkowy w krajach takich jak Australia, Kanada i Stany Zjednoczone.

Większość krajów europejskich korzystała z płatnego urlopu rodzicielskiego, w ramach którego oboje rodzice mogą wziąć do jednego lub dwóch lat urlopu po urodzeniu dzieci, nie tracąc pieniędzy.

„Płatne” niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz otrzymywać pełne wynagrodzenie – niektóre firmy oferują pracownikom w tym czasie wynagrodzenie częściowo zrekompensowane; różni się w zależności od polityki każdej firmy. Nie gwarantuje to również, że Twoja praca będzie czekać na Ciebie po powrocie (jeśli nawet pozwalają na zwolnienia z ciąży).

Na przykład: Jeśli pracodawca zatrudnia więcej niż 50 pracowników, musi zapewnić rodzinny urlop zdrowotny do 12 tygodni w roku.

Jaka jest różnica między urlopem macierzyńskim a FMLA?

Urlop macierzyński to standardowe świadczenie oferowane przez pracodawców w celu zapewnienia czasu wolnego od pracy dla przyszłych matek. FMLA zapewnia określone prawa, ale nie gwarantuje, że pracownik będzie miał ochronę pracy lub zarobione świadczenia podczas urlopu.

Pracownicy powinni znać różnicę między macierzyństwem a FMLA, aby w razie potrzeby móc prawidłowo otrzymywać wynagrodzenie podczas urlopów ciążowych.

Jaka jest różnica między SMP a zasiłkiem macierzyńskim?

To jest to samo. Nazywa się to zasiłkiem macierzyńskim tylko wtedy, gdy jesteś na nim zamiast SMP. Oboje są opłacani według stawki zbliżonej do zwykłej płacy przez okres do 39 tygodni, ale to nie to samo.

Zasiłek ten przysługuje, jeśli przepracowałaś wystarczająco dużo godzin w swojej pracy lub pracach w określonych okresach przed zajściem w ciążę lub urodzeniem dziecka i musi to być czas spędzony w pracy po kwietniu 2015 r. (wcześniej był to mierzony inaczej).

Jak długo trwa dodatkowy urlop macierzyński?

Dodatkowy urlop macierzyński oblicza się, dodając liczbę dni pozostałych do regularnego wypłacanego zasiłku, a następnie mnożąc ją przez dwa. Nie może to jednak przekraczać dwunastu tygodni w roku.

Co jest klasyfikowane jako zwykły urlop macierzyński?

Zwykły urlop macierzyński to standardowy okres, do którego kobiety są uprawnione w okresie ciąży. Nie obejmuje to dodatkowych tygodni, płatnych lub bezpłatnych, które mogą być negocjowane między pracodawcą a pracownikiem. Urlop macierzyński (zwykły) kończy się najpóźniej 52 tygodnie po jego rozpoczęciu.

Zwykły zasiłek macierzyński również musi zakończyć się w tym samym dniu, jeśli go otrzymujesz, ale Twój Pracodawca może poprosić HMRC o zgodę na wypłatę SMP do pięciu dni przed terminem porodu – najpierw skontaktuj się z nim!

Nie masz automatycznego prawa do Ustawowej Płatności Adopcyjnej, jednak istnieją zasady określające, z jakim wyprzedzeniem należy złożyć wniosek, aby zakwalifikować się do SAP.

Czy muszę spłacić SMP, jeśli nie wrócę do pracy?

Jeśli przestaniesz pracować, Twoja SMP nie podlega opodatkowaniu. Będziesz musiał spłacić wszelkie elementy płatności związane z dochodami wraz z odsetkami, dopóki nie zostaną spłacone w całości.

Będzie to stawka ustalana przez HMRC w każdym roku podatkowym i obecnie jest naliczana w wysokości 0% od kwietnia 2016 r. Jest to wartość procentowa oparta na tym, ile zapłaciłbyś, gdyby Twoje zarobki przekroczyły 45 GBP tygodniowo, a nie były niższe, czy nie pracujący.

Zasady stanowią, że spłata ta musi nastąpić tylko wtedy, gdy roczne zarobki przekroczą 20 000 GBP przez jeden miesiąc – tak długo, jak nie zarobisz więcej niż to w każdym trzymiesięcznym okresie rozliczeniowym (który rozpoczyna się cztery miesiące po złożeniu wniosku), tam nie powinien być spłacany do HM Revenue & Odprawa celna.

Do jakich świadczeń mam prawo, jeśli nie wrócę do pracy po urlopie macierzyńskim?

Jeśli nie wrócisz do pracy po urlopie macierzyńskim, pracodawca jest zobowiązany do dalszego opłacania świadczeń, które zostałyby pokryte przez firmę. Przykładem tego rodzaju świadczenia jest ubezpieczenie na życie, a także składki na opiekę zdrowotną.

Nadal możesz mieć prawo do niektórych świadczeń związanych z pracą, takich jak plan emerytalny lub polisa grupowego ubezpieczenia na życie, jeśli została zaoferowana przed wyjazdem na urlop macierzyński, pod warunkiem, że nie ma przerwy w pracy od momentu, gdy wróciłaś na bezpłatny urlop macierzyński z powrotem do pracy z ten sam pracodawca.

Co to są standardowe zasady dotyczące urlopów macierzyńskich?

Standardowa polityka to taka, w której większość pracowników jest oferowana w organizacji.