Jak włączyć grzejnik przypodłogowy? 3 proste kroki!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak włączyć grzejnik przypodłogowy? Mamy twoje plecy. W tym artykule znajdziesz odpowiedni i kompletny przewodnik na temat grzejnika listwy przypodłogowej. Przede wszystkim zrozummy, czym jest grzejnik przypodłogowy.

Grzejniki przypodłogowe to wąskie, pionowe i niewielkich rozmiarów środki grzewcze. Te grzejniki sprawiają, że Twój pokój jest komfortowym miejscem w chłodne i mroźne dni.

Jak włączyć grzejnik przypodłogowy? 3 proste kroki!

Jeśli masz mało budżetu i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, grzejnik przypodłogowy z łatwością ogrzeje twoją przestrzeń. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Rodzaje grzejników przypodłogowych

Dwa rodzaje grzejników listwowych to grzejnik konwekcyjny i grzejnik hydroniczny. Dowiesz się o każdym typie w sekcji tego artykułu.

Grzejnik konwekcyjny

Grzejnik konwekcyjny działa na zasadzie zasysania zimnego powietrza z zewnątrz i podgrzewania go za pomocą rozgrzanych metalowych żeber. Następnie wyślij gorące powietrze z powrotem do swojego pokoju. Ten proces wymiany powietrza jest znany jako konwekcja. Nagrzewnice konwekcyjne mogą pochłaniać duże ilości energii elektrycznej ze względu na ich ciągłe zapotrzebowanie na energię. Musisz przeprowadzić szeroko zakrojone badania dotyczące twojej niezawodności na grzejniku. Jeśli chcesz go używać tylko na okazje takie jak urodziny i uroczystości. Wtedy nie ma nic złego w instalacji grzałki.

Grzałka wodna

Nagrzewnica wodna składa się z wężownic grzejnych i dopasowanych rur. Korpus grzejnika listwy przypodłogowej musi również zawierać zbiornik wyrównawczy. Ponieważ zbiornik pomaga utrzymać ciśnienie wody przepływającej w jego wnętrzu.

Te grzejniki mają wewnętrzny zbiornik płynu, który służy jako główny czynnik grzewczy. Płyn ten nagrzewa się, gdy grzałka jest podłączona do centralnego kotła w Twoim domu.

Właściciele, których domy potrzebują dodatkowego źródła ciepła, muszą rozważyć grzejniki wodne. Ponieważ są energooszczędne i utrzymują ciepło w otoczeniu przez długi czas. Ale musisz mieć kocioł z dodatkowymi BTU, aby upewnić się, że grzałka ma wymaganą moc. Ponadto te grzejniki są drogie i zajmują dużo czasu, aby ogrzać twoją przestrzeń.

Kroki, aby włączyć grzejnik przypodłogowy

Wiemy, że się martwisz, ponieważ nie możesz znaleźć pełnych informacji o tym, jak włączyć grzejnik na listwie przypodłogowej. Dobra wiadomość dla ciebie jest taka, że ​​to nic wielkiego. Możesz go łatwo włączyć i dostosować temperaturę.

Krok 1. Wyłącz zasilanie

Po pierwsze, musisz wyłączyć połączenie gazowe lub elektryczne grzejnika. Wyłącz bezpiecznik lub wyłącz z gniazdka, jeśli używasz grzejnika elektrycznego. Odłącz zawór gazowy od sieci w przypadku gazowej nagrzewnicy przypodłogowej.

Krok 2. Zdejmij zaślepkę

Teraz musisz zdjąć zaślepkę z grzejnika. Użyj śrubokręta, aby odkręcić śruby lub odpiąć w zależności od rodzaju pokrywy. Wąż doprowadzający wodę posiada zawór sterujący, który służy do zwiększania i zmniejszania przepływu ciepłej wody.

Krok 3. Obróć pokrętło

Musisz użyć klucza, jeśli na zaworze nie ma tarczy. Obróć tarczę palcami w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jeśli zawór sterujący przepływem wody ma tarczę. Obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara zmniejszy przepływ wody. Teraz możesz założyć zaślepkę po włączeniu grzejnika. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak zainstalować elektryczną grzałkę przypodłogową.

Czyszczenie i konserwacja

Musisz wykonać następujące kroki, aby zapewnić konserwację grzejnika listwy przypodłogowej.

#1. Zachowaj odległość

Jak wszyscy wiemy, jak ważne jest zachowanie dystansu w tych codziennych dniach. Istotna jest również odległość między grzejnikiem przypodłogowym a podłogą. Przestrzeń od 3 do 5 cali wystarczy, aby chłodne powietrze dotknęło grzejnika.

#2. Kurz i brud

Otwór wentylacyjny nagrzewnicy może zostać zatkany brudem i kurzem. Musisz wyczyścić otwór wentylacyjny za pomocą odkurzacza i wyjmując meble z jego ust. Zwiększy to wydajność i skuteczność grzejnika listwy przypodłogowej. Oto jak wyczyścić grzejnik na listwie przypodłogowej.

#3. Spuść wodę

Jeśli zdecydujesz się na zakup grzejnika wodnego, nie możesz zapomnieć o spuszczeniu wody z grzejnika w celu usunięcia nagromadzonych osadów mineralnych. Pamiętaj, aby wyłączyć bojler przed rozprowadzeniem wody. Opróżnij również zbiornik wyrównawczy, włączając zawór spustowy.

Dlaczego grzejnik przypodłogowy nie działa?

Jeśli grzejnik na listwie przypodłogowej nie wytwarza ciepła, może wystąpić którykolwiek z tych problemów.

#1. Termostat

Termostat kontroluje przepływ ciepła prawie w każdym urządzeniu grzewczym. Przy ciągłym użytkowaniu zużywa się i trzeba go wymienić. A może musisz go włączyć, został przypadkowo wyłączony.

#2. Wyłącznik automatyczny

Wyłącznik w Twoim domu ogranicza wydajność grzewczą grzejnika przypodłogowego. Głównym tego powodem jest przepalony bezpiecznik lub zadziałanie wyłącznika. Dowiedz się, jak podłączyć elektryczny grzejnik listwy przypodłogowej.

#3. Zawory nagrzewnicy

Jeśli nie nasmarujesz zaworów grzejnika, mogą one zardzewieć. Skorodowane zawory sklejają się ze sobą. Utrudniając w ten sposób sposób, w jaki przepływ prądu elektrycznego wytwarza ciepło.

To okładka!

Regulacja i używanie grzejnika nie jest wielkim problemem po poznaniu wszystkich rzeczy na temat włączania grzejnika listwy przypodłogowej i możliwych problemów z tego typu grzejnikiem.