Kiedy dziecko wyrasta z samochodu niemowlęcego? Trzeba przeczytać dla mamy

Kiedy dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego dla niemowląt? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, gdy zaczynają przygotowywać się do pierwszej podróży dziecka.

Prawidłowo używane foteliki dla niemowląt mogą być bardzo bezpieczne i zapewniać najlepszą ochronę podczas podróży w pojeździe. Ale kiedy dzieci muszą rosnąć z tych siedzeń?

Kiedy dziecko wyrasta z samochodu niemowlęcego? Trzeba przeczytać dla mamy

A czego powinieneś użyć zamiast tego? W tym poście na blogu omówimy, jak długo niemowlę powinno przebywać w foteliku samochodowym dla niemowląt i jakie rodzaje fotelików samochodowych są dostępne, gdy dorośnie.

Kiedy dziecko wyrośnie samochodzik

Jeśli zastanawiasz się, kiedy dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego dla niemowląt, odpowiedź jest zwykle w wieku od dwóch do dwóch i pół roku.

Większość dzieci zmieści się do tego czasu w składanym lub łączonym siedzeniu. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dzieci są inne.

Niektóre dzieci mogą być gotowe na przyjęcie pięciopunktowej pozycji skierowanej do przodu w wieku 18 miesięcy, podczas gdy inne mogą nie być wystarczająco dojrzałe do trzeciego roku życia.

Dlatego zawsze pamiętaj: zaufaj swojemu instynktowi jako rodzicowi, jeśli chodzi o to, co ktoś inny mówi Ci o fotelikach dziecięcych. W końcu znasz swoje dziecko najlepiej.

Jak stwierdzić, kiedy Twoje dziecko wyrosło z fotelika samochodowego?

Fotelik samochodowy dla niemowląt zazwyczaj ma datę ważności z boku lub z tyłu. Dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego, gdy będzie w stanie utrzymać głowę w górze i siedzieć prosto w zwykłym pasie bezpieczeństwa. Powinny też mieć co najmniej 22 funty i mieć rok (zalecany wiek to 15-36 miesięcy).

Ważne jest, abyś dokładnie wiedział, kiedy Twoje dziecko potrzebuje składanego fotelika samochodowego, ponieważ ten rodzaj fotelika nie może być używany dla niemowląt o wadze poniżej 20 funtów.

Jeśli Twój maluch nie jest jeszcze gotowy na te ograniczenia, nie martw się. Foteliki dla niemowląt zapewniają doskonałą ochronę małym niemowlętom, jednocześnie zachowując łatwość przenoszenia z pokoju do pokoju przy minimalnym nacisku na plecy mamy i taty.

Dodatkowo zawierają podstawę, która jest kompatybilna z fotelikami samochodowymi i może być montowana zarówno na przednim, jak i tylnym siedzeniu. Inną opcją dla rodziców niemowląt byłoby użycie nosidełka dla niemowląt, które jest miękkim nosidełkiem z paskami przeznaczonymi do noszenia dzieci do 22 funtów.

Kiedy mogę wyjąć dziecko z wkładki do fotelika samochodowego?

Wkładka do fotelika samochodowego dla niemowląt jest przeznaczona do użytku z niemowlętami ważącymi mniej niż 22 funty. Zazwyczaj Twoje dziecko musi mieć co najmniej dwa miesiące, zanim będzie gotowe do pozostawienia wkładki dla niemowląt i przejścia do standardowego fotelika samochodowego lub fotelika rozkładanego.

Jednak ważne jest, aby porozmawiać z pediatrą o tym, kiedy Twoje dziecko powinno zacząć przestawiać się z nosidełka na inny rodzaj systemu przytrzymującego.

Jaki fotelik samochodowy powinien mieć 6 miesięcy?

Dziecko może pozostać w foteliku tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Foteliki samochodowe są zaprojektowane tak, aby mieć uprząż utrzymującą do 35 funtów, więc nie ma powodu, aby odwracać dziecko przed tym czasem, nawet jeśli wydaje się większe niż większość sześciomiesięcznych dzieci.

Istnieje wiele czynników bezpieczeństwa, które wpływają na trzymanie dzieci tyłem do kierunku jazdy do co najmniej drugiego roku życia, a numerem jeden są bezpieczniejsze kolizje.

Dzieci, które siedzą przodem do kierunku jazdy, mają o 30% większą siłę urazu szyi i kręgosłupa w porównaniu do osób jeżdżących tyłem do kierunku jazdy. Poza tym ważne jest nie tylko z jakiego fotelika korzystasz, ale także gdzie je umieścisz w pojeździe.

Czy moje 8-miesięczne dziecko może siedzieć w foteliku przodem do kierunku jazdy?

Rodzice dzieci poniżej 25 funtów lub w wieku około ośmiu miesięcy, którzy używają fotelika samochodowego skierowanego przodem do kierunku jazdy, mogą zadać sobie to pytanie.

Wielu rodziców decyduje się na trzymanie dziecka tyłem do kierunku jazdy, aby mogło doświadczyć komfortu i bezpieczeństwa, które mu towarzyszy, aż do ukończenia drugiego roku życia; jednak nie ma prawa narzucającego, kiedy należy obrócić fotelik dziecka.

Podczas gdy wielu pediatrów zaleca przewrócenie ich przed ukończeniem pierwszego roku życia, inni twierdzą, że czekanie do ukończenia drugiego roku życia w żaden sposób nie zaszkodzi dziecku.

W rzeczywistości niektórzy eksperci twierdzą, że pozostawienie starszych niemowląt tyłem do kierunku jazdy pomaga zmniejszyć ryzyko obrażeń podczas wypadku, ponieważ rozkłada siły zderzenia bardziej równomiernie na całe ciało. Zapewnia to również lepszą ochronę rosnącym kolcom niemowląt.

Jaki jest limit wagi fotelika samochodowego dla niemowląt?

Limit wagi fotelika samochodowego dla niemowląt wynosi zwykle około 30 funtów. Większy i droższy fotelik samochodowy z kabrioletem może być używany dla dziecka do 65 funtów lub więcej w zależności od zaleceń producenta.

Rodzice powinni zawsze zapoznać się z instrukcją obsługi fotelika samochodowego dla niemowląt przed instalacją, aby upewnić się, że spełnia on normy bezpieczeństwa.

Ponadto rodzice muszą przestrzegać wszystkich instrukcji dołączonych do produktu, w tym ograniczeń wiekowych dotyczących korzystania z każdego gniazda uprzęży, a także ograniczeń wagowych dotyczących stosowania dolnych kotew, które w niektórych modelach często znajdują się tylko w opcji ścieżki pasa skierowanej do przodu.

Kiedy mogę obrócić fotelik samochodowy około 2021 r.?

Większość producentów fotelików samochodowych zaleca, aby przed obróceniem fotelika poczekać, aż dziecko ukończy co najmniej dwa lata i osiągnie wagę 20 funtów.

Niektóre samochody mogą wymagać dłuższego oczekiwania, ponieważ niektóre nie mają zainstalowanych siedzeń w sposób umożliwiający prawidłowe obracanie.

Jeśli Twój pojazd nie pozwala na instalację po obu stronach, możesz wybrać, czy najlepiej jest, aby Twoje dziecko było zwrócone tyłem lub przodem, w zależności od tego, w którym kierunku lepiej śpi.

W takim przypadku wielu rodziców decyduje się na trzymanie swoich dzieci tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe, mimo że większość fotelików samochodowych dla niemowląt jest ważona tylko do 35 funtów, gdy jest używana z wewnętrznym systemem uprzęży (nosidełka dla niemowląt zwykle mieszczą dzieci od pięciu funtów) .

Chociaż nie ma jeszcze wielu opcji kabrioletów, najlepiej sprawdzić limit wagi swojego fotelika przed podjęciem szybkiej decyzji. Jeśli możesz ustawić fotelik przodem do kierunku jazdy lub obrócić się wokół niego, to pozwoli to na więcej możliwości wyboru, który z nich jest odpowiedni dla Twojego dziecka.