Kiedy przestawić się z krzesełka na krzesełko podwyższające?

Kiedy zmienić krzesełko na podwyższenie? Odpowiedź może być różna w zależności od tego, kiedy zaczną korzystać ze stołu i kiedy podłokietnik dosięgnie ich klatki piersiowej.

Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że są wygodne i bezpieczne podczas jedzenia, więc nie spiesz się z tą zmianą. Oto, co musisz wiedzieć, kiedy wymienić się na fotelik podwyższający:

Kiedy przestawić się z krzesełka na krzesełko podwyższające?

Kiedy przełączyć się z krzesełka na krzesełko podwyższające

Krzesełko do karmienia, siedzisko podwyższające. Jeśli zastanawiasz się, kiedy nadszedł czas, aby zmienić swoje dziecko z wysokiego krzesełka na podwyższenie, które znajduje się na zwykłym krześle w jadalni w domu lub stole w restauracji w lokalnej jadłodajni, oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że są odpowiednio chronione, jednocześnie ciesząc się ich doznaniami podczas posiłków.

Przedział wiekowy, w którym można korzystać z obu rodzajów siedzeń, wynosi zwykle od około sześciu miesięcy do 36 miesięcy. Jednak każde dziecko będzie inne i może wyrosnąć z nich wcześniej niż inne, więc upewnij się, że zawsze skonsultuj się z pediatrą, zanim pozwolisz mu na jakikolwiek rodzaj siedzenia, jeśli nie zostało to wcześniej omówione.

Odchodząc od krzesełka, wielu rodziców decyduje się na zastosowanie fotelika dla niemowląt do małego dziecka, który mocuje się do krzesła w jadalni i jest bezpieczny dla wielkości i wieku ich dziecka, dzięki czemu mogą cieszyć się siedzeniem do posiłku ze wszystkimi innymi.

Ten rodzaj siedziska sprawdza się dobrze, ponieważ pozwala dziecku siedzieć samodzielnie, widzieć wszystko dookoła i mieć dostęp do wszelkich potrzebnych przedmiotów bezpośrednio z miejsca, w którym się znajduje, podczas korzystania z dołączonej tacy w razie potrzeby.

Nie potrzebujesz również niczego innego niż to jedno urządzenie, które ułatwia przechowywanie, gdy nie jest używane, a nawet podczas podróży na posiłki.

W rzeczywistości wielu rodziców ma tendencję do używania tego typu krzeseł zamiast tych, które są mocowane bezpośrednio do krzesełka, ponieważ są one bardziej uniwersalne, ponieważ mogą przenosić się wraz z dzieckiem przez jego dorastanie i mogą używać go przy stole w domu, a nawet podczas posiłków.

Chcesz mieć pewność, że wybierasz fotelik podwyższający, który jest łatwy do czyszczenia, z małymi szczelinami na kawałki jedzenia, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z utrzymaniem higieny podczas korzystania z tego rodzaju siedzenia. Ponieważ dzieci nie zawsze są najbardziej wdzięczne, zdarzają się wycieki.

Kiedy moje dziecko może używać fotelika dziecięcego przy stole?

Dziecko może siedzieć w podwyższeniu przy stole, gdy wyrośnie z wysokiego krzesełka, a także osiągnęło wagę i wzrost wymagane do siedzenia na normalnym krześle do jadalni. W większości przypadków jest to od czterech do ośmiu lat lub około 40-60 funtów, w zależności od konkretnych wytycznych.

Zawsze należy zachować ostrożność w przypadku dzieci korzystających ze wspomagaczy, obserwując je uważnie podczas karmienia, aby upewnić się, że nie ześlizgną się pod częścią pasa biodrowego trzypunktowego systemu uprzęży, co może spowodować poważne obrażenia, jeśli nie będą w stanie wystarczająco szybko się z niego uwolnić.

Niezwykle ważne jest również, aby nigdy nie zostawiać dziecka bez opieki siedzącego w jakimkolwiek foteliku samochodowym, ale szczególnie w tych, które można znaleźć w restauracjach, ponieważ jest po prostu zbyt wiele sposobów, aby dziecko mogło wyślizgnąć się z fotelika i upaść lub doznać obrażeń.

Jak powstrzymać malucha przed wyjściem z fotelika?

Nigdy nie jest złym pomysłem, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest odpowiednio przypięte na swoim siedzeniu. Jeśli zauważysz, że nadal próbują wstać z krzesła, spróbuj zacisnąć pas piersiowy i biodrowy, przeciągając je przez regulator, aż będą lepiej przylegać do dziecka.

Może być również konieczne zaciśnięcie obu pasków jednocześnie, ponieważ większość klamer ma „system zapadkowy”, który pozwala na zaciśnięcie tylko jednej strony każdego klipsa na raz.

Gdy poczujesz pewność, że maluch nie spadnie ani nie zeskoczy ze swojego miejsca, ciągłe sprawdzanie z nim może pomóc Ci przypomnieć sobie, że z czasem nie należy porzucać tego nawyku bezpieczeństwa.

Kolejną przydatną wskazówką, jak radzić sobie z dziećmi próbującymi wstać z krzesełek, jest ustawienie ich na najwyższym ustawieniu poprzez wyjęcie jednej lub obu nóg od spodu, aż będą wystarczająco duże, aby nie zmieściły się przez otwór w tacce.

Może to oznaczać dla ciebie więcej pracy, jeśli twoje dziecko poradzi sobie z tym wyczynem, ale z pewnością zapobiegnie to wypadkom spowodowanym upadkiem na twarde powierzchnie, poniżej których może się zdarzyć bardzo łatwo. Ta technika sprawdza się najlepiej na tańszych, niższych krzesłach, które mają stałą wysokość tacy.

Warto również zauważyć, że istnieje kilka konkretnych modeli krzesełek, z których maluch nie będzie mógł się wspiąć, nawet jeśli będzie się starał, ze względu na pewne cechy konstrukcyjne.

Należą do nich te z szerszymi lub grubszymi tacami i szerzej rozstawionymi nogami, ale mogą one nie zawsze pasować do danej kuchni, więc przed podjęciem decyzji o jednej z nich może być konieczne wykonanie kilku testów.

Czasami może być łatwiej zostawić je w domu, niż ryzykować wypadek za każdym razem, gdy zabierasz je gdzie indziej, ale o ile Twoje dziecko nie jest nieszczęśliwe, gdy siedzi w ten sposób (kolejny powód, dla którego wczesne nawyki są ważne).

Na koniec, jeśli Twoje dziecko nadal jest zdeterminowane, aby wstać z krzesełka, możesz spróbować zapiąć je pasami bezpieczeństwa lub klipsami, które przymocują je do krzesełka.

Powinno to być jednak uważane za ostateczność, ponieważ ogranicza ruch i może stać się niewygodne przez dłuższy czas, więc generalnie nie powinno być używane, chyba że nie ma innych dostępnych opcji.

Co dzieje się po krzesełku do karmienia?

Fotel podwyższający. Foteliki podwyższające to świetny sposób, aby zapewnić dziecku możliwość siedzenia przy stole z tobą bez konieczności posiadania pełnowymiarowego krzesła i pasa bezpieczeństwa.

Nie ma prawa, które mówi, że gdy wyrosną z krzesełka, muszą przestać być uwięzione w jednym miejscu lub potrzebować pomocy podczas siadania lub wstawania – o ile ich stopy dotykają ziemi podczas siedzenia.

Dobrej jakości wzmacniacz zapewni solidne wsparcie dla dzieci, które mogą siedzieć same, ale w razie potrzeby nadal mogą mieć coś za sobą.

Jeśli ma regulowane paski, powinny być one łatwe w użyciu nawet przy ograniczonej sprawności z powodu objawów zapalenia stawów, które mogą towarzyszyć starzeniu się – po prostu upewnij się, że nie ma zbyt dużego luzu wiszącego.