Kiedy dziecko może używać zwykłego pasa bezpieczeństwa? Przewodnik

Kiedy dziecko może używać zwykłego pasa bezpieczeństwa? Dziecko może używać zwykłego pasa bezpieczeństwa, gdy ma co najmniej 57 cali wzrostu i waży ponad 80 funtów.

Rodzic powinien zawsze sprawdzić instrukcje producenta dotyczące konkretnego modelu fotelika podwyższającego, aby upewnić się, że używa ich prawidłowo. Należy jednak pamiętać, że tylko dlatego, że Twoje dziecko spełnia to kryterium, nie oznacza to, że można całkowicie przestać korzystać z podstawki podwyższającej.

Kiedy dziecko może używać zwykłego pasa bezpieczeństwa? Przewodnik

Muszą być nadal używane, dopóki nie spełnią wszystkich wytycznych ustanowionych przez prawo stanowe dotyczące prawidłowego korzystania z wyposażenia bezpieczeństwa samochodowego, co zwykle zajmuje kolejne kilka lat poza to, co wspomniano powyżej (tj. Do ośmiu lat).

Przechodząc z fotelika podwyższającego, upewnij się, że wybierasz opcję, taką jak podwyższenie z wysokim oparciem lub te z osłonami typu T, ponieważ zapewniają one najlepszą ochronę w razie wypadku.

Czy 5-latek może korzystać z fotelika podwyższającego?

Tak, w zależności od wzrostu i wagi Twojego dziecka. Dobrą zasadą jest trzymanie ich w foteliku podwyższającym, dopóki nie osiągną co najmniej 80 funtów lub około 12-13 lat. Możesz skorzystać z poniższego przewodnika, jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj fotelika kupić dla swojego dziecka:

Dla dzieci o wadze od 40 do 100 funtów wypróbuj nadmuchiwane urządzenie wspomagające pozycjonowanie pasa, które jest bardzo lekkie, ale nadal wystarczająco bezpieczne, aby chronić dziecko podczas jazdy samochodem (opróżnia się, gdy nie jest używane).

Ten styl zapewnia podparcie głowy z dodatkową wyściółką, która gwarantuje komfort bez względu na to, gdzie się wybierasz. Posiada również paski naramienne, które pozostaną przymocowane nawet po regulacji, dzięki czemu można łatwo przenosić się z pojazdu do pojazdu bez problemów z ich ponownym założeniem.

Jakie są wymagania dotyczące wzrostu i wagi fotelika bez oparcia?

Foteliki podwyższające służą do lepszego dopasowania pasów bezpieczeństwa u dzieci, które wyrosły już z fotelików samochodowych. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ rozmiar i waga każdego dziecka będą inne.

Istnieją jednak ogólne wytyczne dotyczące tego, jak wysokie powinno być dziecko przed przejściem z fotelika na szelki na taki, który w ogóle nie ma podparcia pleców.

Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) zaleca, aby Twoje dziecko skierowane przodem do kierunku jazdy osiągnęło wzrost czterech stóp i dziewięciu cali lub miało osiem lat, zanim przeszło na sam pas bezpieczeństwa dla dorosłych, zamiast korzystać z urządzenia wspomagającego z wbudowanymi uprzężami przeznaczonymi do większe dzieci.

W jakim foteliku powinno być dziecko o wadze 40 funtów?

W Stanach Zjednoczonych dziecko powinno siedzieć w foteliku tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat.

Dziecko o wadze 40 funtów powinno pozostać w tego typu foteliku samochodowym, aby chronić je przed obrażeniami lub śmiercią podczas wypadku. Następnie, po ukończeniu drugiego roku życia, przesiądź się na składane siedzenie skierowane przodem do kierunku jazdy, które może pomieścić dzieci o wadze do 80 funtów i zostało zatwierdzone przez Federalne Standardy Bezpieczeństwa Pojazdów Motorowych (FMVSS 213).

Od tego momentu najlepiej jest, aby Twoje dziecko pozostawało w tych limitach, a jednocześnie było odpowiednio przytrzymywane pięciopunktowymi uprzężami, aż osiągnie górny limit wagi, który będzie się różnić w zależności od wybranego modelu, ale zwykle wynosi od 65 do 100 funtów. Po raz kolejny tylko wtedy, gdy jego wzrost przekroczy cztery stopy, dziecko powinno przesunąć się na podstawkę podwyższającą.

W jakim foteliku powinien znajdować się 6-latek?

Dziecko powinno siedzieć w foteliku podwyższającym, dopóki nie będzie wystarczająco duże, aby pasowało do pasa bezpieczeństwa dla dorosłych. Zwykle dzieje się to między 12 a 14 rokiem życia, ale różni się w zależności od wzrostu i wagi.

Najlepszym sposobem, aby stwierdzić, czy Twoje dziecko jest gotowe na zapięcie pasa dla dorosłych, jest posadzenie go z powrotem w foteliku samochodowym z kolanami ugiętymi na krawędzi poduszki, podczas gdy Ty delikatnie naciskasz na jego uda.

Jeśli nad jego kolanem jest mniej niż dwa cale przestrzeni, może bezpiecznie korzystać z kolana w rozmiarze dla osoby dorosłej. pas barkowy bez wcześniejszego siedzenia w foteliku. Jeśli podczas testowania w ten sposób jest więcej niż dwa cale przestrzeni, będą potrzebować około roku, zanim będą gotowe na zapięcie pasów bezpieczeństwa dla dorosłych.

Czy 4-latek może korzystać z podwyższenia bez oparcia?

Dzieci w wieku poniżej ośmiu lat mogą korzystać z fotelika podwyższającego, jeśli ich rodzice zdecydują się go zainstalować. Fotelik podwyższający bez oparcia zapewnia lepszą ochronę niż żaden fotelik samochodowy, ale nie jest tak bezpieczny jak model zapinany na pas lub z wysokim oparciem.

Aby młodsze dzieci mogły w pełni wykorzystać ten rodzaj fotelika, należy go używać z podparciem głowy i szyi z dodatkowej poduszki lub ręcznika w rolce umieszczonego za nimi w pojeździe.

Dodatkowa wyściółka pomoże zapobiegać urazom spowodowanym urazami kręgosłupa szyjnego z powodu nagłych zatrzymań i startów, które są powszechne na drogach w całej Ameryce.

Wielu ekspertów sugeruje używanie zwykłego fotelika bez oparcia zamiast pięciopunktowego fotela uprzęży, gdy osiągną 36 funtów, ponieważ udowodniono, że tego typu siedzenia zapewniają większe bezpieczeństwo.

Co to jest klips do pozycjonowania paska?

Jest to mały klips, który mocuje pasek do torby. Mocuje się na obu końcach paska, a następnie utrzymuje torbę na swoim miejscu.

Rozmiar tego produktu pomieści każdą torebkę lub plecak, w zależności od tego, czego potrzebujesz! Istnieje wiele różnych kolorów na każdy gust, więc zaopatrz się już teraz!