Jak prostować włosy za pomocą suszarki? 8 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wyprostować włosy suszarką? Jedynym sekretem, gdy suszysz włosy, aby były proste i jedwabiste, jest wysuszenie włosów, które nie są mokre.

Kiedy zaczniesz suszyć włosy, wysusz 80 procent włosów, lepiej nałożyć lakier do włosów, który pomoże przygotować włosy do suszarki.

Jak prostować włosy za pomocą suszarki? 8 prostych kroków!

Użyj ceramicznej szczotki do włosów, ponieważ nadaje ona formę i elegancki wygląd w częściach z najlepszą suszarką do włosów, aby uzyskać elegancki styl. Zwiększając ilość i bezbłędnie obrysowując, możesz wykonać ekspresję za pomocą kilku podstawowych sztuczek. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są długie, średnie i masz krótką fryzurę, dzięki czemu prosta fryzura z suszeniem jest bardzo prosta, aby włączyć się do codziennego wyglądu księżniczki. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wyprostować zmarznięte i opuchnięte włosy suszarką do włosów, przeczytaj ten artykuł na końcu!

Kroki prostowania włosów za pomocą suszarki

Czy jesteś zmęczony fryzurą z mrożonymi włosami i chcesz uzyskać stylowy, jedwabisty, prosty wygląd przy użyciu suszarki? Więc nie panikuj. Wymieniliśmy wszystkie kroki, które pomogą Ci pozbyć się zmarzniętych włosów. Oto kroki, jak wyprostować włosy suszarką:

Krok 1. Korzystanie z odpowiednich narzędzi

Markowa suszarka do włosów z dyszą, która kieruje gorące powietrze w skoncentrowany strumień, to niezbędny element do wysuszenia włosów. Dzięki temu Twoje zmarznięte włosy będą prostsze niż w przypadku korzystania z suszarki bez nasadki. Adapter dyszy jest zwykle dołączany do suszarek, ale możesz kupić jeden dodatkowy w sklepie kosmetycznym, jeśli Twój nie ma. Dodatkowo do suszenia włosów niezbędne są: szczotka ceramiczna, produkt chroniący przed wysoką temperaturą oraz najlepsze serum do włosów.

Krok 2. Mycie włosów

Przed prostowaniem włosów upewnij się, że należy je umyć. Następnie użyj szamponu i odżywki do prostowania włosów; ponieważ idziesz do prostego wydmuchiwania, użyj odżywki prostującej i szamponu, aby zmniejszyć objętość tuż przed rozpoczęciem wydmuchiwania. Przeczytaj o tym, jak prawidłowo myć włosy.

Krok 3. Suszenie włosów

Aby wysuszyć umyte, mokre włosy, użyj wyczyszczonej koszuli i miękkiego ręcznika i delikatnie wetrzyj w wilgotne włosy, aby wchłonąć wodę z włosów i wysuszyć pod prysznicem. Unikaj ściskania, pocierania lub skręcania, ponieważ może to spowodować pofalowanie. Zamiast tego wchłoń wodę spływającą z włosów miękkim ręcznikiem lub dodatkowym t-shirtem. Zanim wysuszysz włosy, aby je wyprostować, lepiej użyć szerokiej szczoteczki do zębów. Te pędzle pomogą Ci rozprostować włosy i sprawić, że staną się gładkie. Jeśli używasz zwykłego grzebienia, pamiętaj, że uszkadza on twoje włosy, sprawiając, że zaczepiają się i plączą podczas wydmuchiwania. Rozpoczęcie suszenia suszarką z włosami bez sęków ułatwia pracę i zapewnia gładki wygląd włosów na końcu.

Krok 4. Korzystanie z elementów odpornych na ciepło

Materiały polimerowe w produktach termoochronnych wiążą się z włosami i zapobiegają ich spaleniu przez suszarkę. Niewielką ilość tego produktu rozpyl na dłoni i wetrzyj w cebulki włosów. Jeśli zauważysz, że te produkty termoochronne słabo działają, przed wysuszeniem włosów użyj kremów prostujących do włosów w końcówkach włosów.

Krok 5. Suszenie włosów z grubsza

Nie zaleca się prostowania włosów bezpośrednio przez suszenie suszarką do włosów. Zanim zaczniesz suszyć włosy, upewnij się, że są one suche w ponad 80 procentach. Następnie trzymaj suszarkę w jednej ręce i wysusz wszystkie włosy, a w drugiej trzymaj grzebień, który czeszesz włosy i susz każdą warstwę włosów. Spraw, że będziesz kompleksem, a suszarka do włosów będzie miała kilka dystansów, gdy zauważysz, że twoje włosy są po prostu najbardziej, ale nie przesiąkają, przestań je suszyć.

Krok 6. Przypinanie włosów

Górne warstwy twoich włosów powinny być zebrane i upięte lub upięte w kucyk na czubku głowy. Najpierw wysusz najniższe warstwy, a następnie odepnij pozostałe warstwy włosów, aż zauważysz, że wysuszyłeś włosy. Następnie owiń pędzel w maleńką porcję włosów. Na początek wybierz kawałek i połóż go na spotkaniu w kierunku końcówek włosów. Ceramika dotyka twojej głowy, a twoje włosy powinny być rozciągnięte i zwisające w dół, aby je wyprostować.

Krok 7. Regulacja poziomu ciepła

Aby uniknąć uszkodzenia włosów, przez większość czasu używaj średniego poziomu ciepła. Jeśli masz kręcone włosy, możesz jednak użyć najwyższej temperatury, aby zagwarantować, że niski efekt jest prosty.

Krok 8. Kontynuuj suszenie

Pojedyncze przejście zwykle nie wystarczało do całkowitego wysuszenia części włosów. Kontynuuj suszenie tego samego obszaru, aż stanie się całkowicie prosty i suchy. Rozczesz od nasady aż po końce, utrzymując włosy napięte. Suszarka powinna być ustawiona pod kątem poniżej. Sekcja po sekcji, kontynuuj. Kontynuuj, aż dolna część włosów będzie całkowicie sucha, a następnie odznacz następną selekcję włosów i ponownie.

To okładka!

Wreszcie wiesz, jak prostować włosy suszarką. Wymieniliśmy wszystkie powyższe kroki, które z pewnością wyprostują twoje włosy za pomocą suszarki. Dziękujemy, że jesteś z nami! Możesz również przeczytać o tym, jak kręcić włosy za pomocą szczotki do suszarki i jaka jest najlepsza suszarka do włosów czarnych.