Jaka myjka ciśnieniowa PSI do czyszczenia betonu? Ostateczny przewodnik!

Jaka myjka ciśnieniowa PSI do czyszczenia betonu? Powinien spaść do dokładnie 3,00 PSI lub funtów na każdy cal kwadratowy plus cztery galony na każdą minutę.

W rzeczywistości myjka ciśnieniowa jest idealnym i wygodnym sposobem usuwania gruzu, pleśni, plam i brudu z betonu.

Po prostu zachowaj szczególną ostrożność podczas korzystania z elektronarzędzia, aby uzyskać wyniki czyszczenia. Sprawdź i przetestuj urządzenie na niewielkich obszarach w betonie, aby uniknąć uszkodzeń. W niektórych obszarach zimą i jesienią występują ataki glonów i pleśni. Brud skutecznie narasta na tych powierzchniach, sprawiając, że z upływem czasu wyglądają na stare i porowate. Dzięki maszynom takim jak myjka ciśnieniowa szybkie czyszczenie powierzchni betonowych jest możliwe w ciągu kilku godzin.

Typy myjek ciśnieniowych, które powinieneś znać

Poniżej znajdują się dwa typy myjek ciśnieniowych, które należy wziąć pod uwagę podczas czyszczenia powierzchni betonowych.

#1. Typ gazu myjki ciśnieniowej

Myjka gazowo-ciśnieniowa jest cenną maszyną do głębokiego czyszczenia betonu, szczególnie w pracach komercyjnych. Jest wyposażony w wyższe zakresy PSI wynoszące 3000, aby zwiększyć ciśnienie wody. Pomaga osiągnąć intensywne i wysokie cele czyszczące. Mimo to podczas pracy wytwarza szkodliwe opary i bardziej donośne dźwięki. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak uruchomić myjkę gazową.

#2. Elektryczny typ myjki ciśnieniowej

Ten typ myjki ciśnieniowej jest bardzo wygodny w użyciu, a jednocześnie jest lekki. Dobrą rzeczą jest to, że wymaga mniej konserwacji, a jednocześnie pomaga w wykonywaniu prac domowych. Jest sprzedawany po stosunkowo niskiej cenie z niskim zakresem od 1300 do 1700 PSI. Nie emituje wystarczającego ciśnienia do czyszczenia pleśni, alg, plam i; inny brud. Ponadto produkt dostępny w wyższej cenie. Skutecznie czyści brudny beton w zakresie od 2000 do 3000 PSI i 4 GPM.

Jaka myjka ciśnieniowa PSI do czyszczenia betonu?

Jaka więc myjka ciśnieniowa PSI do czyszczenia betonu? To zależy; może wynosić od 1300 do 3000 PSI. Cóż, powinieneś przeczytać o tym, jaka myjka ciśnieniowa psi do czyszczenia betonu.

Myjka ciśnieniowa o wyższym PSI i wyższym GPM jest wygodna i skuteczna w użyciu. Woda przepływa swobodniej w dyszy o wyższym ciśnieniu. Ponadto skuteczniej usuwa brud, brud i gruz z betonu. Myjka ciśnieniowa PSI jest przydatna do głębokiego czyszczenia powierzchni i betonu. Niemniej jednak rozważenie myjki ciśnieniowej o wyższym PSI w przypadku zabrudzenia i drobnych plam nie jest pomocne. Po pierwsze, może to pozostawić tylko szkodliwe skutki w betonie.

Niewłaściwy PSI myjki ciśnieniowej może spowodować uszkodzenie

Wybór niewłaściwego zakresu PSI w myjce ciśnieniowej wzdłuż końcówki dyszy powoduje większe uszkodzenia powierzchni betonu. Podobnie bezpośrednie i wysokie ciśnienie strumienia wody na beton powoduje większe szkody. Wybierz najszerszy kąt w dyszy, aby jak najlepiej uniknąć uszkodzeń. Trzymaj dyszę cztery stopy od powierzchni, ponieważ wyższe PSI obciąża beton większą siłą, ponieważ powoduje to degradację betonu i czyni go porowatym.

Środki zapobiegawcze podczas mycia betonu ciśnieniowego

Podczas mycia betonu pod ciśnieniem należy przestrzegać kilku środków zapobiegawczych.

  • Unikaj umieszczania końcówki dyszy obok powierzchni, ponieważ tylko rozrywa beton.
  • Użyj lekkiego strumienia wody pod ciśnieniem obok żwiru i asfaltu.
  • Utrzymuj strumień wody w myjce ciśnieniowej do betonu.
  • Unikaj czyszczenia odciśniętego lub szablonowanego betonu myjką ciśnieniową. Lub wydruki i projekty mogą później wyblaknąć i ulec uszkodzeniu.
  • Nigdy nie przekraczaj czterech minut, jeśli korzystasz z PSI na poziomie trzech tysięcy przy czterech GPM.

Wskazówki dotyczące czyszczenia betonu myjką ciśnieniową

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, jeśli chcesz osiągnąć skuteczne i prawidłowe mycie betonu ciśnieniowego

  • Zacznij trzymać dyszę powyżej czterech stóp od betonu
  • Pracuj najpierw na małych odcinkach, aby uzyskać skuteczne czyszczenie
  • Usuń uporczywe osady i plamy z betonowego punktu w dyszy, aby strumień wody pod ciśnieniem usuwał wszystkie zanieczyszczenia
  • Usuń nadmiar zanieczyszczeń z betonu przed myciem ciśnieniowym.

Znaczenie używania dyszy w myjce ciśnieniowej

Woda przepływa w myjce przez dyszę, utrzymując ją w ten sposób. W takim przypadku dysza jest niezbędna i należy odpowiednio dobrać. Po pierwsze, dostępnych jest tak wiele dysz do różnych zadań. Dysza w myjce ciśnieniowej występuje w różnych kolorach do zastosowania w myjce ciśnieniowej. Każdy z nich ma wiele celów, służąc, gdy występują w trzech do czterech zakodowanych kolorach.

#1. Żółta dysza

Ta końcówka dyszy ma rozmiar piętnastu stopni i znajduje się pod różnymi kątami, które rozpylają wodę. Ponadto ustawienie niskiego ciśnienia sprawia, że ​​jest bezpieczny i wygodny w użyciu.

#2. Biała dysza

Ta końcówka dyszy ma czterdzieści stopni z bardzo umiarkowanym ciśnieniem wody do czyszczenia powierzchni.

#3. Zielona dysza

Ta końcówka dyszy ma dwadzieścia pięć stopni z bardziej wszechstronnym arkuszem, który rozpyla wodę bezpośrednio nad powierzchniami, w tym innymi urządzeniami. Nigdy nie pozostawiał szkodliwego wpływu na tekstury.

#4. Czerwona dysza

Ta czerwona dysza zero stopni jest oznaczona i zwymiarowana na czerwono. Wypycha wodę tuż nad powierzchnię, co czyni ją niebezpieczną, gdy jest używana do powierzchni. Ale pomaga osiągnąć głębokie czyszczenie.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jaka myjka ciśnieniowa PSI do czyszczenia betonu. Rzeczywiście musi spaść do około 3000 PSI lub funtów na cal kwadratowy przy 4 galonach na minutę. Zaufaj, że jest to potężne urządzenie do usuwania zanieczyszczeń, pleśni, plam i; brud z betonu. Ale bądź ostrożny, używając tego potężnego narzędzia, aby uzyskać najlepsze wyniki czyszczenia!

Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć jak czyścić beton bez myjki ciśnieniowej i jak czyścić betonowe patio bez myjki ciśnieniowej.