Jaki rozmiar kupić ubrania ciążowe? Jak poznać właściwy rozmiar

Jeśli jesteś nową mamą i zastanawiasz się, jaki rozmiar kupić? Przeczytanie tego artykułu da ci szczegółowe odpowiedzi.

– Najprawdopodobniej będziesz potrzebować wygodnych i elastycznych ubrań ciążowych.

Jaki rozmiar kupić ubrania ciążowe? Jak poznać właściwy rozmiar

Te wydają się być najbardziej pochlebne.

– Możesz rozważyć zakup kilku produktów zarówno w rozmiarze sprzed ciąży, jak i kilku większych, aby mieć opcje w zależności od tego, jak daleko się czujesz w danym momencie ciąży.

– Najlepszy sposób określenia, jaki rozmiar jest najlepszy dla każdej osoby, różni się w zależności od marki, ale także od tego, gdzie dokładnie są kupowane online lub lokalnie.

Kiedy powinienem wziąć urlop macierzyński?

Twój pracodawca jest prawnie zobowiązany do udzielenia Ci urlopu macierzyńskiego do 52 tygodni. Jeśli Twoje dziecko urodzi się wcześniej niż oczekiwano lub jeśli masz problem z ciążą i potrzebujesz więcej czasu wolnego od pracy, musisz jak najszybciej porozmawiać ze swoim przełożonym o tym, jak wpłynie to na Twoją rolę w pracy.

Powinieneś również wiedzieć o wszelkich zasadach dotyczących korzystania z dodatkowego bezpłatnego urlopu rodzicielskiego po wykorzystaniu ustawowej kwoty.

Wszędzie, gdzie to możliwe, pracodawcy są zachęcani do oferowania elastycznych form pracy, więc w obu okresach nieobecności mogą być dostępne opcje, które mogą pomóc w zaspokojeniu potrzeb biznesowych, dając jednocześnie czas na opiekę nad dzieckiem. Oczywiście czasami mogą pojawić się nieprzewidziane problemy związane z ustaleniami dotyczącymi opieki nad dziećmi, co oznacza, że ​​nie można zapewnić elastyczności.

W takich przypadkach, dobrą praktyką jest rozważenie przez pracodawców, czy można wprowadzić inne rozsądne dostosowania, aby umożliwić pracownikom uczęszczanie do pracy i kontynuację zatrudnienia w okresie nieobecności.

Pomoże to nie tylko w zapewnieniu ciągłości biznesowej, ale także zapewni, że pracownicy nie będą czuli się odizolowani od swoich kolegów lub wykluczeni z działalności firmy podczas wyjazdu opiekującego się dzieckiem poniżej 18 roku życia (lub 19-25-latkami, które spełniają określone kryteria).

Który miesiąc jest najlepszy na sesję zdjęciową ciąży?

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące, w których słońce świeci jasno. Te trzy miesiące charakteryzują się doskonałymi warunkami pogodowymi ze średnio 12 godzinami nasłonecznienia dziennie w porównaniu z innymi porami roku, kiedy średnio może świecić tylko około sześciu godzin dziennie, wliczając w to okresy deszczu.

Nic dziwnego, że są to popularne miesiące na sesje fotografii ciążowej! Niektórzy ludzie lubią robić zdjęcia zimą, ponieważ uważają, że wygląda to bardziej dramatycznie, ale wielu fotografów powie inaczej.

Zawsze istnieje szansa, że ​​Twoja sesja może się zepsuć, jeśli zaplanujesz ją w grudniu lub styczniu, co skutkowałoby stratą czasu i pieniędzy, więc w końcu może to nie być idealne, mimo że niektóre kobiety przysięgają, że wyglądają lepiej z guzem niemowlęcym .

Ile kosztują zdjęcia ciążowe?

Niektórzy fotografowie pobierają stałą stawkę 250 dolarów za swój czas i talent. Inni profesjonaliści mogą oferować pakiety, takie jak pakiet sesji zaręczynowej, który zawiera zdjęcia ciążowe. Jeśli patrzysz na średni koszt sesji zdjęciowych w okresie ciąży w Twojej okolicy, szacuje się, że wyniesie on około 300-500 USD.

Rozpoznawane lokalnie lub w całym kraju marki, takie jak Baby Buggy i Bump Boxes, prowadzą promocje charytatywne, w ramach których zrzekają się opłat od wstępnie wybranych lokalnych dostawców, którzy przekazują swoje usługi, przy czym 100% tych darowizn wraca do tych organizacji charytatywnych; pozwala to również czuć się dobrze we wspieraniu nowych mam lokalnie!

Czy warto robić zdjęcia ciążowe?

Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że tak. Przynajmniej nie dla mnie. To doświadczenie było nie tylko trochę niewygodne, ale dotarcie tam i z powrotem zajęło mi dwie godziny, co oznaczało, że była to jedna z moich najdroższych sesji zdjęciowych w historii!

A kiedy zsumujesz wszystkie wydatki od wynajęcia fotografa po zakup rekwizytów. Mogłabym zamiast tego kupić sobie ładne ubrania ciążowe!

Ale po zrobieniu tych zdjęć rozumiem, dlaczego tak wielu ludzi je kocha. Nigdy nie możesz się pomylić z pięknymi obrazami uchwyconymi na zawsze na ekranie telefonu lub komputera, takimi jak błyszczące papierowe odbitki w albumie – coś, co docenisz za każdym razem, gdy spojrzysz na nie po latach, gdy dziecko dorośnie i wyprowadzi się z domu !

Więc jeśli nie masz pewności, czy chcesz robić zdjęcia ciążowe, ale chcesz je mieć – zrób to! To dobrze wydane pieniądze.

Czy mogę otrzymać zasiłek macierzyński, jeśli nie pracuję?

Zasiłek macierzyński to zasiłek zastępujący dochód dla pracowników, którzy nie mogą pracować z powodu ciąży i porodu. Może być opłacany przez pracodawcę lub rząd, w zależności od kraju, w którym mieszkasz.

Uprawnienie będzie się różnić w zależności od kraju, ale zazwyczaj jest dostępne po około sześciu miesiącach zatrudnienia – chociaż niektóre kraje oferują krótsze okresy niż inne (np. krócej niż trzy miesiące). Oznacza to, że jeśli nie pracujesz w ramach urlopu macierzyńskiego, możesz w ogóle nie mieć uprawnień.

Dla tych, których pracodawcy zapewniają to świadczenie; powinni otrzymywać 100% wynagrodzenia w czasie nieobecności w pracy (chociaż prawdopodobnie istnieją ograniczenia dotyczące liczby godzin, które mogą wziąć w tygodniu/miesiącu), ale nie jest to uważane za płatny urlop.

Wielka Brytania przyznaje 52 tygodnie (lub 39, jeśli matka pracuje w fabryce, urzędzie lub firmie). Następnie może wybrać, ile czasu wolnego tygodniowo/miesięcznie nadal będzie otrzymywać w pełnej wysokości.