Jak usunąć pleśń ze skóry: 4 pomocne kroki DIY

Jesteś tutaj, ponieważ zastanawiasz się, jak usunąć pleśń ze skóry. Cóż, usunięcie go jest stosunkowo łatwe.

Po prostu zacznij od usunięcia dużych kawałków pleśni, usuwając wszelkie cząstki, które możesz zobaczyć, a następnie odkurz wyroby skórzane w celu dokładnego oczyszczenia. Za pomocą szmatki zwilżonej wodą z mydłem zetrzyj wszelkie pozostałości pleśni, a następnie przetrzyj rozcieńczony alkohol wodą, aby wyczyścić skórę.

Pleśń nie tylko wpłynie na jakość Twojej skóry, ale także rozprzestrzeni się i zanieczy Twój dom oraz będzie miał znacznie bardziej dotkliwy wpływ na Twój dom i zdrowie. Lepiej przyjrzyj się bliżej, co znajduje się na twoich wyrobach skórzanych, ponieważ pleśń i pleśń są prawie podobne i różnią się tylko wyglądem.

Jakie są różnice między pleśnią a pleśnią?

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda pleśń, pleśń i pleśń są prawie takie same, z wyjątkiem koloru i tekstury. Pleśń jest często biała, pudrowa i płaska, podczas gdy pleśń ma różne kolory i jest rozmyta.

Zarówno pleśń, jak i pleśń mają podobny wpływ na Twój dom i zdrowie. Jedyną różnicą, jaką mają, jest wygląd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich różnicach, sprawdź, jak rozpoznać pleśń od pleśni.

Co to są pleśnie?

Pleśń to sproszkowane, białe organizmy rosnące w twoim domu za pomocą tlenu i wilgoci. Rosną głównie na żywych roślinach lub materii organicznej, takiej jak papier, skóra i drewno.

Pleśń rośnie w określonym środowisku, a jeśli nie, nie będzie się rozwijać w tym obszarze. Potrzebował dużej wilgotności, a czasem środowiska o wysokiej temperaturze.

Oto więcej informacji, aby dowiedzieć się, czym jest pleśń.

Dlaczego pleśń rośnie na skórze?

Ponieważ pleśń i pleśń rosną w tym samym środowisku, może pojawić się pleśń tam, gdzie rośnie pleśń.

Z wilgocią i tlenem pleśń i pleśń mogą rosnąć i ropieć twoje towary. Możesz nie chcieć, aby tak się stało, ponieważ może to wpłynąć na jakość twojej skóry.

Oto więcej informacji o tym, dlaczego pleśń rośnie na skórze.

Materiały potrzebne do czyszczenia pleśni

Oto kilka materiałów, których możesz potrzebować podczas usuwania pleśni ze skóry.

1. Szczotka nylonowa

Najpierw potrzebujesz nylonowej szczoteczki do czyszczenia ze skóry małych zarodników pleśni.

Jeśli nie wiesz, czym jest szczotka nylonowa, jest to mocna, trwała, elastyczna i elastyczna szczotka z nylonowymi włóknami polimerowymi we włosiu.

2. Odkurzanie

Potrzebowałbyś próżni. Odkurzacz będzie tym, który usunie duże kawałki pleśni ze skóry.

Możesz chcieć użyć mniejszego odkurzacza do swoich wyrobów skórzanych zamiast większego. Użycie dużego odkurzacza do drobnych wyrobów skórzanych może być trudne.

3. Mydło

Mydło pomoże Ci również usunąć pozostałe zarodniki pleśni ze skóry, których nie widać gołym okiem. Mydło w proszku lub w płynie używane do czyszczenia to mydło, którego będziesz do tego potrzebować.

4. Alkohol

Alkohol nie będzie używany do usuwania pleśni ze skóry, ale pomoże w czyszczeniu i pielęgnacji skóry. W tym celu odpowiedni byłby twój zwykły alkohol do nacierania.

Kroki usuwania pleśni ze skóry

Oto kroki, jak usunąć pleśń ze skóry. Ten proces czyszczenia powinien odbywać się na zewnątrz, aby nie wpływał na wnętrze Twojego domu.

Krok 1. Czystą nylonową szczotką zetrzyj plamę pleśni, którą widzisz na wyrobach skórzanych.

Krok 2. Dokładnie wyczyść skórę odkurzaczem. Upewnij się, że plama pleśni jest usunięta ze skóry.

Krok 3. Wymieszaj mydło z wodą i nałóż maleńką plamkę na skórę, aby sprawdzić, czy nie wpłynie to na tkaninę (najlepiej tam, gdzie nie zostanie zauważona). Jeśli skóra plami lub ciemnieje, nie używaj na niej mydła ani wody.

Załóżmy, że nie; namyj skórę wodą z mydłem za pomocą gąbki. Po zakończeniu wytrzyj mydliny wilgotną szmatką.

Krok 4. Na koniec rozcieńczyć 1 szklankę alkoholu w 4 szklankach wody. Po rozcieńczeniu zwilż szmatkę mieszanką wody z alkoholem i wetrzyj ją w skórę.

Nie moczyć zbyt mocno skóry. Po tym wszystkim pozwól skórze wyschnąć.

Teraz masz skórę wolną od pleśni!

Jak usunąć zapach pleśni na skórze

Ponieważ pleśń i pleśń są ze sobą w jakiś sposób powiązane, usuwanie ich zapachu jest bardzo podobne. Jeśli masz wyroby skórzane z kolorami, które mogą być trudne do wykrycia, możesz polegać na ich zapachu.

Czasami pleśń i pleśń wydzielają wyraźny zapach. Możesz również mieć reakcje alergiczne podczas wdychania.

Oto sposoby usuwania zapachu pleśni ze skóry.

Wniosek

Gdy dotarłeś do końca tego artykułu, poznasz najprostszy sposób na usunięcie pleśni ze skóry. Upewnij się, że używasz odpowiednich materiałów, ponieważ skóra jest delikatna.