Jaka jest najpopularniejsza książka dla dzieci? Przewodnik

Jaka jest najpopularniejsza książka dla dzieci? Najpopularniejszą książką dla dzieci jest The Baby Book autorstwa dr Searsa. Po raz pierwszy została opublikowana w 1992 roku i od tego czasu była kilkakrotnie aktualizowana.

Książka obejmuje wszystko, od poczęcia do dzieciństwa i sprzedała się w ponad 14 milionach egzemplarzy na całym świecie. Inne bestsellery to Czego można się spodziewać, gdy się spodziewasz i Goodnight Moon. Jeśli szukasz kompleksowego przewodnika po wychowaniu dziecka, koniecznie przeczytaj jedną z tych książek!

Jaka jest najpopularniejsza książka dla dzieci? Przewodnik

Jeśli szukasz konkretnego tematu, takiego jak karmienie piersią lub nauka korzystania z nocnika, dostępnych jest również wiele specjalistycznych książeczek dla dzieci.

Na przykład Książka odpowiedzi na temat karmienia piersią jest uważana za biblię porad dotyczących karmienia piersią, podczas gdy trening toaletowy bez łez zawiera wskazówki, jak maksymalnie uprościć proces zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Niezależnie od Twoich potrzeb, istnieje książka dla dzieci, która pomoże Ci je spełnić!

Jak wcześnie mogę zacząć czytać dziecku?

American Academy of Pediatrics zaleca, aby rodzice zaczęli czytać dzieciom od około szóstego miesiąca życia.

To świetny czas na rozpoczęcie, ponieważ Twoje dziecko będzie mogło samodzielnie usiąść i będzie bardzo zainteresowane otaczającym go światem. Wspólne czytanie może być wyjątkowym doświadczeniem budującym więź dla Ciebie i Twojego dziecka.

Kilka wskazówek dotyczących czytania z dzieckiem:

-Zacznij od krótkich, prostych książek z dużą ilością zdjęć.

– Wskaż obrazki i głośno nazwij obiekty.

– Spraw, aby historia była interaktywna, tworząc różne głosy dla różnych postaci.

-Nie martw się, jeśli Twoje dziecko na początku nie wydaje się zainteresowane – może po prostu potrzebować trochę czasu, aby się do tego przyzwyczaić.

Jak zainteresować moje dzieci książkami?

– Jednym ze sposobów na zainteresowanie dzieci książkami jest czytanie im. Można to zrobić od najmłodszych lat i pomoże to rozwinąć ich miłość do czytania.

– Innym sposobem na zainteresowanie dzieci książkami jest umożliwienie im wyboru książek, które chcą przeczytać. Może to być trudne, ponieważ nie chcesz, aby czytali tylko płytkie książki, ale danie im wyboru pomoże rozbudzić ich zainteresowanie.

– Na koniec upewnij się, że w domu jest dużo książek. Jeśli Twoje dziecko widzi, że lubisz czytać, prawdopodobnie będzie chciało zrobić to samo! Posiadanie karty bibliotecznej to także świetny sposób na poznawanie przez dzieci nowych gatunków i autorów. Często czyszczenie książeczki dziecka jest bardzo ważne, rozważ zrobienie tego już dziś.

Jak zainteresować dziecko książką?

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest rozpoczęcie czytania dziecku od urodzenia. Nie ma znaczenia, że ​​nie sądzisz, że rozumieją, ponieważ chłoną kadencję, rytm i intonację Twojego głosu, a także zapoznają się z koncepcją książek.

Wypróbuj także różne rodzaje książeczek – książeczki z tektury z klapkami lub fakturą są świetne dla bardzo małych dzieci; podczas gdy starsze dzieci pokochają książki z podnoszonymi klapkami i wyskakujące książki. Jeśli Twoje dziecko wydaje się nie być zainteresowane oglądaniem książki, spróbuj zamiast tego pokazać mu zdjęcia ludzi lub zwierząt.

Możesz także spróbować wspólnie śpiewać rymowanki lub piosenki. Ważne jest, aby stworzyć pozytywne skojarzenie między czytaniem a spędzaniem z tobą czasu.

Jeśli sprawisz, że czytanie stanie się zabawą, Twoje dziecko będzie bardziej skłonne rozwinąć miłość do książek, która przetrwa całe życie. Więc wrzuć kilka książek na bożonarodzeniową listę swojego dziecka i ciesz się przytulaniem razem z dobrą książką w te święta!

Oto kilka innych wskazówek, jak zainteresować dziecko książkami:

  • -Upewnij się, że masz wygodne miejsce do wspólnego czytania
  • -Wypróbuj różne rodzaje książek, aby zobaczyć, co Twoje dziecko lubi najbardziej
  • -Okazuj entuzjazm podczas czytania – dzieci odbierają wskazówki od swoich opiekunów
  • -Na zmianę oglądaj zdjęcia i rozmawiaj o tym, co widzisz
  • -Wskaż interesujące szczegóły na ilustracjach
  • -Zadawaj pytania dotyczące historii lub zdjęć, aby zachęcić do myślenia i rozmowy.

Jak nauczyć moje 3-miesięczne dziecko czytać?

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć uczyć dziecko czytania. W rzeczywistości badania pokazują, że dzieci, które są wprowadzane do czytania w młodym wieku, mają znaczną przewagę nad rówieśnikami, gdy przychodzi czas na rozpoczęcie szkoły.

Istnieje wiele różnych metod, których możesz użyć, aby nauczyć dziecko czytać, a najlepsza dla Twojego dziecka będzie zależeć od jego indywidualnego stylu uczenia się.

Jednym z popularnych sposobów nauczenia dzieci czytania jest nauka akustyki. Akustyka polega na uczeniu dzieci relacji między literami a dźwiękami, które reprezentują. Gdy Twoje dziecko nauczy się podstawowych zasad fonetycznych, może zacząć rozszyfrowywać słowa, wypowiadając je.

Jeśli chcesz wypróbować akustykę ze swoim dzieckiem, dostępnych jest wiele wspaniałych zasobów, w tym książki, aplikacje i strony internetowe.

Inną powszechną metodą nauczania czytania jest użycie słów wzroku. Słowa wzrokowe to słowa, które można rozpoznać natychmiast, bez konieczności ich wypowiadania.

Dla wielu dzieci nauka słów wzrokowych jest szybszym i łatwiejszym sposobem na rozpoczęcie czytania niż nauka akustyki. Dostępnych jest również wiele zasobów, które pomogą Ci nauczyć dziecko słów związanych z wzrokiem.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, pamiętaj, że cierpliwość i konsekwencja są kluczowe. Twoje dziecko zajmie trochę czasu, aby nauczyć się czytać, ale przy odrobinie praktyki i wytrwałości, będzie czytać w mgnieniu oka!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące uczenia dziecka czytania, koniecznie porozmawiaj z pediatrą lub nauczycielem dziecka. Będą mogli zaoferować dodatkowe porady i zasoby.