Jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć? Niesamowite fakty, które powinieneś wiedzieć!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć? Nie zastanawiaj się dłużej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci wystarczających informacji i wskazówek, kiedy ktoś może wykonywać ćwiczenia po oddaniu krwi.

W tym kompletnym przewodniku po ćwiczeniach po oddaniu krwi omówimy zagrożenia i zalety oddawania krwi, właściwy odstęp czasu podczas ćwiczeń i wiele więcej.

Jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć? Niesamowite fakty

Jednym z najważniejszych sposobów dzielenia się swoim dobrym zdrowiem z innymi jest oddawanie krwi. Według Czerwonego Krzyża każda oddana jednostka krwi może pomóc nawet trzem osobom potrzebującym krwi lub produktów krwiopochodnych. Jednak oddawanie krwi może budzić pewne obawy dotyczące rutyny. Czy można na przykład ćwiczyć po oddaniu krwi?

Co to jest oddawanie krwi?

„Jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć?” to najczęstsze pytanie, które często zadaje pracownik służby zdrowia. Aby w pełni zrozumieć, z czym wiąże się ta procedura, trzeba najpierw poznać tło oddawania krwi. Krwiodawstwo jest określane różnymi słowami, takimi jak oddawanie krwi, oddawanie krwi, kampanie krwi i usługi. MSC. Oddanie krwi to prosta procedura, w której ofiarodawca dostarcza jeden z przedstawionych poniżej produktów: krew pełną, krwinki czerwone, osocze lub płytki krwi.

Oddając krew, musisz być w doskonałej formie, mieć co najmniej 16 lat i ważyć około 100 funtów w większości miejsc. Nie istnieje coś takiego jak maksymalna waga. Jeśli spodziewasz się lub masz problem zdrowotny, taki jak infekcje przenoszone drogą płciową lub niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, nie będziesz oddawał krwi. Każdy może być dawcą płytek krwi, ale nie pełnej krwi, chyba że masz anemię sierpowatą, nawet jeśli będzie to miało wpływ na późniejsze procedury operacyjne krwi. Być może będziesz musiał czekać w kolejce, jeśli cierpisz na anemię z niedoboru żelaza, przyjmujesz leki, jesteś przeziębiony lub masz grypę, ktoś, kto przeszedł leczenie podtrzymujące życie tylko w ciągu ostatniego roku. Dowiedz się, dlaczego oddawanie krwi jest ważne.

Jak długo po oddaniu krwi możesz ćwiczyć?

Jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć? Po oddaniu krwi Czerwony Krzyż zaleca unikanie podnoszenia ciężarów lub intensywnej aktywności fizycznej przynajmniej przez resztę dnia. Niemniej jednak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby osoby powstrzymywały się od uprawiania sportu lub intensywnych ćwiczeń przez 48 godzin. Podnoszenie ciężarów, treningi ciała i hobby związane z ramionami, takie jak tenis, mogą dodatkowo obciążać miejsce igły, zwiększając ryzyko utraty krwi, siniaków i bólu ramienia.

Treningi aerobowe i beztlenowe mogą zarówno zwiększyć zapotrzebowanie organizmu na tlen. Ciało człowieka nie byłoby w stanie sprostać tym wymaganiom, gdyby właśnie otrzymało krew. Według badaczy z przeglądu z 2016 r., prawie cała oddawanie krwi wpływa na całkowitą sprawność fizyczną pacjenta przez pierwsze dwa dni po oddaniu. W rezultacie zdecydowanie sugeruje się, że prawdopodobnie będziesz musiał poczekać dwa dni po oddaniu krwi bez wykonywania intensywnych programów ćwiczeń w centrum fitness lub w domu.

Konieczne jest stopniowe powracanie do agresywnego planu treningowego. Każde nowe działanie należy następnie delikatnie i uważnie wypróbować, aby ocenić, jak wpływa na organizm. Być może powinni poświęcić więcej czasu między zestawami lub sesjami, aby się zregenerować.

Kiedy jest najlepszy czas na oddanie krwi przez kogoś?

Ludzie muszą planować oddawanie krwi zgodnie ze swoim rutynowym treningiem. Może być preferowane przekazanie darowizny na początku przerwy lub dnia wolnego. Umożliwi to organizmowi relaks i regenerację sił. Nawet w tym okresie gojenia ważne jest, aby zacząć delikatnie ćwiczyć i zwracać większą uwagę na wszelkie sygnały, które ciało uwalnia podczas aktywności. Po oddaniu krwi osoba powinna zacząć się męczyć z możliwymi skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić po oddaniu krwi.

Jeśli dana osoba stanie się nadmiernie zmęczona, zawroty głowy lub zdezorientowana, muszą poćwiczyć i usiąść lub położyć się, aż objawy ustąpią. Ludzie naprawdę nie powinni próbować przeforsować tych wrażeń, ponieważ mogą one powodować utratę koordynacji, upadki lub zawroty głowy, a wszystko to może być niebezpieczne podczas ćwiczeń.

Możesz również chcieć wiedzieć, dlaczego odrzucono moje oddawanie krwi.

Co należy przestrzegać po oddaniu krwi?

W kolejnych dniach po oddaniu krwi pij dużo płynów, aby pomóc organizmowi uzupełnić zapasy wody i minerałów oraz zapobiec odwodnieniu. Oprócz wody, picie w nadmiarze 32 uncji. płynów dzień po oddaniu krwi jest rozsądnym posunięciem. Inne płyny są niezbędne w uzupełnianiu utraconych przez organizm minerałów i składników odżywczych. Możemy zwiększyć spożycie płynów poprzez spożywanie napojów elektrolitowych o niskiej zawartości cukru, zup i bulionów, soków oraz bogatych w wodę owoców i warzyw.

Po oddaniu krwi ofiarodawca musi zatem powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych przez co najmniej jeden dzień. Unikając substancji zawierających kofeinę, możesz wspomóc regenerację organizmu po oddaniu krwi. Według American Heart Institute (AHA); dlatego może spowodować utratę większej ilości elektrolitów.

Dowiedz się o oddawaniu osocza: jakie są skutki uboczne.

To okładka!

Oddawanie krwi to proste podejście do pomocy potrzebującym. Darczyńcy powinni minimalizować swoją sprawność fizyczną po oddaniu krwi, mimo że zabieg stwarza niezwykle minimalne ryzyko dla osób zdrowych. Wracając więc do pytania „jak długo po oddaniu krwi mogę ćwiczyć?” Przed rozpoczęciem ćwiczeń, osoby mogą być może rozważyć odczekanie całego dnia, najlepiej co najmniej 48 godzin, i zechcieć regularnie odpoczywać. Przez kilka następnych dni jest wysoce nieprawdopodobne, aby dana osoba była na maksymalnych możliwościach treningu. Niezbędne jest picie dużej ilości płynów i utrzymywanie zbilansowanej diety podczas gojenia. Oto co jeść po oddaniu krwi.