Jak zrobić książeczkę dla niemowląt?

Szukasz zabawnego i łatwego projektu, który zapewni rozrywkę Twojemu dziecku? Może spróbujesz zrobić książkę z materiału. Jest to świetny sposób na wykorzystanie resztek tkanin i jest to świetna zabawa zarówno dla rodziców, jak i dzieci.

W tym poście na blogu pokażemy, jak w prostych krokach zrobić książeczkę z materiału. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak zrobić książeczkę dla niemowląt?

Jak zrobić książeczkę dla niemowląt

Gdy masz już wszystkie potrzebne materiały, nadszedł czas, aby zacząć tworzyć książeczkę z ściereczką dla niemowląt.

Krok pierwszy: Wytnij kawałek materiału o wymiarach 12”x18”. Złóż materiał na pół, niewłaściwe strony i wyprasuj tak, aby był teraz złożony na wymiary 12”x12”.

Krok drugi: Wytnij podstawowy kształt okładki książki. Użyliśmy kształtu słonia, ale możesz użyć dowolnego kształtu. Pamiętaj, aby pozostawić co najmniej ½ ”ramkę wokół kształtu.

Krok trzeci: Przypnij dwa kawałki materiału razem wzdłuż jednej dłuższej krawędzi, upewniając się, że prawe strony są skierowane do siebie. Szyj wzdłuż tej krawędzi, korzystając z naddatku ¼”.

Krok czwarty: Odwróć szytą okładkę na prawą stronę i dobrze dociśnij żelazkiem. Teraz masz okładkę książki.

Krok piąty: Następnie zrobimy dwie strony. Wytnij kawałek materiału o wymiarach 18”x12”. Złóż materiał na pół, niewłaściwymi stronami i wyprasuj go tak, aby był teraz złożony na wymiary 12”x18”. Powtórz tę procedurę z drugim kawałkiem materiału i masz gotowe strony.

Krok szósty: Przyszyj kilka aplikacji, aby dziecko mogło bawić się maszynowo lub ręcznie, przyszyj je po jednej stronie każdej strony po złożeniu każdej na pół (patrz zdjęcie poniżej). Upewnij się, że są wszyte głęboko w naddatek szwu, aby nie poluzowały się podczas ciągnięcia lub gryzienia przez dziecko.

Krok siódmy: Teraz, gdy Twoje strony są gotowe, czas złożyć książkę w całość! Ułóż je jeden na drugim, z aplikacjami skierowanymi na zewnątrz i zszyj dookoła na zewnątrz, korzystając z naddatku na szew ¼”. Zostaw mały otwór (około dwóch cali), aby po zakończeniu odwrócić książkę na prawą stronę.

Krok ósmy: Odwróć książkę prawą stroną przez otwór i dobrze dociśnij żelazkiem. Wsuń surowe krawędzie materiału przy otworze i zamknij ścieg ręcznie lub maszynowo. I oto masz, swoją własną książeczkę z ubraniami dla dzieci.

Kiedy powinieneś zacząć książkę dla dzieci?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od Twoich osobistych preferencji i wieku dziecka. Niektórzy rodzice rozpoczynają pisanie książeczki dla dzieci wkrótce po porodzie, podczas gdy inni czekają, aż dziecko będzie starsze. Jeśli nie masz pewności, kiedy zacząć, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję:

Jeśli chcesz uwiecznić każdą chwilę życia swojego dziecka, zacznij jak najszybciej, jeszcze zanim się urodzi. Dzięki temu będziesz mieć mnóstwo czasu na wypełnienie książki zdjęciami, historiami i kamieniami milowymi.

Jeśli jesteś bardziej wyluzowany w dokumentowaniu życia swojego dziecka i nie masz nic przeciwko czekaniu, aż dorośnie, dobrym rozwiązaniem jest rozpoczęcie około jego pierwszych urodzin. Nadal będziesz mieć mnóstwo wspomnień do uwzględnienia w książce.

Niektórzy rodzice decydują się na rozpoczęcie książeczki dla swojego drugiego dziecka, jeśli nie zrobili jej dla pierwszego. To kolejna opcja, jeśli nie wiesz, kiedy zacząć. Pamiętaj tylko, że każde dziecko jest wyjątkowe i będzie rosło we własnym tempie, więc nie myśl, że musisz przestrzegać żadnych konkretnych wskazówek.

Bez względu na to, kiedy zaczniesz, pamiętaj, aby tak trzymać! Spojrzenie wstecz na życie dziecka i zobaczenie, jak rosło, to świetna zabawa. Ponadto może to być świetny sposób na nawiązanie więzi z dzieckiem, gdy się starzeje. Ważne jest to, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojej rodziny.

Rozpocznij książkę dla dzieci, kiedy tylko będziesz gotowy.

Jak zrobić książeczkę Cricut dla dzieci?

Najpierw musisz zebrać zapasy. Będziesz potrzebować maszyny Cricut, kartonu, nożyczek, kleju (kleju lub taśmy) i zdjęć dziecka.

Następnie utwórz okładkę swojej książki. Wytnij kawałek kartonu do rozmiaru, jaki ma mieć okładka książki. Następnie użyj maszyny Cricut, aby wyciąć wzór okładki. Możesz znaleźć darmowe projekty online lub stworzyć własne.

Po zaprojektowaniu okładki nadszedł czas, aby rozpocząć dodawanie stron do książki. Wytnij kawałki kartonu, które są nieco mniejsze niż strony gotowej książki. Następnie użyj kleju, aby przymocować każdą stronę do odpowiedniego miejsca na okładce.

Pamiętaj, aby zostawić miejsce na środku okładki na swoje zdjęcia.

Po dołączeniu stron nadszedł czas, aby dodać zdjęcia. Wytnij zdjęcia dziecka, które są nieco mniejsze niż otwór na okładce książki. Następnie przyklej je do stron za pomocą kleju.

Twoja książeczka Cricut dla dzieci jest już gotowa. Gratulacje! Stworzyłeś jedyną w swoim rodzaju pamiątkę dla swojego malucha.