Jak zrobić tiulową spódnicę do krzesełka

Ten post na blogu pokaże, jak wykonać tiulową spódnicę do krzesełka, którą można dostosować, aby pasowała do Twojego wystroju. Tiulowa spódnica do krzesełka to prosty projekt, który można wykonać w godzinę lub mniej. Jest to łatwe i niedrogie, więc nie masz wymówki, aby tego nie spróbować.

Jak zrobić tiulową spódnicę do krzesełka

Tiulowa spódnica do krzesełka to świetny sposób, aby krzesełko dla dziecka wyglądało bardziej elegancko.

Jak zrobić tiulową spódnicę do krzesełka

Rzeczy, których będziesz potrzebować

  • Taśma miernicza
  • elastyczna szerokość 1 cala
  • Nożyczki
  • Maszyna do szycia
  • Tiul
  • Satynowa wstążka o szerokości 1 1/2 cala

Oto kilka prostych kroków

Krok 1. Zmierz długość, jaką chcesz dla swojej tiulowej spódnicy do krzesełka, a następnie pokrój wymaganą ilość materiału na paski, które są dwa razy szersze.

Następnie weź paski tiulu i zszyj je razem, aby uformować pasek, który jest wystarczająco długi na szerokość twojego krzesełka.

Krok 2. Upewnij się, że podczas wykonywania tego kroku zachowujesz około pół cala naddatku z każdej strony. Nie szyj do samego końca, aby później zostawić miejsce na wypadek konieczności wprowadzenia jakichkolwiek poprawek.

Krok 3. Następnie złóż długi pasek na pół i zszyj wzdłuż obu krawędzi, aby był starannie odcięty na obu końcach. Długość tego powinna również pasować do szerokości Twojego krzesełka. Upewnij się, że nie pozostawiasz żadnych niedokończonych obszarów, w przeciwnym razie będziesz mieć dodatkowe luźne sznurki zwisające później.

Krok 4. Weź pasek i przymocuj go do siedziska krzesełka. Powinieneś być w stanie przebić się przez obie warstwy materiału za pomocą nożyczek, a następnie połączyć je z każdej strony, zszywając miejsce, w którym przebiłeś. To zabezpieczy wszystko na swoim miejscu, aby nie poruszało się tak bardzo.

Następnie możesz kontynuować mocowanie większej liczby pasków lub jednego całego paska na obwodzie fotelika.

Krok 5. Upewnij się, że jest ładnie i równomiernie przez cały czas! Po zakończeniu będzie wyglądać świetnie, ale nie zdziw się, jeśli będziesz miał trudności z ich przymocowaniem, ponieważ są tak śliskie. Tylko upewnij się, że obie warstwy są dobrze połączone ze sobą, a pasek jest również dobrze przymocowany.

Następnie możesz dodać ładne wstążki lub kokardki z przodu fotelika, aby uzyskać bardziej dekoracyjny wygląd, jeśli chcesz. Tylko upewnij się, że nie zakrywa miejsca, w którym zszyłeś po obu stronach, ponieważ tak będzie się go trzymało.

Na koniec powinieneś mieć piękną tiulową spódnicę do krzesełka, która doda trochę stylu fotelikowi Twojego dziecka.

Ile tiulu potrzebuję, aby zrobić spódnicę do krzesełka?

Aby uzyskać wysokie krzesełko o długości około 28 cali, musisz kupić sześć jardów tiulu.

Jak umieścić baner na wysokim krzesełku?

Cóż, to nie jest nauka o rakietach.

Baner mocowany jest do krzesełka za pomocą regulowanego paska, który pasuje do większości krzeseł i stołów. Cienki materiał materiałowy można ciasno naciągnąć na stół, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i stabilność.

Więc nie martw się, że Twoje dziecko zdejmie swoje dekoracje na specjalne okazje. Po prostu możesz chcieć skontaktować się z kierownictwem restauracji przed użyciem.

Jak długi powinien być baner na krzesełko do karmienia?

Długość twojej girlandy zależy od tego, jak długo chcesz ją mieć. Jeśli przeciętny człowiek chce 12-calowego spadku, wytnij paski, które mają 26 cali długości, ponieważ po jednokrotnym złożeniu pozostanie około 10 cali bez zwijania się materiału w pobliżu złożonej krawędzi, więc uwzględnij to podczas mierzenia rodzaje i kolory tkanin powinny iść gdzie.

Gdy już wszystko zostanie powiedziane i zrobione, zawsze można dokonać korekt, jeśli zajdzie taka potrzeba, jeszcze bardziej przycinając niektóre obszary.

Jak zrobić spódnicę ze wstążki z wysokim krzesłem?

Usiądź przy maszynie do szycia o długości materiału. Przypnij wstążkę między dwiema warstwami materiału na krawędzi, pozostawiając trochę luzu na marszczenie. Zszyj wzdłuż jednej strony długim ściegiem fastrygującym i zbierz go na elastycznym pasie, aby uzyskać kształt spódnicy. Przyszyć rzep lub zatrzasnąć, aby można było przymocować go do wysokiego krzesełka.

Jaka jest różnica między tiulem a siateczką?

Tiul to rodzaj stosowanej od wielu lat siatki. Pierwotnie był wytwarzany z nici jedwabnych i bawełnianych, ale teraz używa się również nylonu lub sztucznego jedwabiu. Istnieją różne rodzaje tiulu, takie jak matowe, usztywniane i laminowane, w zależności od ostatecznego przeznaczenia.

Siatka to materiał, który ma wiele różnych zastosowań. Może być wykonany z nylonowej nici splecionej w siatkę z wystarczającą ilością otworów, aby przepuścić rzeczy, ale nie na tyle duże, aby przedmioty nie mogły przejść przez siatkę.

Jak zdobyć baner, aby pozostać na wysokim krzesełku?

Możesz użyć sznurka, aby go przyczepić. Klips do segregatorów również załatwi sprawę. Będziesz potrzebować taśmy lub kleju, jeśli chcesz, aby Twój baner był widoczny dłużej niż jeden dzień! Jeśli to nie działa, spróbuj przesunąć krzesło bliżej gniazdka, aby więcej żarówek świeciło na baner. W pomieszczeniu, w którym stoi Twoje krzesło, może być za ciemno.