50 galonów podgrzewacz wody Ile pryszniców? 4 niesamowite fakty!

Zastanawiasz się, ile podgrzewaczy wody o pojemności 50 litrów, ile pryszniców? Z podgrzewaczem wody o pojemności 50 galonów ustawionym na 120-140 stopni Fahrenheita możesz brać prysznic tylko przez 17 minut, zanim zabraknie podgrzanej wody.

Typowy prysznic zużywa 16-17 galonów wody na około 8 minut. To zależy od przepływu wody i prysznica. Czasami długi, gorący prysznic jest punktem kulminacyjnym Twojego dnia.

50 galonów podgrzewacz wody Ile pryszniców? 4 niesamowite fakty!

Wyjście z podgrzanej wody pod prysznicem to prawdziwy ból. Ukąszenie lodowatej wody jest nieprzyjemne dla większości ludzi. Nikomu nie zabraknie ciepłej wody podczas luksusowego prysznica. W rezultacie bardzo ważne jest, aby zrozumieć, ile czasu może wytrzymać podgrzewacz wody, gdy bierzesz prysznic. Przyjrzyjmy się bliżej większości podstaw, które powinieneś zrozumieć, aby zapobiec niedoborom ciepłej wody w grzejnikach prysznicowych.

Podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów, ile pryszniców możesz wziąć?

W tym akapicie dowiesz się, ile jest pryszniców. Podgrzewacz wody o pojemności 50 galonów może zapewnić dwa prysznice średnio przez 8 minut. Zależy od 50-galonowego podgrzewacza wody z 17 minutami ciepłej wody, głowicy prysznicowej i wydajnością 2,1 galonów na minutę.

Fakty dotyczące żywotności Twojej ciepłej wody

Temperatura wody, rodzaj głowicy prysznicowej, pojemność i potrzeby rodziny w momencie brania prysznica to czynniki, które mogą wpływać na to, jak długo wystarczy ciepła woda. Teraz przyjrzyjmy się im bliżej.

#1. Wydajność podgrzewacza wody

Pojemność podgrzewacza wody to ilość ciepłej wody, jaką może pomieścić. Ilość ciepłej wody, jaką możesz uzyskać, zależy od różnych rzeczy. Najważniejszym czynnikiem jest pojemność podgrzewacza wody, która powinna wynosić co najmniej 20 galonów, 40 galonów lub 50 galonów. Jest to maksymalna ilość ciepłej wody, jaką rzeczywiście będziesz mógł wytworzyć. Możliwe, że ilość pokazana na grzałce nie zawsze jest dokładna.

#2. Rodzaj prysznica

Rodzaj wybranej głowicy prysznicowej to kolejny aspekt, który wpłynie na to, jak długo wystarczy Ci ciepła woda. Jest kilka elementów, o których powinieneś pomyśleć w tym obszarze. Musisz najpierw określić natężenie przepływu głowicy prysznicowej. Poinformuje Cię również, ile wody zużywa Twój prysznic w krótkim czasie. Ten pomiar jest stosunkowo prosty w użyciu. W takiej sytuacji wystarczy jednogalonowe wiadro. Włóż go do zlewu i włącz. Włącz prysznice i śledź czas, w którym zbiornik musi zostać napełniony wodą. Im szybciej pojemnik się napełni, tym szybciej zabraknie Ci ciepłej wody, gdy weźmiesz prysznic. Przepływ wody wyniesie średnio 2,1 GPM.

#3. Temperatura wody pod prysznicem

Kolejnym kluczowym elementem, o którym należy pomyśleć, jest to, jak gorące są twoje prysznice. Im więcej ciepłej wody potrzebujesz, tym wyższa jest żądana temperatura. W rezultacie szybciej wyczerpiesz się z ciepłej wody.

#4. Zapotrzebowanie i zużycie ciepłej wody

Na koniec należy rozważyć, czy podczas kąpieli pod prysznicem działają jakieś urządzenia. Więcej gorącej wody będzie konieczne, jeśli użyjesz gorącej wody do zmywania naczyń i prania. W rezultacie za każdym razem, gdy weźmiesz prysznic, zapasy ciepłej wody wyczerpią się szybciej.

Dlaczego gorąca woda kończy się tak szybko?

Są trzy główne powody, dla których tak się dzieje w większości sytuacji. Pierwszą przyczyną mogło być nagromadzenie osadu w nagrzewnicy. Po drugie, źródłem problemu może być źle działający element grzejny. Wreszcie, winna jest również uszkodzona rurka zanurzeniowa. Zawsze, gdy gorąca woda nie działa tak długo, jak wcześniej, może to być oznaką poważnego problemu technicznego. Im dłużej problem się utrzymuje, tym gorzej. Powinieneś sprawdzić niektóre rzeczy, aby dowiedzieć się, co jest nie tak.

Po pierwsze, upewnij się, że nie jest to spowodowane nagromadzeniem mułu. Woda po wprowadzeniu do systemu gorącej wody zawiera składniki odżywcze i minerały. Powinny one opaść na dno zbiornika. W wyniku tego procesu z czasem tworzy się warstwa osadu. Im bardziej ta warstwa gęstnieje, tym mniej miejsca na przepływ gorącej wody. W wyniku tego tempo przepływu zostanie spowolnione. W niektórych okolicznościach element grzejny może być uszkodzony. W takim przypadku będzie mniej gorącej wody. Przyczyną może być również nagromadzenie osadów. Problem z okablowaniem może być potencjalnie odpowiedzialny za tego rodzaju niefortunne zdarzenie.

Wreszcie, źródłem problemu może być również uszkodzona rurka zanurzeniowa. Odpowiada za to, aby zimna woda była kierowana na dno zbiornika, gdzie jest ogrzewana. Zimna woda zostanie przepompowana do górnej części zbiornika, jeśli rurka zostanie uszkodzona. Tam rozpuści się w podgrzanej wodzie. Może to spowodować obniżenie temperatury wody wytwarzanej przez grzałkę. Możesz być również zainteresowany tym, jak długo trwa podgrzewanie podgrzewacza wody.

To okładka!

Mamy nadzieję, że wszyscy lepiej zrozumiecie 50-litrowy podgrzewacz wody, ile pryszniców. Powyżej omówiliśmy wszystkie fakty z tym związane. Przeczytaj je uważnie, aby zrozumieć. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak odpowietrzyć podgrzewacz wody i ile energii zużywa podgrzewacz wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!