Jak powiesić zasłony na suficie bez otworów

Dodanie luksusowego i eleganckiego charakteru do Twojego domu może nie wymagać więcej niż wiedzy, jak powiesić zasłony na suficie bez dziur. Istnieje kilka modeli, projektów, które możesz wykonać, aby dostosować koncepcję całej swojej przestrzeni.

Dodatkowo zainstalowanie tych zasłon z sufitu bez wiercenia otworów sprawi, że Twój pokój będzie wyglądał przytulnie, komfortowo i romantycznie, zupełnie jak pokój wypoczynkowy.

Jak powiesić zasłony na suficie bez otworów

Jednak możesz nie być w stanie wywiercić otworów w suficie podczas instalowania zasłon z tego czy innego powodu. Nie musisz się martwić. Podążając za naszym przewodnikiem krok po kroku, dowiesz się, jak bezproblemowo zawiesić zasłony pod sufitem bez dziur.

Kroki na wiszących zasłonach z sufitu bez otworów

Krok 1: Przygotuj potrzebne materiały

Zanim zaczniesz wykonywać kroki związane z wieszaniem zasłon pod sufitem bez dziur, musisz przygotować swoje materiały i wszystkie narzędzia. Znajdź je poniżej:

  • Taśma miernicza 
  • Ołówek
  • Drabina
  • Wielofunkcyjny środek do czyszczenia powierzchni
  • Ręczniki papierowe
  • Haki sufitowe
  • Karnisze
  • Tkanina zasłonowa
  •  Nóż

Krok #2: Drugim krokiem jest zmierzenie potrzebnej długości zasłony i karnisza. Możesz to osiągnąć, używając taśmy mierniczej do pomiaru odległości podłogi do sufitu.

Dzięki temu uzyskasz odpowiednią długość tkaniny zasłonowej, której użyjesz. Jeśli chcesz dodać baldachim, możesz dodać do dwóch cali długości.

Krok 3: Po zmierzeniu długości możesz zmierzyć szerokość zasłony, aby wiedzieć, czego użyć.

Krok 4: W następnym kroku, jak wieszać zasłony na suficie bez otworów, będziesz musiał zaznaczyć na suficie punkt, w którym chcesz zamontować zasłonę.

Upewnij się, że zaznaczyłeś każdy róg sufitu w swoim pokoju.

Krok 5: Na tym etapie możesz potrzebować drugiej ręki, która pomoże Ci w pomiarach. Bądź też ostrożny podczas przechodzenia przez ten proces.

Najlepiej byłoby, gdybyś zdecydował się na pozycję, w której chcesz zawiesić zasłonę.

Krok #6: Następną rzeczą jest użycie mokrej szmatki z papierowym ręcznikiem do czyszczenia sufitu w celu zamontowania zasłony.

Upewnij się, że powierzchnia sufitu jest czysta, bez brudu, bez kurzu, co ułatwi proces instalacji. Pozwól mu wyschnąć, zanim przejdziesz dalej.

Krok #7: Jeśli sufit jest teksturowany, może być konieczne zeskrobanie tekstury z powierzchni obszaru, w którym chcesz umieścić haczyk. Wykonując ten proces, możesz użyć szpachelki. Upewnij się, że robisz to delikatnie, aby sprawdzić stan sufitu, zanim pocierasz wszystkie części.

Krok #8: Zdejmij warstwę kleju z każdego z haczyków, a następnie przymocuj ją do sufitu w miejscu, w którym wcześniej utworzyłeś ślady. Podczas tego kroku delikatnie dociśnij haczyk do sufitu i pozwól mu się ciasno dopasować. Aby hak mógł wystarczająco dobrze zawiesić zasłonę.

Krok #9: Upewnij się, że używasz haczyków z klejem doskonałej jakości. Upewnij się również, że potwierdzasz, że haczyk jest wystarczająco mocny, abyś wiedział, czy wytrzyma materiał zasłony.

W ten sposób możesz mieć płynny proces instalacji.

Krok nr 10: Po umieszczeniu haka w suficie zacznij montować pręt i zasłonę. Powinieneś zamocować drążek na haczykach do zasłon i upewnić się, że umieściłeś go we właściwej pozycji.

Następnie zwolnij i rozpocznij proces wieszania zasłon z sufitu bez dziur.

Krok #11: Następną rzeczą jest wsunięcie zasłony do karnisza lub przypięcie zasłony. Następnie załóż wędkę na haczyki. Gdy zrobisz to perfekcyjnie, możesz teraz ułożyć go zgodnie z upragnionym stylem.

Czy mam powiesić zasłony na suficie?

Pomiędzy sufitem a górną częścią ramy okiennej może znajdować się przestrzeń, chociaż nad oknem powinno znajdować się miejsce, w którym montujesz karnisz.

Kiedy wieszasz karnisz około 3 do 5 cali pod sufitem lub bezpośrednio z sufitu, wizualnie wydłużasz długość ściany, co jest fajne!

Wniosek

Możesz zdecydować o wyborze różnych kroków, w jaki sposób zawiesić zasłony na suficie bez otworów. Sprawi, że z sufitu będzie wyglądała ładna i gładka zasłona.

Możesz jednak zamiast tego użyć pierścienia z klipsem do zasłon, który również będzie świetny. Kiedy wybierasz karnisze, ważne jest, aby użyć odpowiedniego rozmiaru, który utrzyma zasłony.

Kiedy wykonasz kroki, jak wieszać zasłony na suficie bez dziury w tym artykule, możesz zrobić to sam.

Możesz użyć różnych modeli, materiałów zasłon, wzorów i kolorów, aby stworzyć stylowy wygląd, który chcesz.

W rezultacie Twój pokój będzie bardziej kuszący i przyjemniejszy. W swoim pokoju tworzysz dla siebie idealny świąteczny nastrój.