Jak zakotwiczyć siedzisko podwyższające?

Masz fotelik podwyższający, teraz jak go zakotwiczyć? W tym poście na blogu omówimy, jak zakotwiczyć fotelik podwyższający. Obejmuje to, jak określić odpowiednią wysokość dla zakotwiczonego fotelika podwyższającego, jak zainstalować kotwę i jaki rodzaj kotew najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Mocowanie siedziska podwyższającego

Prawidłowe zakotwiczenie podstawki podwyższającej to jedna z najważniejszych rzeczy, które należy zrobić podczas korzystania z tego wygodnego sposobu przewożenia dziecka. Aby zakotwiczyć, umieść górny pasek wokół odpowiedniego punktu mocowania w lub na pojeździe i dokręć, aż będzie przylegał do dolnej poduszki fotelika.

Jak zakotwiczyć siedzisko podwyższające?

Najlepszymi miejscami dla starszych dzieci są niskie kotwice umieszczone w pobliżu dowolnej pozycji siedzącej z trzypunktowymi uprzężami (dotyczą one wszystkich tylnych siedzeń z wyjątkiem środkowego).

Czy foteliki podwyższające muszą być zakotwiczone?

Fotele podwyższające muszą być zakotwiczone, jeśli znajdują się na siedzeniu pojazdu wyposażonym w ZATRZASKĘ. Zakotwiczenie podstawki zapewni większe bezpieczeństwo podczas wypadku i uchroni Twoje dziecko przed urazami.

Gdzie pas bezpieczeństwa umieszcza się na foteliku podwyższającym?

W przypadku siedzisk podwyższających zaleca się stosowanie pasa biodrowego i pasów naramiennych. Dolna część pasa bezpieczeństwa powinna być umieszczona na biodrach lub nisko na udach, a nie na poziomie pępka, podczas gdy górna część pasa powinna przebiegać przez środek barku.

Czy fotelik może być na środku?

Nie, podwyższenie powinno być umieszczone na tylnym siedzeniu, ponieważ w ten sposób jest bezpieczniejsze dla dzieci. Ponadto dziecko może zostać wyrzucone z samochodu, jeśli siedzi między dwojgiem dorosłych lub osobą dorosłą i innym dzieckiem, które prawidłowo zapina pasy bezpieczeństwa podczas wypadku. Dzieci poniżej 13 roku życia również muszą przez cały czas jeździć z tyłu pojazdu.

W niektórych miejscach starsze dzieci mogą być zmuszone do tego, mimo że większość stanów określa minimalny wiek od ośmiu do dwunastu lat, zanim ktoś będzie mógł przestać siedzieć z tyłu z dorosłymi, zamiast samodzielnie jeździć z przodu, bezpiecznie zapięty w odpowiedni system bezpieczeństwa .

Gdzie paski uprzęży powinny leżeć na niemowlęciu?

Paski uprzęży niemowlęcia powinny leżeć na obu ramionach i w poprzek bioder. Jeśli dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy, powinno być umieszczone w taki sposób, aby jego głowa nie opierała się o żadną część samochodu.

Pas barkowy musi przechodzić przez jedno ramię, spoczywając nisko na górnej części uda z klamrą umieszczoną poniżej nich na poziomie krocza.

Jak powstrzymać malucha przed wpadnięciem na fotelik samochodowy?

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że nie upadniesz do przodu, są paski uprzęży, które powinny być dobrze dopasowane. Upewnij się, że twoja klatka piersiowa jest na poziomie miejsca, w którym mieliby pachy, gdyby stali prosto, a następnie odpowiednio się pochyl.

Jak ciasna powinna być podstawa fotelika samochodowego?

Podstawa fotelika powinna być na tyle ciasna, aby nie można było zakleszczyć szczeliny między fotelikiem a fotelikiem. Jeśli tak nie jest, Twoje dziecko będzie miało więcej miejsca do poruszania się, co może zmniejszyć jego bezpieczeństwo w razie wypadku.

Jak zapinać fotelik samochodowy bez podstawy?

Istnieje kilka opcji mocowania pasów w foteliku samochodowym bez podstawy. Po pierwsze, możesz użyć pasa bezpieczeństwa, aby przypiąć fotelik samochodowy swojego dziecka.

Minusem jest to, że korzystanie z tej opcji wymaga większego wysiłku i może spowodować uszkodzenie funkcji bezpieczeństwa w niektórych modelach, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo lub bez luzu między miejscem siedzenia dziecka a pasem bezpieczeństwa.

Inną opcją jest użycie wyciętych makaronów basenowych lub specjalnie zaprojektowanych pokrowców na pasy do fotelików samochodowych, które można znaleźć w lokalnym sklepie dla dzieci, Walmart, Target itp. Są one bardzo łatwe do zainstalowania bez skomplikowanych instrukcji. Po prostu załóż je wokół słupka zagłówka przedniego siedzenia, a fotelik samochodowy Twojego dziecka będzie gotowy do jazdy.

Czy możesz zainstalować fotelik samochodowy za pomocą tylko pasa biodrowego?

Możesz, ale jest to niebezpieczne i nie polecane. Pas biodrowy nie zapewnia wystarczającej ochrony dziecku w wypadku samochodowym. Najbezpieczniej jest zainstalować fotelik samochodowy dla dziecka zarówno z pasem biodrowym, jak i pasami naramiennymi, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Do czego służy pasek na dole fotelika samochodowego?

Ten drążek w dolnej części fotelika samochodowego jest po to, aby zapobiec raczkowaniu stóp Twojego dziecka i potencjalnym kontuzjom. Bar został dodany w odpowiedzi na skargi dotyczące obrażeń odniesionych przez rodziców, których dzieci podczas wypadku wczołgały się pod ich pasy lub do innej części pojazdu.

Co możesz zrobić, jeśli Twój samochód nie ma systemu ISOFIX?

Nawet jeśli Twój samochód nie ma systemu Isofix, nadal możesz zainstalować pas bezpieczeństwa i użyć go jako metody instalacji. Uniwersalna konstrukcja tego typu ułatwia dopasowanie do każdego pojazdu niezależnie od marki czy modelu.

Czy Maxi Cosi 2 Way Pearl Lean?

Tak, Maxi Cosi Pearl jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do 12 miesiąca życia. Gdy maluch zaśnie w foteliku samochodowym, możesz odchylić go do tyłu wraz z unikalnym podparciem głowy, dzięki czemu jego szyja i kręgosłup są doskonale podparte.

Możesz łatwo przełączać się między trybem przodem do kierunku jazdy (od około sześciu miesięcy) a trybem przodem do kierunku jazdy (od urodzenia).

W jakim wieku jest Maxi Cosi Pearl?

Maxi Cosi Pearl jest odpowiedni dla dzieci w wieku od urodzenia do 18 miesięcy. Pearl jest mały, dzięki czemu jest łatwy w użyciu w większości samochodów i taksówek na całym świecie.