Jak długo trwa nagrzewanie podgrzewacza wody? Niesamowite fakty do poznania!

Zastanawiasz się, ile czasu zajmuje podgrzewanie wody? Gdy woda dostanie się do zbiornika, ogrzanie typowego podgrzewacza wody w zbiorniku gazowym zajmuje około 30 do 40 minut. Elektryczny podgrzewacz wody podgrzewa wodę w ciągu 68-80 minut.

Gdy świeża woda z twojego źródła jest wstrzykiwana do zbiornika, przechodzi przez proces wstępnego ogrzewania. Sprawdź, ile czasu zajmuje nagrzanie wybranego podgrzewacza wody, zanim podejmiesz decyzję. Potrzebny będzie bardziej wytrzymały system, jeśli chcesz uruchomić jednocześnie dużo gorącej wody, a nie tylko zwykłą ciepłą kąpiel.

Jak długo trwa nagrzewanie podgrzewacza wody? Niesamowite fakty do poznania!

Podczas gdy wiele czynników może wpływać na czas potrzebny podgrzewaczowi wody do podgrzania wody. Czytaj dalej ten artykuł na końcu. Poniżej omówimy szczegółowo wszystko, co dotyczy tego tematu. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Jak długo trwa nagrzewanie się gazowego podgrzewacza wody?

Gdy woda dostanie się do zbiornika, standardowy gazowy podgrzewacz wody potrzebuje pół godziny lub więcej, aby go ogrzać. Za każdym razem, gdy świeża woda pochodząca z rury kanalizacyjnej jest wprowadzana do gejzeru, nagrzewa się ona po raz pierwszy. Pamiętaj, że czas, o którym wspomnieliśmy, to czas, w którym Twój podgrzewacz wody potrzebuje do podgrzania zimnej wody. Ponieważ zbiorniki zawierają wstępnie podgrzaną wodę, musisz mieć ciepłą wodę po kilku sekundach od włączenia podgrzewacza wody.

Gdy ciepła woda w zasobniku się wyczerpie, uwzględniany jest czas potrzebny na podgrzanie dodatkowej wody. Dzieje się tak, gdy ogrzewany gazem podgrzewacz wody musi powoli podgrzewać nową wodę z dopływającego ciepła wód gruntowych. Po raz pierwszy podgrzewacz wody w zbiorniku gazu potrzebuje około 30 minut, aby podgrzać nową dopływającą słodką wodę. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody.

Czas potrzebny do nagrzania elektrycznego podgrzewacza wody

W porównaniu do podgrzewaczy wody na zbiorniku gazowym, podgrzewacze elektryczne podgrzewają wodę dwa razy dłużej. Chociaż komponenty elektryczne są czasami bardziej opłacalne, zazwyczaj nigdy nie dorównują wysokiej wydajności systemów opalanych gazem. Elektryczny podgrzewacz wody może potrzebować około godziny na podgrzanie wskazanej powyżej pojemności 30-40 galonów od momentu wprowadzenia nowej wody. Dlatego zamiast elektrycznego podgrzewacza wody większość właścicieli domów o wyższym zapotrzebowaniu na wodę wybiera podgrzewacz wody w całym domu. Wersje elektryczne są idealne do mniejszych domów o mniejszym zużyciu wody.

Podgrzewacz wody w zbiorniku gazu potrzebuje około 30 minut, aby podgrzać wodę, ale elektryczny podgrzewacz wody 60-80 minut.

Oto jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.

Czynniki wpływają na czas nagrzewania

Szacowany czas oczekiwania to po prostu przybliżenie. Różne zmienne mogą mieć wpływ na czas nagrzewania się podgrzewacza wody. Kilka jest wspólnych dla wszystkich rodzajów, podczas gdy inne są bardziej szczegółowe.

#1. Godzina oceny

Ocena za pierwszą godzinę wskazuje, ile galonów może dostarczyć podgrzewacz wody w ciągu pierwszych 60 minut. Oznacza zdolność podgrzewacza wody do przywrócenia pełnego zbiornika do określonej temperatury. Wysoka ocena w pierwszej godzinie oznacza krótsze oczekiwanie. Liczba ta zależy od pojemności zbiornika, zapasu paliwa i wielkości palników grzewczych lub palników.

#2. Rozmiar podgrzewacza wody

Innym aspektem, który może mieć wpływ na czas ogrzewania, jest wielkość podgrzewacza wody. Większa pojemność magazynowa wymaga dłuższego nagrzewania, co zaobserwowaliśmy w naszych poprzednich próbkach. Dzieje się tak, ponieważ jest o wiele więcej wody do podgrzania. Aby umożliwić szybszy proces gojenia, większe zbiorniki zazwyczaj mają dwa źródła ciepła lub ogromny palnik. Jednak mniejszy zbiornik nagrzeje się szybciej. Z drugiej strony mniejszy zbiornik najprawdopodobniej wyczerpie się szybciej niż w większych zbiornikach. Tak więc, chociaż w krótszym czasie dostaniesz ciepłą wodę, prawdopodobnie zabraknie ci po wykonaniu podstawowych czynności.

#3. Temperatura wejściowa

Temperatura, w której woda zacznie się nagrzewać, będzie miała wpływ na czas nagrzewania, w tym zarówno podgrzewacze wody bezzbiornikowe, jak i podgrzewacze wody typu zbiornikowego. Ponieważ systemy ogrzewania zbiorników zatrzymują wodę i podgrzewają ją, temperatura zewnętrzna nie powinna mieć większego wpływu. Z drugiej strony, grzejniki bezzbiornikowe pompują wodę w razie potrzeby, tak jak ma ona płynąć z kranu. To pokazuje, że nawet jeśli temperatura wód gruntowych jest znikoma, woda może nie nagrzewać się tak szybko. Wyjątkowo niskie temperatury w mieszkaniu lub regionie, w którym zostały umieszczone, mogą zaszkodzić obu rodzajom grzejników.

#4. Średnica rury

Szerokość rur wodociągowych, w przeciwieństwie do ich wysokości, może wpływać na czas nagrzewania się podgrzewacza wody. Większa rura jest korzystna, ponieważ transportuje więcej wody; niemniej jednak, wystarczy ogrzać dodatkową wodę, zanim ciśnienie wzrośnie na tyle, aby przepchnąć pozostałą instalację wodociągową.

To okładka!

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się ten post i zrozumiałeś właściwą odpowiedź na swoje pytania dotyczące tego, jak długo podgrzewacz wody się nagrzewa. Bardzo szczegółowo omówiliśmy czasy nagrzewania zarówno gazowych, jak i elektrycznych podgrzewaczy wody. Dziękujemy za pozostanie z nami do końca. Oto jak długo podgrzewa się podgrzewacz wody.